Maisto produktai, kurie natūraliai balina dantis

pagal | 2021/06/23

maistas

Pageltę dantys – dažna problema. Taip nutinka tuomet, kai apsineša emalis arba dėl įvairių veiksnių atsiranda dėmių dentine. Vaistinėse galite įsigyti pačių įvairiausių dantis balinančių priemonių. Taip pat galite apsilankyti pas stomatologą ir užsakyti profesionalaus dantų balinimo procedūrą. Vis dėlto tokie metodai yra gana brangūs, o kai kuriais atvejais dantys yra veikiami cheminių medžiagų, kurios gali pakenkti emaliui ar dantenoms. Jei norėtumėte nubalinti savo dantis natūraliomis priemonėmis, galite rinktis tokius maisto produktus, kurie juos balina natūraliai. Žinoma, nereikėtų tikėtis greitų ir žymių pokyčių, tačiau jei įtrauksite šiuos produktus į savo racioną, galite viltis, kad po kurio laiko dantų spalva pasikeis į gerąją pusę.

Braškės

Reguliariai valgant braškes galima susigrąžinti dantų baltumą. Braškėse yra obuolių rūgšties, kuri pasižymi balinančiomis savybėmis. Galima trinti braškes ir jų tyrelę kurį laiką (apie penkias minutes) laikyti ant dantų, tuomet pašalinti. Po procedūros verta išsivalyti dantis ir gerai išskalauti burną. Ta pati obuolių rūgštis taip pat skatina seilių gamybą, o seilės apsaugo dantis nuo geltimo.

Arbūzas

Arbūzas turi dar daugiau obuolių rūgšties nei braškės. Tad vasarą, kai troškina, kai norisi atsigaivinti, kuo dažniau palepinkite save arbūzų kokteiliais ar tiesiog riekutėmis supjaustytu arbūzu.

Ananasas

Emalį iš dalies saugo seilių baltymai, tačiau jie taip pat pritraukia maisto produktų pigmentus, o kai ant emalio atsiranda dėmė, su laiku ji tik progresuoja. Ananasuose yra maistinių medžiagų, kurios ardo seilių baltymus. Taip išvengiama dažančio kitų maisto produktų poveikio.

Papaja

Unikalus papajose esantis pigmentas ardo seilių baltymus, todėl papajos veikia dantis panašiai kaip ananasai. Valgydami papajas išvengsite emalio dėmių.

Pienas

Sprendimas gerti daugiau pieno galėtų padėti sprendžiant pageltusių dantų problemą. Piene esanti pieno rūgštis gali nubalinti emalį. Taip pat pienas skatina seilių gamybą, o seilės nuolatos nuplauna dantų paviršių. Be to, piene esantis specifinis baltymas veikia kaip dėmių valiklis ir neleidžia ant dantų paviršiaus nusėsti taninui. Beje, galima ne tik gerti pieną, bet ir valgyti jogurtą bei sūrį, nes juose gausu tų pačių medžiagų.

Obuoliai, morkos ir salierai

Šis daržovių trio yra natūralus dėmių valiklis, kuris dar ir skatina seilių gamybą. Be to, šios daržovės naikina bakterijas, kurios galėtų pakeisti dantų spalvą. Net ir pati daržovių struktūra pasitarnauja kaip dantis šveičianti priemonė. Greta to, reguliarus obuolių, morkų ir salierų valgymas garantuoja geresnį burnos kvapą.

Kalafiorai

Valgant kalafiorus juos reikia daug kramtyti, o kuo ilgiau kramtote maistą, tuo daugiau seilių išsiskiria. Kaip jau minėjome anksčiau, seilės yra natūralus dantų valiklis. Valgykite kalafiorus ir jūsų dantys bus baltesni.

Jokiu būdu nenorime pasakyti, kad dantų balinimo priemonės nėra veiksmingos ar jų nereikėtų pirkti. Jos iš tiesų veikia. Beje, juk galima pirkti priemones, kurių sudėtis yra kuo natūralesnė. Tad jei Camelia nuolaidos vilioja patraukliomis dantų balinimo priemonių kainomis, pasinaudokite proga. Tačiau jei norite eiti natūraliu keliu, pirmiausia verta išmėginti natūralius produktus.