Pasyviai, bet patogiai ir įdomiai pailsėti Alikantėje

pagal | 2016/07/26

Alikantė IspanijojeIeškodami tiesiog ramaus, saulėto atostogų poilsio kur nors jūros pakrantėje paprastai žvalgomės į rytus – Turkijos kurortus, neseniai atrastą ir tikrai pamėgtą Bulgariją, nenusibostančias Graikijos Koso bei Rodo salas, po truputi atrandame Italijos Sardiniją bei Siciliją, na dar tikrai nevengiame ir ispanų Maljorkos bei dažniausiai tik pasvajojame apie tolimuosius Kanarus. O štai Alikantė, puikus kurortinis miestelis Ispanijoje, Viduržemio jūros pakrantėje, dažnai kiek primirštamas. Tačiau čia galima tikrai puikiai pailsėti – rasite visko, ko tik gali prireikti leidžiant savaitę pajūrio kurorte ir dar daugiau, o svarbiausia – brangu tikrai nebus.

Na, dėl kainos vis greičiausiai taip pigu, kaip Kipre ar Koso aloje ir nebus, tačiau nereikės už paslaugas mokėti ir tiek, kiek tenka pakloti Italijoje ar Prancūzijoje. O juk pripažinkime – kelionės ir poilsio kaina dažnai būna lemiamu veiksniu sprendžiant kur vis tik šį kartą atostogauti. Tad šiuo atveju Alikantė yra tarsi aukso viduriukas – turime ir tikrai ne brangų, tačiau ir ne patį pigiausią poilsį.

Tačiau turime tikrai gerą klimatą, puikia turizmo infrastruktūrą, ganėtinai ramų, nuolatinių triukšmų neapkrautą pajūrio miestą, kuriame vyrauja šilti ir saulėti orai. Vasaros metu, kurią turbūt drąsiai galime skaičiuoti nuo gegužės iki spalio, čia dažniausiai netgi karšta. Ypač turint omenyje tai, kaip gyvename Lietuvoje. Maudynės čia vyksta visą dieną, jūros vanduo šiltas, nėra taip, kaip mūsų Baltijoje, kur dažniausiai vos po penkių ar dešimties minučių norisi lėkti atgal į krantą. Štai žiemą su orais Alikantėje yra kiek kitaip – nors dažniausiai būna pakankamai šilta netgi maudynėms, vis tik rizika sulaukti lietaus ir vėsokų dienų tikrai nemaža. Tad keliaujant ilsėtis į šį Ispanijos regioną žiemos patartina turėti nemažai kitų veiklos alternatyvų, nes gulėti pliaže gali ir nepavykti.

O ką veikti šiame mieste bei apylinkėse tikrai netrūksta. Bet turbūt kiekvienas pajūrio kurortas turės ką pasiūlyti beimantiems nuobodžiauti turistams – nuo barų ir kavinių iki svaiginančių burlenčių triukų, kurių tikrai galite spėti pramokti vos per kelias atostogų dienas. Tokia praktika tarp lietuvių turistų vis dar labai reta, tačiau užsieniečių tarpe jis labai populiarėja. Ir net nelabai svarbu kokią sporto šaką pasirinksite – burlentę, banglentę, jėgos aitvarą ar pavyzdžiui kalnų dviračių sportą pajūrio kalnuose – nauji įgūdžiai per kelias dienas tikrai ateis. O gal ir aistra bei idėja laisvalaikiui tolimesniam gyvenimui, ir kitą kartą vykdami atostogauti, ar tai būtų Alikantė, ar koks kitas pajūrio kurortas, jau žinosite, kaip ten leisite laiką.