Patarimai keliaujant lėktuvu

pagal | 2016/09/03

Ibiza yra jėgaJei lėktuvu jums dar neteko keliauti, ko gero, pirmą kartą jums gali būti neramu. Kada atvykti į oro uostą, kur eiti, kaip elgtis, ką galima dėtis į rankinį bagažą ir ko ne. Iš tikrųjų, viskas nėra taip sudėtinga. Vos po pirmo skrydžio jums bus gerokai ramiau ir paprasčiau keliauti kitus kartus. Galėsite apkeliauti visą Europą, pamatyti Islandijos kraštovaizdį, pasilinksminti Ibizoje ar pamatyti Romos istorines vertybes. Taigi, kaip pasiruošti savo pirmajam skrydžiui?

Visų pirma, atkreipkite dėmesį į tai, kokių išmatavimų ir kokį kiekį rankinio bagažo gali neštis į lėktuvą. Dažnai svoris ribojamas iki 8 ar 10 – ies kilogramų. Tad kai krausitės kuprinę, būtinai pasverkite ją prieš keliaudami į oro uostą. Nors, tiesa pasakius, bagažas dažniausiai nė nesveriamas, nebent jau labai įtartinai atrodys oro uosto darbuotojams. Svarbiau nei bagažo svoris yra jo išmatavimai. Skirtingo oro linijos riboja rankinio bagažo dydį, todėl į tai reiktų žiūrėti griežtai. Kai kurios oro linijos turi oro uostose specialius rėmus, į kurios reikia įdėti savo bagažą, jei oro uosto darbuotojui pasirodys, kad jis per didelis ir neatitinka standartų. Tačiau nesijaudinkite, jei sugebėsite net ir per jėga sugrūsti savo rankinį bagažą į specialų rėmą – galėsite jį su savimi pasiimti. Tik nepamirškite, kad iš to pačio rėmo reikės ir ištraukti savo kuprinę ar rankinę! Tad nepersistenkite begrūsdami.

Į oro uostą patartina atvykti likus pusantros valandos iki skrydžio. Dalį laiko atims kol patikrins jus ir jūsų bagažą. Jei eilių nebus, tai gali užtrukti vos minutę ar dvi. Tačiau, kartais, atsitiktiniu būdu, pasirenkami žmonės, kurie bus patikrinti kruopščiau. Tai yra, gali būti iškraustytas jūsų rankinis bagažas, būsite patikrinti, ar neslepiate nieko po drabužiais, gali būti atliktas ir neleidžiamų medžiagų testas. Tačiau nesijaudinkite – oro uosto darbuotojai yra jūsų draugai, tad jei nieko nelegalaus negabenate, galite būti ramus, nes tai yra įprasta procedūra.

Jei viskam tinkamai pasiruošite, galėsite žinoti, kad jūsų laukia Ibiza bus lengvai pasiekta ir turėsite puikias atostogas. Jei kažko oro uoste nesuprantate, visada galite klausti čia dirbančių darbuotojų, jie paprastai maloniai padeda ir viską paaiškina. Tad jei tik turite abejonių, visada galite paklausti ir bus jumis pasirūpinta.