Rūpinkimės savo namų pagalbininke

pagal | 2018/02/22

Buitine technika

Visi bent kartą gyvenime esame keitę gyvenamąją vietą. Vieni keičia nuomojamus butus, kiti su šeimomis persikelia į savo būstus, dar kiti, tiesiog nėra sėslūs – daug keliauja ar nenori prisirišti prie vietos.

Tačiau kad ir kaip bebūtų, jokie namai neapsieina be buitinės technikos. Ir kuo ji geresnė, tuo mums lengviau gyventi. Ji gali būti įvairi – pradedant virtuvine, baigiant vonios kambariui pritaikyta. Virtuvėje visuomet rasime dujinę viryklę, be kurios neapsieina nei viena namų šeimininkė, mikrobangų krosnelę, kuria moka naudotis bet kuris studentas ar šaldytuvą. Vonios kambaryje dažniausiai išdidžiai stovės skalbimo mašina, ant sienos bus pakabintas plaukų džiovintuvas.

Buitinės technikos, kaip suprantama, gali būti daug ir įvairios, bet dažniausiai ji lieka neįvertinta tiek, kiek ji nusipelno, iki kol ji atsisako mums tarnauti, tai yra – sugenda. Tuomet net besinuomodami būstą iškart atkreipiame dėmesį į tai, ar viskas veikia, ar mūsų poreikiai bus patenkinti turint esamą buitinę techniką. Juk kiekvienam norisi savo gyvenamojoje vietoje turėti šaldytuvą, kuris atitiktų individualius poreikius, turėti galimybę išsiskalbti rūbus tuomet, kai yra patogu.

Bet nėra namų be dūmų, todėl kiekvienas namų ūkis yra patyręs problemą sulyginamą su katastrofa, kai sugenda pati svarbiausia namų pagalbininkė – buitinė technika. Kai nebeveikia buitinė technika, namuose įvyksta perversmas, mes lyg turime pradėti gyventi iš naujo, tarsi grįžti į “akmens“ amžių. Sakykime, sugedus skalbimo mašinai privalome skalbti rankomis, kas kainuoja brangias laiko sąnaudas, skaudančias bei nuo skalbimo miltelių kenčiančias rankas. Arba turime skubėti į viešą skalbyklą– bet juk tai naudoja ne tik brangų laiką, bet ir didžiulius pinigus, kuriuos visi taip uoliai stengiasi uždirbti.

Esame pernelyg užimti, kad galėtume gyventi be jau minėtos skalbimo mašinos ar kitos, mūsų buitį palengvinančios buitinės technikos. Todėl privalome ją saugoti, elgtis su ja rūpestingai, profilaktiškai prižiūrėti bei naudoti tik konkrečiai technikai skirtas priemones ar produktus. Tuomet namų apyvuokos daiktai tarnaus ilgai ir nekels nenumatytų rūpesčių.