Vaikelio maitinimas turėtų būti komfortiškas ir malonus

pagal | 2016/06/10

Jei nusprendėte savo vaikelį maitinti krūtimi, labai svarbu, kad maitinimo procesas būtų komfortiškas ir nekeliantis jokių nemalonių pojūčių. Taigi, pasirinkite jums patogiausią ir jaukiausią namų erdvę, patogiai įsitaisykite ant sofos ar fotelio ir pasirūpinkite visomis reikiamomis papildomomis priemonėmis.

  • Sofa ar krėslas aukštesnėmis atkaltėmis gali būti tinkama ir patogi vieta vaikelio maitinimui. Nors kai kurios mamos renkasi gulimąją padėtį, vaikelį maitinant ant lovos, vis dėlto laikui bėgant tai tampa labai nepatogiu ir varginančiu pasirinkimu. Kur kas lengviau vaikelį maitinti, kai jis guli ant mamos kelių ir rankų padėtos pagalvėlės.
  • Suknelės nėščiosiomsJei iki šiol girdėjote, kad maitindamos turite susitelkti tik į patį maitinimą ir jokiu būdu nenuleisti akių nuo savo vaikelio – galite nusiraminti, tai yra netiesa. Maitinanti mama turėtų būti rami ir atsipalaidavusi. Jei ji maitins įsitempusi ir baimindamasi dėl to ar vaikelis kaskart tinkamai žinda, tuomet maitinimo procesas nebus malonus nei mamai, nei juolab vaikeliui. Todėl jei jus ramina knygos skaitymas, galite tai daryti ir maitindamos.
  • Jei vaikelis užmigs valgydamas, galite švelniai paliesti jo žandukus ir kakliuką – tai suaktyvins jo natūralų čiulpimo mechanizmą, todėl vaikelis žys toliau.
  • Jei mama turi labai daug pieno ir vaikelis jo nesuvalgo, tuomet verta į pagalbą pasitelkti pientraukį. Jo dėka bus paprasčiau nusitraukti pieną ir sumažinti galimų uždegimų bei kitų problemų riziką.
  • Kad vaikelio maitinimas taptų paprastesnis, jums gali praversti maitinančioms mamoms skirtos suknelės (jas galite rasti specializuotose parduotuvėse, kuriose taip pat yra parduodamos ir suknelės nėščiosioms). Tai pastaruoju metu renkasi vis daugiau maitinančių mamų.
  • Galbūt pastebite, kad kai kurios mamos visiškai nesivaržo savo vaikelį krūtimi maitinti viešose vietose. Tai joms atrodo natūralus ir puikiai suprantamas procesas. Tačiau nepaisant tokios praktikos, maitinti viešose vietose jokiu būdu nerekomenduojama. Tai yra privatus ir intymus procesas, todėl pašaliniams matyti vaikelio maitinimo procedūrą – tikrai nereikia. Daugelyje prekybos centrų ar parduotuvių yra įrengti mamų kambariai, kuriuose galima privačioje ir ramioje aplinkoje komfortiškai pamaitinti savo vaikelį.
  • Žinoma, jei maitinate krūtimi, atminkite, kad vaikelis su jūsų pienu gauna tai, ką valgote kiekvieną dieną. Tai reiškia, kad turėtumėte didelį dėmesį skirti savo mitybai.