Ventiliacija namams – rekuperacija

pagal | 2015/09/03

RekuperatoriaiJei klausytume lietuvių liaudies patarlės, kiekvienas vyras turi padaryti tris darbus: pasodinti medį, užauginti sūnų ir pastatyti namą. Pasodinti medį turbūt yra lengviausia, o sūnų išauginti sunkiausia, tačiau namą pastatyti taip pat nėra lengva. Būtent dėl to mes ir suteiksime jums žinių apie vieną iš gyvenamojo būsto statymui ypač aktualių dalykų – būsto vėdinimą.

Yra nemažai būdų kaip pasiekti, kad jūsų statomame name oras būtų gaivus ir juos kvėpuoti būtų malonu. Tam yra sukurta begalė įvairių prietaisų: oro drėkintuvai, oro valytuvai, oro sausintuvai ir t.t. Tačiau ką reikia daryti statant namą, kad šių įrenginių neprireiktų arba kaip sumažinti tikimybę, kad jų prireiks? Jums statant namą tereikia susimontuoti patikimą vėdinimo sistemą.

Viena iš paprasčiausių, tačiau geriausiai atliekančių darbą yra rekuperacinė vėdinimo sistema. Jos pagrindas yra rekuperatoriai tai yra tokie įrenginiai, kurių yra įmontuojami į sieną ir išleidžia seną – prastą orą iš patalpos ir įleidžia šviežią orą iš lauko.

Veikimo principas

Rekuperatoriaus veikimo principas yra ypač paprastas, jis išleidžia orą iš patalpos pro vieną angą ir per kitą jį įleidžia, taip pat dvi angos išeina ir į lauką, viena yra šviežio oro paėmimui, kita patalpos oro išmetimui. Skamba išties labai paprastai ir jums gali kilti klausimas, kuo tuomet rekuperatorius skiriasi nuo paprasto lango? O atsakymas aiškiausiai pasirodytų žiemą, nes iš patalpos per rekuperatorių išeinantis oras sušildo iš lauko ateinantį orą ir į jūsų patalpą įeina ne šaltas, o jau pašildytas lauko oras.

Tuo pačiu rekuperatoriuje stovintys filtrai neleidžia į patalpą patekti užterštam orui, todėl jūs būsite užtikrintas, kad kvėpuojate šviežiu ir gaiviu oru. Taip pat viena iš techninių rekuperatoriaus specifikacijų į kurią būtinai turėtumėte atkreipti dėmesį yra jo efektyvumas. Kuo jis didesnis tuo mažesnę dalį šilumos jūs prarandate. Priklausomai nuo to kokio modelio rekuperatorių naudosite jo efektyvumo koeficientas gali būti nuo 60% iki 95%, tad kaip suprantate šilumos praradimas gali siekti nuo 5% iki 40%.