Meistrokodas šiltnamiai pagal kiekvieno norus ir galimybes

pagal | 2017/02/18

Daržovės kuo puikiausiai gali užaugti darže lauko sąlygomis, tačiau tokiu atveju esame visiškai priklausomi nuo gamtos malonės – tai saulės per mažai, o drėgmės perteklius ar trūkumas. Tuo tarpu Meistrokodas šiltnamiai mums suteikia savarankiškumo. Ir galimybę užsiauginti įvairesnių augalų rūšių. Negana to, šiltnamių pasirinkimo spektras šiandien be galo platus.

Šiltnamiai tinginiams

Iš kokių etapų susideda procesas, kurio rezultatas – savų daržovių kupina pintinė? Atsakymas:

  • Šiltnamio statyba;
  • Dirvos paruošimas augalų sodinimui;
  • Laistymas;
  • Vėdinimas;
  • Ravėjimas;
  • Pilnas šiltnamio paruošimas „poilsiui“ nuėmus derlių.

Be galo daug darbų, ar ne? Iš tiesų. Be to, keletas iš jų – vėdinti, laistyti ir ravėti – turi būti atliekami dieną iš dienos. Daugelį tai gali išgąsdinti. Tačiau žmonių išradingumas ir technologijų pagalba daro stebuklus!

  • Jei apie šiltnamių statybą neturite jokio supratimo ar paprasčiausiai tam neturite laiko, kreipkitės į jų statyba užsiimančius meistrus: norai ir pinigai jūsų, darbas ir medžiagos – jų!
  • Kovoje su piktžolėmis jus nugalėtojais paverčia speciali juodos spalvos agroplėvelė, kuria užklojama dirva. Plėvelėje padaromos skylės daigų sodinimui ir viskas – augalai kuo puikiausiai dera, o piktžolių augimui sąlygos nesukuriamos.
  • Kad nereikėtų dėl šiltnamio vėdinimo ir augalų laistymo aukoti kitų savo planų, galima įsigyti automatines (pusiau automatines) sistemas. Drėkinimo sistema reaguoja į dirvos drėgmės pokytį, o vėdinimo – temperatūros kaitą šiltnamio viduje.

Šiltnamiai išrankiems

meistrokodas siltnamis klasikaJei jus netenkina tradicinė šiltnamių forma ir mūsų senolių dažniausiai naudotos statybinės medžiagos – plėvelė ar seni langai, eksperimentuokite formomis ir medžiagomis. Šiandien tokia galimybė visiems prieinama. Minėti šiltnamių statybos specialistai jums gali pagaminti tokį šiltnamį, kad aplinkiniai sunkiai besuvoks, kokia to statinio paskirtis. Negana to, šiltnamių dangai galite naudoti kanalinio polikarbonato lakštus, pasižyminčius fizinėmis savybėmis, palankiomis augalų augimui, patvarumui, ilgaamžiškumui.

Taigi, siltnamiai šiandien prieinami ir tinkami tikrai visiems. Teliks nuspręskite, kokia forma jums patraukli, kokią medžiagą laikote tinkamiausia statybai, kiek laiko ir finansinių galimybių galite tam skirti.

Šiltnamiai: maksimali nauda, minimalios pastangos

Norite turėti šviežių ir ekologiškų daržovių ant savo stalo? Vienas iš tiesiausių būdų to pasiekti – šiltnamiai. Tačiau daugelį stabdo mintis, ar jie tikrai nori įsigyti dar vieną „rūpestį“ savo gyvenime. Sukonkretinkime tą „rūpestį“:

  • Rytą – atidaryti šiltnamio vėdinimo angas, kad augalai „neiškeptų“, vakare – uždaryti, nenorint, jog pastarųjų „poilsiui“ nepritrūktų šilumos bei jo nedrumstų nepageidaujami gamtos reiškiniai.
  • Rūpintis tinkamu drėgmės palaikymu.

meistrokodas siltnamis klasikaVisų svarbiausia, jog minėti darbai negali būti atliekami kartą ar porą per savaitę – tai tampa viena iš dienos rutinų. Kaip žinia, šiltnamių sezonas – vasara. Būtent tuo pat metu kaip įmanydami bandome rasti laiko ištrūkti prie ežero, jūros ir panašiai. Tad norintiems pailsėti, šiltnamiai tampa tarsi „akmeniu“ po kaklu, neleidžiančiu ilgesniam laikui palikti namus.

Visgi, žmonės šiais laikais yra itin išradingi, tad ir ši problema neliko be sprendimo: galime išpildyti savo norą sveikai maitintis, tuo pat metu neįdėdami į tai daugiau pastangų nei patys norime. Į pagalbą mums atskuba automatinė „laistytoja“ ir „vėdintoja“. Kaip dirba šia pagalbininkai?

  1. Automatinis laistymo mechanizmas. Mums tereikia pasirūpinti, jog talpoje būtų pakankamas vandens kiekis. Jei sistema yra pusiau automatinė, turime „užprogramuoti“, kokiu dažnumu bei intensyvumu dirva būtų laistoma. Jei investuojame į išmanesnę technologiją, tai yra automatinę sistemą, net ir to daryti nereikia: jutiklių pagalba nustatoma, kada drėgmės kiekis sumažėja ir pradedamas laistymo procesas. Tad šio įrenginio dėka Meistrokodas šiltnamiai bus nuolat prižiūrimi (nepaisant to, jei mūsų nebūtų namuose), augalams negrės nei per didelės drėgmės, nei išdžiūvimo grėsmė.
  2. Automatinis vėdinimo mechanizmo. Vėdinimo esmė yra pasirūpinti, jog šiltnamyje nuolat būtų palaikoma optimali temperatūra augalams augti (per karšta – bloga, vėsu – vėl negerai). Užfiksuojame, ties kuria termometro padala temperatūra laikoma aukšta, o kada jau vėsu ir langai (durys ar kitos vėdinamos angos) turi būti automatiškai užveriame.

Taigi, automatinės vėdinimo ir laistymo sistemos užtikrina tinkamos temperatūros ir drėgmės išlaikymą – būtent tai ir nulemia būsimo derliaus kokybę ir kiekį.