Greitieji kreditai: atsakymai į dažniausiai užduodamus klausimus

pagal | 2015/10/25

Pastaraisiais metais greitieji kreditai tapo vienu populiariausiu skolinimosi būdu, nes tai gali būti tikrai puikia galimybe pasiskolinti greitai bei paprastai. Turbūt kiekvienas bent kartą yra girdėjęs apie galimybę pasiskolinti tokiu būdu, tačiau apie šį skolinimosi būdą neretai kyla įvairių klausimų. Taigi, kokie klausimai užduodami dažniausiai?

Kokios yra skolinimosi sąlygos?

Greitieji kreditai

Šaltinis: www.flickr.com

Kreditai paprastai yra teikiami trumpam laikotarpiui, pavyzdžiui, kelioms savaitėms arba mėnesiui, tačiau kreditus teikiančios bendrovės  taip pat neretai gali pasiūlyti teikti paskolas ilgesniam laikotarpiui, pavyzdžiui, keliems mėnesiams ar net keleriems metams.  Jei pasirenkamas pastarasis variantas, tokiu atveju  pinigai turi būti grąžinami kiekvieną mėnesį sumokant tam tikro dydžio pinigų sumą, kol nebus grąžinta visa paskola.

Greitieji kreditai gali būti teikiami tiems asmenims, kurie yra pilnamečiai, gauna reguliarias pajamas, neturi pradelstų mokėjimų, jei yra tam tikrų skolų. Visada yra vertinama, ar norintis pasiskolinti asmuo nėra įtraukas į skolininkų bazę, kurioje duomenys išlieka net iki dešimties metų.

Dažnai teiraujamasi, kiek kainuoja pasiskolinti,  tačiau tai priklausys nuo to, kokią kreditus teikiančią bendrovę pasirinksite. Kiekvienos įmonės nustatyti įkainiai gali gerokai skirtis, tad pasidomėkite, kas siūlo geriausias skolinimosi sąlygas.

Kaip pasiimti greitąjį kreditą?

Pasiimti kreditą galėsite užpildę paraišką internetu. Pasirinkę bendrovę, teikiančią kreditus, galėsite prisiregistruoti jos internetinėje svetainėje, patvirtinti asmens tapatybę ir užpildyti paraišką norimai pinigų sumai. Paprastai kreditoriai paraiškas išnagrinėja dar tą pačią dieną, jei kreipiamasi įmonės darbo metu, ir tai trunka iki pusvalandžio. Jei nutiktų taip, kad dėl kredito kreiptumėtės nedarbo metu, pateikta paraiška bus išnagrinėta artimiausią darbo dieną, ir tuomet bus pateiktas atsakymas dėl kredito suteikimo.  Jei  bus priimtas teigiamas sprendimas, pinigai į jūsų banko sąskaitą bus pervedami nedelsiant.

Kaip grąžinami kreditai?

Paprasčiausias būdas grąžinti kreditą – atlikti bankinį pavedimą. Tai galėsite padaryti bet kuriuo jums patogiu paros metu, ir sugaišite vos kelias minutes. Atliekant mokėjimą svarbu nurodyti reikalingus duomenis, kurių prašo kreditorius (mokėjimo paskirtyje gali būti nurodomas asmens kodas, sutarties numeris ar pan.) Tik tokiu atveju jūsų mokėjimas bus įskaitytas, todėl būkite atidūs.  Visada yra svarbu kreditą grąžinti iki nustatytos datos, nes priešingu atveju bus skaičiuojami delspinigiai. Gana ilgą laiką uždelsus grąžinti kreditą jūsų duomenys gali būti perduodami skolininkų bazei, o to tikrai norėtų išvengti kiekvienas.

Kada verta skolintis tokiu būdu?

Dažniausiai greiti kreditai imami tada, kuomet pinigų pritrūksta iki atlyginimo, tačiau situacijų, kada gali praversti toks skolinimosi būdas, gali būti ir kur kas daugiau (pavyzdžiui, kai pinigų pristinga norimai prekei ar reikalingoms paslaugoms). Skolintis verta tada, jei pinigai yra reikalingi skubiai, ir kada neabejojama, kad pavyks grąžinti pinigus laiku. Nevertėtų skolintis tais atvejais, jei neturite pastovių pajamų, ir jei nesate užtikrinti, kad skolą galėsite grąžinti laiku. Taip pat greitas kreditas nepadės padengti kitus finansinius įsipareigojimus: jei turite tam tikrų skolų, kurių vis nepavyksta grąžinti, vertėtų pagalvoti apie galimybes, kurios leistų greičiau grąžinti paskolas. Paprastai greitųjų kreditų bendrovės neskolina pinigų tiems asmenims, kurie turi nemažai finansinių įsipareigojimų, nes yra didelė rizika, kad nepavyks skolą grąžinti laiku.

Ką svarbu įvertinti?

Prieš imant greitąjį kreditą svarbu pagalvoti, ar tuomet, kai reikės grąžinti pasiskolintus pinigus, nekils jokių sunkumų.  Greitųjų kreditų bendrovės vertina klientų galimybes grąžinti skolą, tačiau tik jūs geriausiai žinote, kokia yra reali jūsų finansinė situacija. Pavyzdžiui, tuomet, jei esate skolingi giminaičiams, draugams ar kolegoms, kreditoriai tokios informacijos neturi, todėl tik jūs galite geriausiai įvertinti realią savo finansinę situaciją.

Kas nutinka, jei kreditas negrąžinamas laiku?

Nemažai kreditorių gali suteikti galimybę atidėti mokėjimo terminą tam tikram laikotarpiui. Susisiekę su kreditoriumi ir aptarę susiklosčiusią situaciją galėsite atrasti tinkamiausią sprendimą. Jei to nepadarysite, bus skaičiuojami delspinigiai, ir siunčiami raginimai padengti įsiskolinimą. Jei raginimai yra ignoruojami, kliento duomenys gali būti perduodami skolų administravimo skyriui, kuriame duomenys apie skolą saugomi iki dešimties metų. Vertėtų to išvengti, ir stengtis, kad skola būtų padengiama iki nustatyto termino. Tam tikrais atvejais, jei yra nemažai įsiskolinimų, galima susitarti dėl paskolos refinansavimo, ir t.t.