Priekabos draudimas – ką reikia žinoti?

pagal | 2017/02/02

Kiekvienas atsakingas vairuotojas pasirūpina automobilio draudimu. Tačiau, jeigu jūsų transporto priemonė turi priekabą, ją taip pat rekomenduojama apsaugoti nuo galimų nelaimių kelyje ar trečiųjų asmenų sukeltos žalos. Šiame straipsnyje pasidalinsime, kas yra priekabos draudimas ir kam tiksliai jis skirtas.

Priekabos draudimas leidžia atgauti pinigus, patyrus žalą, susijusią su automobilių priekaba. Skirtingos draudimo agentūros siūlo skirtingus pasiūlymus – nuo privalomųjų iki savanoriškų ar papildomų draudimų. Tinkama rūšis priklauso nuo papildomų faktorių, galinčių sąlygoti jums geriausio draudimo rūšį. Dauguma draudimo įstaigų leidžia rinktis iš privalomjo transporto priemonių vairuotojų atsakomybės draudimo, privalomojo transporto priemonių vairuotojų civilinės atsakomybės draudimo užsienyje (pastarasis dar žinomas „žaliosios kortelės“ (green card) vardu) bei kasko draudimo, skirto transporto priemonėms apsaugoti. Pastarasis draudimas yra savanoriškas – juo draustis nė privaloma.

Priekabos draudimas internetePasirinkti transporto priemonių draudimą galite tuo atveju, jeigu turite Lietuvos Respublikoje registruotas transporto priemones – nuo motociklų, mopedų, lengvųjų automobilių iki autobusų, mikroautobusų, priemonių, naudojamų žemės ūkio darbams atlikti bei, žinoma, automobilių priekabų.

Kodėl apskritai reikėtų drausti priekabas? Kokie tokio draudimo privalumai?

Automobilio priekabos draudimas apsaugo nuo nelaimingų įvykių kelyje bei neteisėtos trečiųjų asmenų veiklos, nuo kurių nukenčia ši transporto priemonė. Žinoma, tai negarantuoja, jog niekada nepateksite į tokią situaciją, tačiau jos atveju galėsite rūpintis savijauta, o finansiniais rūpesčiais pasirūpins jūsų draudimo bendrovė. Taip pat, toks draudimas yra pakankamai lankstus – galima pasirinkti teritoriją, kurioje jis galioja – Lietuvą ar visą Europos Sąjungą. Jeigu to nepakanka, daugumoje draudimo bendrovių galima rinktis papildomus draudimus, apimančius skirtingus rizikos faktorius ir individualią kliento situaciją. Dėl šios priežasties rekomenduojama nepasikliauti vien tik internete randama informacija, o susitarti dėl susitikimo su draudimo agentūrų atstovais. Jie, puikiai išmanydami savo darbą ir susidūrę su daugybę skirtingų klientų ir atvejų, galės pasiūlyti pačią geriausią variantą jūsų situacijai.

Taigi, priekabos draudimas yra puikus sprendimas vairuotojams, kurie siekia kuo didesnio savo pačių, šeimos narių ar transporto priemonių apsaugojimo kelyje ir nuo neteisėtos trečiųjų asmenų veiklos.