Kaip pasirinkti kurioje šalyje atostogauti būtų geriausia?

pagal | 2018/02/22

kainos belgijojeDėliojant planus kurioje šalyje atostogauti būtų pigiausia ir maloniausia, kartais ai kurie žmonės neatsižvelgia į viešai pateikiamą informaciją. Dėl to daugeliui atostogos apkarsta, nes matoma, kad atvykus į vietą, kainos skiriasi gerokai. Jeigu atostogų biudžetas yra nedidelis, tuomet pirmiausia siūloma detaliai išnagrinėti pasirinktos šalie turizmo sektorių ir įprastas paslaugų bei prekių kainas. Ne paslaptis, kad vienose šalyse ilsėtis yra brangiau, o kitose pigiau. Lygiai taip pat vienose šalyse yra didesnis pramogų pasirinkimas, o kitose – mažesnis. Tad, į ką turi atsižvelgti kiekvienas žmogus, kuris, turėdamas nedidelį biudžetą, planuoja atostogas kitoje šalyje?

Turizmo sektoriaus plėtojimas. Ypatingą dėmesį verta sutelkti domėjimuisi į tai ar pasirinkta šalis plėtoja turizmo sektorių. Aiškiau kalbant, vienos šalyse kasmet deda didžiules pastangas, jog turistų srautai ne tik kad nemažėtų, bet ir didėtų. Tai reiškia, kad vienose šalyse kasmet siūlomos vis naujos pramogos, o kitos lieka tos pačios. Jeigu šalies turizmo sektorius yra smarkiai plėtojamas, tuomet tikėtina, kad kainos bus kiek mažesnės nei kitose šalyse. Pavyzdžiui, kainos Belgijoje yra gana nemažos, nes turizmo sektorius plėtojamas mažiau. Tokiu būdu šalys siekia gauti pripažinimą, jog jose ilsėtis gali įvairų biudžetą turintys žmonės.

Viešasis transportas ir ekologija. Ne ką mažesnį dėmesį reikia sutelkti į viešąjį transportą. Mat, yra šalių, kuriose įprasti dyzeliniai varikliai yra nepageidaujami. Tai reiškia, kad ten tokiam transportui gali būti taikomi didesni mokesčiai. Jeigu mokesčiai didesni, tuomet įprasta, kad galutinę kaina moka pirkėjas – turistas ir vietiniai gyventojai. Tad, jeigu jūsų biudžetas yra labai ribotas, pasižiūrėkite ar yra galimybių išvengti didelių viešojo transporto kainų. Pavyzdžiui, tokios šalyse kaip Švedija, pasižymi tuo, kad jos taiko nuolaidas turistams, kurie naudojasi ekologišku transportu.

Lėktuvų bilietai ir apgyvendinimas. Galiausiai verta pabrėžti, kad didžiausią išlaidų dalį sudaro nakvynės pasirinkimas bei lėktuvų bilietai. Tiems, kuriems reikia kokiais nors būdais sumažinti išlaidas rekomenduojama rinktis ekonominės klasės skrydžius paskutinę minutę. Kalbant apie apgyvendinimą, siūloma dairytis ne į prabangiausius viešbučius, o į privatų sektorių, nes dažniausiai nakvynės kainos yra daug mažesnės, tik nesiūloma tokia prabanga.