Dar vienas apie sapnus

pagal | 2017/01/28

Sapnai ir sapnininkaiApie sapnus yra tekę skaityti kiekvienam. Ir tiesiog apie tai, ką sapnavo kiti žmonės, nuo įprastų iki keisčiausių dalykų, iki gilių minties išvedžiojimų apie tai, kad sapnuose gali įžvelgti ateitį ar net kitą visatą. Apie tai rašoma kone kasdien, ypač pirmuoju atveju. Daugelis žmonių, tikėdamiesi aplink save rasti būrius pranašų, visiems tiek gyvai, tiek internetu pasakoja savo sapnuotus reginius ir vaizdinius ir tikisi jų išaiškinimo. Nors internete ir knibžda įvairių sapnininkų, sapnų reikšmių aiškintojų, jiems to negana, jie kreipiasi į forumus, būrėjas, patarėjus ir ieško, ką gi veikti su savo sapnais toliau.

Labai retas toks sapnuotojas kreipiasi į tikrus šio reikalo specialistus – psichologus ir psichoanalitikus. Būtent pastarieji arčiausiai sapnų ir yra prisilietę savo profesinėje veikloje. Ir jie nėra linkę spėlioti ar kurti istorijas – jie analizuoja, stebi ir bando daryti išvadas. Jie turi didelę tiek savo, tiek kitų sapnų mokslo atstovų žinias ir patirtį, kurių pagalba gali kur kas tiksliau numanyti, ką konkretus sapnas konkrečiam žmogui galėjo reikšti. Bet dažniausiai tokių specialistų atsakymai ir išaiškinimai būna labai neįdomūs, nė iš tolo neprilygsta eilinio sapnininko mintims, ką jau bekalbėti apie seansų ciklą siūlančią būrėją. Kodėl? Pabandykime atsakyti.

Visų pirma, bent kiek rimčiau tuo pasidomėjęs ir šiaip logikos nestokojantis žmogus žino, jog sapnuose su kitomis visatomis mes nebendraujame. Liūdna, bet tai tiesa. Sapnuose mes matome, kaip savo atminties klodus perkrauna mūsų smegenys, kartais tam tikrus dalykus tikrai įdomiai ir netikėtai sugretindamos. Ir kai sapnuojame savo vakarykštę patirtį biure kartu su giliu vaikystės prisiminimu, matome keisčiausius dalykus. Pavyzdžiui, kad jūsų bosas pavirto jūsų vaikystės pliušinių meškinu ar klounu. Kaip jau galėjote suprasti, visa tai buvo jūsų smegenyse. Ir bosas, ir meškinas. Ir joks sapnininkas neturėtų drįsti teigi, jog tai paralelinės visatos įspėjimas apie tai, jog mūsų planetą ruošiasi užkariauti meškinai su kostiumais ir jūs esate vienintelis, dar galintys išgelbėti pasaulį. Tiesa, prieš tai susimokėjęs tam tikrai būrėjai už dešimties seansų ciklą, kuriuose sužinosite kur kas daugiau.

Tad į sapnus, kad ir kiek apie juos bekalbėtume, reikėtų žiūrėti kur kas paprasčiau. Sapnuojame savo patirtis, pervartytas ir keistai sugretintas. Matome tik praeitį. Sapnų reikšmės tai ir turėtų analizuoti, nenukrypdamos į ateities spėjimus. Deja, taip yra toli gražu ne visada.