Užsienio virtuvės patiekalai neišvykstant iš Lietuvos

pagal | 2015/09/28

Kitų šalių virtuvė visada kelia susižavėjimą, tačiau į metus galiu sau leisti tik 2-3 keliones, taigi, pasimėgauti užsienio šalių virtuvės patiekalais galiu ne taip ir dažnai. Šių metų mano atradimas – tai restoranas Basilico, kuriame ruošiami tikri itališki patiekalai. Turiu prisipažinti: nesu labai didelė picų mėgėja, tačiau šiame restorane siūlomos krosnyje keptos picos paliko iš tiesų didelį įspūdį. Kadangi dirbu visai netoliese, į restoraną Basilico, esantį Goštauto gatvėje, užsuku gana dažnai.  Esu ne kartą buvusi Italijoje, ir galiu pasakyti, kad čia siūlomos picos, lazanija, naminiai makaronai tikrai nenusileidžia Italijos restoranams.

Ararat restoranasAnksčiau, kuomet dirbau Kauno gatvėje, mėgstamiausiu pasirinkimu buvo restoranas Ararat, kuriame  siūlomi armėniški patiekalai. Turbūt visiems yra žinoma,kad armėnai labai didžiuojasi  tradiciniu šašlyku, tad būtų tikra nuodėmė jo neparagauti lankantis šiame restorane. Žinoma, armėniška virtuvė tuo neapsiriboja: taip pat labai patiko  armėniški balandėliai vynuogių lapuose, mėsos salotos, šaltibarščiai ir armėniškas pyragas su sūriu. Meniu yra gana platus, tad visada galima išsirinkti tikrai skanų patiekalą.

Restoranas Basilico tapo viena mėgstamiausia susibūrimo vieta po darbų: čia stebėjome ir krepšinio rungtynes. Man patinka tai, kad čia jaučiuosi tarsi namuose: padavėjų aptarnavimas tikrai kokybiškas, išskirtinis interjeras ir maloni atmosfera leidžia atsipalaiduoti ir smagiai praleisti laiką. Kolegė pasakojo, kad kartą čia šventė ir vaiko gimtadienį: pasirinko picos kepimo pamokėles, kas visiems paliko tikrai didelį  įspūdį. Visos picos yra kepamos autentiškoje  malkomis kūrenamoje  krosnyje, kas tikrai suteikia kepiniams ypatingą skonį. Turiu pripažinti, kad čia gaminamos picos tikrai skiriasi nuo siūlomų kitose picerijose, ir net tuomet, jei nesate dideli picų mėgėjai, tikrai nenusivilsite sultingos picos skoniu.  Restoranas Basilico visada džiugina lankytojus itališkos virtuvės šedevrais, ir čia galima pasijusti tarsi viešėtumėte Italijoje. Kai nedarbo dienomis tenka lankytis centre, kartais čia užsuku išgerti puodelį itališkos kavos, kuri keri ne tik aromatu, bet ir ypatingu skoniu.

Kol kas man neteko viešėti Armėnijoje, tačiau tikiu, kad restoranas Ararat nenusileidžia Armėnijos restoranams. Čia  gaminami patiekalai yra gardinami prieskoniais, atvežtais iš Armėnijos, tad unikalus patiekalų skonis bent mintimis leidžia iškeliauti į šią šalį. Ararat restoranas pasižymi išskirtiniu interjeru, šiltomis spalvomis ir jaukiu apšvietimu, tai leidžia jaustis tikrai jaukiai, o malonus aptarnavimas visada palieka puikų įspūdį. Kada užsukdavau į šį restoraną pietų, ne visada turėdavau daug laiko, tačiau supratingi profesionalūs padavėjai visada stengėsi pateisinti lūkesčius: niekada neteko ilgai laukti, kada bus atneštas užsakytas patiekalas arba sąskaita. Stengiausi kas kartą užsisakyti vis kitą patiekalą, ir viskas buvo taip skanu, kad čia norėjosi grįžti dar ir dar kartą. Kadangi šiuo metu dirbu toliau nuo šio restorano, čia užsuku rečiau, dažniausiai – savaitgaliais, tačiau visada esu patenkinta profesionaliu personalo darbu ir ypatingo skonio patiekalais (turiu prisipažinti, esu didelė padažų mėgėja, todėl armėniškas restoranas man yra kažkas ypatingo). Pernai čia šventėme tėčio šešiasdešimtmetį, ir organizavome banketą. Maloniai nustebino kaina vienam asmeniui – tuo metu ji siekė vos penkiasdešimt litų, o į kainą buvo įskaičiuota karštas patiekalas, šalti užkandžiai, kava arba arbata, vaisiai, desertas ir užkandžiai prie alaus. Esame pratę, kad skaičiuojama kaina vienam asmeniui paprastai yra dvigubai didesnė, tačiau restoranas Ararat tikrai maloniai nustebino. Maisto skonis buvo iš tiesų puikus, stalas tiesiog lūžo nuo užkandžių gausos, o visi svečiai liko tikrai patenkinti. Mano pusseserė, dalyvavusi gimtadienyje, netgi prasitarė, kad čia norėtų švęsti savo vestuves. Tikiu, kad šventė taip pat puikiai pavyktų, ir būtų galima išvengti įvairių rūpesčių, kurie kyla tuomet, kada vestuvės švenčiamos sodyboje (nereikia rūpintis dekoracijomis, stalo serviravimu bei indų nuoma).

Šiuos du restoranus tikrai rekomenduoju kiekvienam, norinčiam paragauti itališkos ar armėniškos virtuvės patiekalų. Pažadu, kad būsite maloniai nustebinti, ir pasirinktų patiekalų skoniu neteks nusivilti. Jauki atmosfera, grojanti muzika ir malonus aptarnavimas tikrai nepaliks abejingų, ir čia norėsite sugrįžti dar ne vieną kartą. Visai nebūtina vykti į svečias šalis, jei norima paragauti užsienio virtuvės patiekalų – juk šiandien pasimėgauti Italijos ar Armėnijos virtuvės patiekalais galite ir mūsų šalyje.