Ką vairuosime rytoj

pagal | 2017/04/24

AutomobilisAutomobilis šių laikų gyvenime yra kone būtinybė. Ypač Lietuvoje, kur gyvenimas be mašinos tiesiog neįsivaizduojamas. Mažai kam žinomas faktas, jog Vilnius pagal automobilių skaičių gyventojų skaičiui patenka į pasaulio miesto dešimtuką. Tai – išties įspūdinga statistika. Kita vertus, Lietuvoje vyrauja senų automobilių parkas, net ir miesto centre gyvenantys žmonės renkasi didelius ir galingus automobilius, taip ne tiki užimdami daugiau vietos kiemuose bei gatvėse, bet ir prisidėdami prie oro taršos mieste daugiau nei galėtų. Tačiau pasaulio miestų patirtis rodo, jog ir mes greitu laiku vairuosime vis daugiau nedidelių automobilių, tokių kaip Toyota Aygo, taip pat daugės hibridų ir elektromobilių. Ir pastarųjų metų statistiką tą puikiai rodo.

Nedideliu, ekonomiškų, hibridinių bei iš viso tik elektra varomų automobilių pasirinkimas šiais laikais yrta logiškas ir suprantamas. Pagrindinė tokios tendencijos priežastis – tai praktiškumas. Mažas automobilis, kaip Aygo, naudoja kur kas mažiau kuro, yra žymiai vikresnis miesto gatvelėse ir kiemuose, jo išlaikymas kainuoja daug mažiau. Galų gale ir pats automobilis yra pigesnis.

Tie, kuriems automobilyje trūksta erdvės, labiau renkasi didesnius, tačiau hibridinius variklius turinčius automobilius. Šioje vietoje galėtume paminėti sparčiai populiarėjanti tos pačios Toyota gaminamą Auris hibridinį modelį.

Žinoma, nemaža dalimi ypač elektromibiliai visame pasaulyje populiarėja ir dėl mados. Tačiau jei tik mada yra teigiama ir naudinga aplinkai, tai kodėl gi ne. Iš tikrųjų elektromobilių kaina dar neleidžia jų priskirti prie pigių transporto priemonių. Net ir įvertinus tai, jog nemažai kur elektros tokiam automobiliui galima gauti tiesiog nemokamai. Didelė automobilio kaina palyginus su paprastais panašios klasės automobiliais elektromobilių plitimą dar sparčiai stabdo.

Būtent dėl to bent jau Lietuvoje erdviausia niša kol kas yra mažiems miesto automobiliams, varomiems benzininių variklių. Ir Toyota Aygo atsiliepimai šį modelį sparčiai kelia į populiariausių miesto automobilių gretas. Tai patikimas, ekonomiškumas, mažai priežiūros reikalaujantis automobilis. Kainuoja jis taip pats palyginus nedaug. Renkantis mažą automobilį vietoj seniau standartinio buvusio univbersalo ar miesto visureigio transporto priemonės įsigijimo kainą galima sumažinti net perpus. O tai – dar vienas geras ženklas Lietuvai, kuris leidžia daug sparčiau jauninti mūsų automobilių parką. Iš tikrųjų šioje vietoje sparčiai atsiliekame nuo Vakarų Europos miestų, tad tikėkimės, jog mažieji miesto automobiliai su Toyota Aygo šią padėtį bent dalinai pataisys.