Lazerinis nivelyras. Naudojimo privalumai.

pagal | 2017/02/16

Lazerinis nivelyras

Kiekvieną kartą būnant didesniame mieste akis vis užkliūna už dangun besistiebiančių kranų. Statybų vis daugėja ir daugėja. Bet kalbant su statybos įmonių vadovais, susidaro nuomonė, kad surasti kvalifikuotą darbuotoją darosi vis sunkiau ir sunkiau, nors atlyginimai daugeliu atvejų nelabai nusileidžia vakarietiškiems. Išeitis viena – naujausių technologijų naudojimas, bei darbo našumo kėlimas. Tinkamų matavimo prietaisų pasirinkimas, vienas iš būdų paspartinti darbus ir sutaupyti žmogiškųjų išteklių srityje.

Lazerinis nivelyras vienas iš prietaisų, padėsiantis tai pasiekti. Anksčiau atrodžiusi santykinai didelė lazerinio nivelyro kaina, dabar, daugeliu atvejų tesudaro tik pusę darbininko mėnesinio atlyginimo. Lyginant su optiniu nivelyru, kur reikalingi du darbininkai, lazerinis nivelyras išlaisvina vieną žmogų, tuo pačiu sutaupant ir darbo valandų ir pinigų atlyginimui.

Darbo našumas

Labai didelis veikimo diapazonas. Vienu metu skirtingose vietose skirtingus darbus gali dirbti keli darbininkai. Jei naudojate mašinų valdymo sistemą, darbo našumas ypač padidėja. Grunto tvarkymo mašinos, tokios kaip buldozeris, greideris, mini rautuvas, ekskavatorius darbus atliks greitai ir tiksliai. Geodezininkui nebereikės kuoliukais žymėti ruošiamo grunto paviršiaus, atpuls galimybė, kad tuos kuoliukus kas nors netyčia išvers, bei nebereiks tokių įgudusių mašinistų – dalį darbo už juos atliks lazerinis nivelyras.

Paprastas naudojimasis

Lazerinis nivelyras nereikalauja beveik jokių specialių įgūdžių, norint su juo dirbti. Tereikia prietaisą pastatyti, įjungti, ir su specialia liniuote bei spindulio imtuvu visada matysite, koks skirtumas tarp reikiamo ir esamo aukščio. Nebereikia nieko reguliuoti, lazerinis nivelyras viską padarys už jus. Jei lazerinis nivelyras turi pilnai automatinius nuolydžius, tokiu atveju visiškai neteks sukti galvos jei reikalinga pasvirusi plokštuma: tereikės ekrane įvesti reikiamą nuolydį. Šiek tiek sunkiau, kai nivelyras turi neautomatinius arba pusiau automatinius nuolydžius. Tai, bet kokiu atveju, nebus sunkiau, nei dirbant su optiniu nivelyru.

Tikslumas

Ilgai vyravo nuomonė, kad optinis nivelyras tikslesnis nei lazerinis. Tačiau šiuolaikiniai lazeriniai nivelyrai savo tikslumu niekuo nenusileidžia optiniams. Jų tikslumas yra gerokai aukštesnis, nei reikalingas atlikti daugelį darbų.

Patvarumas

Labai dažna situacija statybose, tai prietaiso numetimas ant žemės. Net ir labai stengiantis visiškai išvengti prietaiso sutrenkimo yra labai sunku; kažkas neapsižiūrėjęs užkliudė, kažkam iš sugrubusių rankų išslydo, ar paprasčiausiai stiprus vėjas nuvertė. Situacijų gali būti daugybė ir visų nenumatysi. Lyginant su kitais matavimo prietaisais, lazerinis nivelyras yra vienas iš labiausiai atsparių smūgiams. Žinoma, atsparumas smūgiams gali skirtis priklausomai nuo gamintojo ir konstrukcinių ypatybių, bet bendra tendencija yra tokia.

Galima būtų išvardinti dar daugybę lazerinio nivelyro privalumų, tokių kaip darbas esant blogam apšviestumui, stipriai vibruojančioje aplinkoje ir pan. Visi šie išvardinti privalumai tikriausia padės jums sėkmingai apsispręsti.