Kaip atsikratyti nereikalingų skolų?

pagal | 2020/12/13

Kiekvienais metais tiek Lietuvos, tiek ir pasaulio ekonomika tik auga. Augant ne tik darbuotojų užimtumui ir kvalifikacijai, bet ir vidutiniui šalies atlyginimui, vis daugiau mūsų galime įsigyti norimų prekių ar paslaugų. Nors tai skamba labai gerai, tačiau net ir tokiomis aplinkybėmis, kuomet, atrodytų, kad turėtų tik džiaugtis, yra dalykų, kurie ne visai džiugina. Kaip jau ir minėjome, augant ekonomikai, auga ir darbuotojų atlyginimas, vis dėlto su juo taip pat auga ir bendrasis gyventojų įsiskolinimo rodiklis.

Esmė tokia, kad jeigu esate statistinis vidutinės klasės darbuotojas, kuo daugiau jūs uždirbate, tuo daugiau galite ir pasiskolinti. Tiek bankai, tiek ir kitos finansinės institucijos noriai skolina asmenims, turintiems neblogas mėnesines pajamas, o tokių žmonių – kasdien vis daugėja. Tokiu būdu yra didinamas noras skolintis bei skatinamas perteklinis vartojimas. Apie tai šneka net daugelis garsių finansų pasaulio ekspertų ir tai daro jau ne vienerius metus. Skatinant perteklinį skolinimąsi, daugėja ir asmenų, turinčių nereikalingų įsiskolinimų. Nemaža dalis iš jų, netgi vėluoja grąžinti turimas paskolas.

Reiktų suprasti, kad į panašias situacijas galime patekti kiekvienas iš mūsų, nesame nuo to tikrai apsaugoti. Tačiau tikrai yra galimybė maksimaliai tam pasiruošti. Vienas iš jų – geras finansinis raštingumas ir finansų planavimas. Mūsų nuomone, tikrai neverta gyventi baimėje ar nežinoje, kai tema pasisuka apie pinigus. Jeigu patiriate finansinius sunkumus, galite kreiptis dėl paskolos turintiems skolų. Ši paskola leis jums bent trumpam atsipūsti bei grąžinti jau pradelstus finansinius įsipareigojimus. Taip pat grąžinus pačias svarbiausias skolas galėsite ramiai nuspręsti, ką daryti toliau. Šioje vietoj labai svarbus šaltas protas ir tinkami finansiniai sprendimai.

Suprantama, kad iškilus finansinėms problemos apie jas tikrai nemėgsta šnekėtis atvirai. Visada norisi, kad šios problemos nekomplikuotų ir taip sudėtingo gyvenimo, o paprasčiausiai dingtų kaip galima greičiau. Tai, kaip jau ir minėjome, gali padėti pasiekti tik geras finansinis planavimas, kuris leis visas paimtas paskolas grąžinti laiku be didesnio galvos skausmo. Kai tikrai norime kažką pasiekti – rasime daugelį būdų, kad tai ir taptų tikrove, o ne vien tikslais mūsų galvose.