Kuo reikėtų pasirūpinti emigruojant į Angliją

pagal | 2016/06/06

Siuntos į Angliją

Kai lietuviai, kurie Lietuvoje sunkiai suduria galą su galu, nusprendžia užsidirbti ir pagerinti savo gyvenimo kokybę – dažniausiai pasirenka emigraciją į Angliją. Tai šalis, kuri jau daugelį metų labai pamėgta mūsų tautiečių. Ir nors kasmet į ją plūsta tūkstančiai lietuvių, vis dar yra nemažai laisvų darbo vietų, o gaunamo atlygio pakanka ne tik pragyvenimui, tačiau ir taupymui. Todėl jei ruošiatės pakelti sparnus ir savo laimę išbandyti svetur – pateiksime kelis naudingus patarimus, kurie palengvins nelengvą emigracijos procedūrą.

Darbas

Nemaža dalis iš šalies išvykstančių lietuvių iš anksto neapgalvoja būsimų darbo perspektyvų. Trumpiau tariant, jie važiuoja į nežinią, tikėdamiesi, kad darbą pavyks rasti labai lengvai ir greitai. Ir nors kai kuriems pasiseka, vis dėlto nemenkai daliai tautiečių tenka gerokai pavargti, kol galiausiai randamas geras darbas. Norint tokių nepatogumų išvengti, dar būnant Lietuvoje reikėtų pasidomėti darbo galimybėmis, o radus tinkamą darbo vietą – iš anksto susisiekti ir išsiųsti savo gyvenimo aprašymą bei motyvacinį laišką.

Būstas

Puikiai suprantama, kad prieš išvykdami turėtumėte susitarti dėl būsto, kuriame gyvensite. Žinoma, jei keliaujate pas savo draugus ar giminaičius, šis klausimas atkrenta. Tačiau priešingu atveju – reikia išsinuomoti būstą. Tai padaryti galite naudodamiesi angliškais internetiniais skelbimų portalais, kuriuose siūlomos nekilnojamojo turto nuomos paslaugos. Atminkite, kad Anglijoje nuomos kainos yra kur kas didesnės nei Lietuvoje, todėl pradžioje gali tekti nuomotis kambarį name, kuriame gyvena ne vienas žmogus.

Kelionė

Kokiu būdu planuojate nukakti į pasirinktą Anglijos dalį? Galbūt skrisite lėktuvu? Jei taip, tuomet turėtumėte nepamiršti, kad gali tekti rūpintis ir papildomu transportu, kuris jus iš oro uosto transportuotų į reikiamą miestą. Tačiau jei rinksitės vežėjus iš Lietuvos, kelionė gali būti efektyvesnė ir pigesnė, nes vežėjai teikia labai operatyvias keleivių transportavimo paslaugas. Taip pat nereikėtų pamiršti, kad keliaujant į minėtą šalį, labai praverčia ir siuntos į Angliją – tiek daiktams, kuriuos norite pasiimti kartu su savimi, tiek ir jūsų giminaičių jums siunčiamoms lauktuvėms. Todėl labai gerai pagalvokite, koks kelionės būdas jums būtų tinkamiausias.