Kaip susirasti darbą užsienyje?

pagal | 2016/07/26

Darbas užsienyje, tolimesniame ar artimesniame, daugelį vilioja savo dideliais atlyginimais. Ir tikrai ne veltui – daugelyje Europos šalių, kur dažniausiai emigruojama iš Lietuvos dirbti, net minimalus atlyginimas yra bent kelis kartus aukštesnis. Tad nieko keisto, jog darbininkų minios iš Lietuvos tiesiog plūsta – vieni keliauja padirbėti vos keliems mėnesiams, tuo tarpu kiti žada ten pabūti bent kelis metus ar net likti visam gyvenimui. Tokios išvykstančiųjų minios neišvengiamai sukuria ir kitą problemą – tai galimybę susirasti norimą darbą užsienyje. Norinčių dirbti daug, na o darbdavių paprastai nedaugėja. Tad į tą pačią darbo vietą dabar konkuruoja patekti gerokai daugiau žmonių nei buvo prieš kokių dešimt metų. Šiais laikais, norint įsidarbinti, jau teks pasitelkti šiokių tokių gabumų ir gal net gudrybių.

Darbo užsienyje pasirinkimasŽinoma, veiksmingiausias būdas rasti darbą – tai turėti patikimų pažįstamų, kurie iš anksto susitartų su darbdaviu ir už jus laiduotų, kad būsite tikrai geras darbininkas ir nekelsite rūpesčių. Šis būdas naudingas abiem pusėms – ir darbdaviui, kuris gana lengvai gauna patikimą darbuotoją, ir norinčiam dirbti, kuriam atkrenta ilgi darbo skelbimų nagrinėjimai ir savo gyvenimo aprašymo siuntinėjimas begalei potencialių darbdavių.

Tiesa, šioje vietoje dirba ir nemažai sukčių, kurie naudojasi patikliais žmonėmis, pasiima pinigus už įdarbinimą ir po to tiesiog pranyksta. Tad reikia būti labai atsargiems, pasitikėti tik tikrai gerais pažįstamais, draugais bei giminėmis, kur kas atsargiau žiūrėti į tiesiog pažįstamus. Pasitaiko ir tokių atvejų, jog apgauna net atrodytų buvę draugai.

Kur kas saugesnis variantas įsidarbinti užsienyje – tai tokias paslaugas siūlančios agentūros. Nors netikėtumų pasitaiko ir čia, tačiau pasirinkus patikimą ir rekomenduotą agentūrą problemų neturėtų kilti. Tačiau ir čia atranka iš jūsų pusės turi būti griežta – kiekvieną neigiamą atsiliepimą reikia gerai išnagrinėti. Kaip, beje, ir teigiamą. Pasitaiko taip, jog agentūra suteikia žadėtą darbą, tačiau ne visai tokiomis sąlygomis, apie kokias buvo kalbėta – mažesni atlyginimai, didesni įdarbinimo komisiniai, brangesnis gyvenimas ar tiesiog nepilna darbo diena. Būtent šios priežastys dažniausiai lydi per agentūras susirastą darbą užsienyje.

Žinoma, visada yra ir trečias būdas – tai leistis į darbo skelbimus portalus, geriausia vietinius, ir ieškoto darbdavio tiesiogiai. Bėda ta, jeigu norite gauti darbą ne Didžiojoje Britanijoje, kur su kalba dar daugiau mažiau aišku, o Norvegijoje, Švedijoje ar Vokietijoje, teks mokėti bent jau tų šalių kalbos pagrindus. Kitaip būsite gerokai labiau apribotas, darbo užsienyje paieškos bus apsunkintos. Žinoma, kai kurie darbdaviai ar jau vietinės įdarbinimo agentūros skelbimus deda ir anglų kalba, tačiau toli gražu ne visada. Laimei, net ir šiaip taip išsivertus norvegišką skelbimą ir darbdaviui parašius tiesiog angliškai, dažniausiai pastarąja kalba toliau bendravimas ir vyksta. Svarbiausia šioje vietoje tiesiog pralaužti leidus, tai yra rasti norimą darbdavį, ieškant darbo Norvegijoje ar kitoje pasirinktoje šalyje.