Kokie yra skardinių stogų minusai

pagal | 2014/11/26

Skardiniai stogaiDažniausiai straipsniuose apie skardinius, šiferinius ar kitų rūšių stogus yra aptariami šių stogo dangų privalumai ir visos gerosios jų savybės. Tačiau šį kartą papasakosime jums apie skardinių stogo dangų minusus. Jums gali kilti pagrįstas klausimas, kodėl šiuo atveju šių skardinių stogo dangų atžvilgiu būsime taip neigiamai nusiteikę. Iš tiesų, nors tai nuskambės labai paradoksaliai, tačiau mūsų paminėti minusai galės tapti ir nemenkais pliusais. Juk visi puikiai suprantame, kad pasaulyje nėra vien tik blogų arba priešingai – tik gerų žmonių. Lygiai taip pat ir stogo dangos – gali būti pagamintos kokybiškai arba prastai. Viskas priklauso nuo gamintojų. Be abejo, tikriausiai dabar daugelis iš jūsų pasimetėte ir galvojate, kaip gi vis dėlto iš tikrųjų yra – skardiniai stogai yra geras ar prastas pasirinkimas?

Pasistengsiu sukonkretinti svarbiausią informaciją ir paminėti, kokiais minusais pasižymi skardiniai stogai.

Plieninių stogo dangų minusai:

  1. Skardiniai stogai greitai įkaista. Tai tikra tiesa, tačiau turėtumėte sutikti, kad tai, kas greitai įkaista, greitai ir atšąla. Metalas nėra inertiška stogo danga. Dėl greitų temperatūros pokyčių, ant skardinių stogo dangų susidaro kondensatas. Daugelis sakytų, kad kondensato susidarymas ant skardinių stogų yra trūkumas, tačiau tai nesunkiai išsprendžiama ventiliacijos pagalba. Stogo pakalime ir kraige reikia suformuoti ventiliacinius plyšius. Kai oras cirkuliuos tarp skardinės stogo dangos ir difuzinės plėvelės, jis pašalins kondensatą. Taip pat, nuo skardinio stogo ant difuzinės plėvelės nukritęs kondensatas nuteka į plėvelę ir nebelieka jokios anksčiau buvusios problemos. Juk svarbiausia teisingai sumontuoti visą stogo konstrukciją – tuomet net ir staigus skardinio stogo įkaitimas bei atšalimas nesukels jokių rūpesčių.
  2. Skardiniai stogai labai žemiems nuolydžiams netinka. Jei stogo konstrukcijos nuolydis yra labai žemas, teks rinktis kitokią stogo dangą. Pavyzdžiui, mažiausias plieninis čerpinis nuolydis yra 14 laipsnių, o skardinės trapecijos – 7 laipsniai. Valcuojamas klasikinis profilis gali būti montuojamas nuo 4 laipsnių stogo nuolydžio. O kas atsitiks, jei skardinę čerpinio profilio stogo dangą sumontuosime ant 7 laipsnio stogo nuolydžio? Paprasčiausiai lietaus vanduo nenutekės ir laikysis žemiausioje skardinio čerpinio profilio vietoje. Galbūt tai nebūtų didelė problema, tačiau žemiausioje profilio vietoje yra sukamas varžtas. Sutikite, stoginio varžto tarpinė nėra amžina. Apytiksliai po septynerių metų ji sukietės ir pradės leisti vandenį į grebėstą. Tikrai nei vienas iš jūsų nenorėtų, kad jūsų plieninis stogas leistų vandenį į medinę konstrukciją. Kai stogo nuolydis yra pernelyg žemas skardiniai stogo dangai, visuomet rekomenduojama rinktis prilydomą dangą.
  3. Skardiniai stogai barška. Iš tiesų šis stogų tipas lyjant lietui labai „triukšmauja“. Tačiau pagalvokime ar šiais laikais kas nors gyvena po neapšiltinta plienine stogo danga? Juk visi apšildome stogo konstrukciją mažiausiai 25 cm storio akmens vata. Kuo storesnis vatos sluoksnis, tuo ji ne tik labiau izoliuoja šilumą, bet ir sugeria skardinio stogo triukšmą. Šiais laikais į stogus montuojama ir 40 cm vatos sluoksnis. Tokiu atveju skardinio stogo triukšmas izoliuojamas visiškai.

Apibendrinant norėtume pabrėžti, kad skardiniai stogai yra labai geri, tačiau jie turi ir savų minusų. Žinant jų minusus, galima pasiruošti ir pastatyti savo namą taip, kad minusai taptų pliusais. Tik negalvokite, kad kitos stogo dangos neturi minusų – su tuo tiesiog reikia susitaikyti.