ES parama Jaunųjų ūkininkų įsikūrimui prisideda prie naujų ūkių plėtros

pagal | 2015/09/18

ES parama Jaunųjų ūkininkų įsikūrimui

Anksčiau, mūsų šaliai vos tik įstojus į Europos Sąjungą, daugeliui žemės ūkio sektoriaus subjektų buvo labai sudėtinga tinkamai suprasti ir įgyvendinti visas ES taikomas taisykles norimo dydžio paramai gauti. Ūkininkams kildavo labai daug klausimų, į kuriuos būdavo ganėtinai sunku sulaukti išsamių ir lengvai suprantamų atsakymų. Tačiau, laimei, dabartinė situacija yra radikaliai pasikeitusi, todėl kiekvienas ūkininkas gali nedvejodamas gauti visus norimus atsakymus.

Ypač tuomet, kai ūkininkauti tik pradedama, natūralu, kad trūksta patirties, kuri galėtų padėti perprasti ir įsisavinti ES sukurtas taisykles ir paramos teikimo tvarką. Šiuo metu net ir jaunieji ūkininkai gali tikėtis labai nemažo dydžio paramos, padėsiančios lengviau ir efektyviau vystyti turimą ūkį. ES parama Jaunųjų ūkininkų įsikūrimui labai prisideda prie naujų ūkių kūrimosi ir skatina prisidėti prie našesnio žemės ūkio sektoriaus vystymo.

Be jokios abejonės, ši parama gali būti skirta tik fiziniams asmenims, kurie atitinka konkrečius ES taikomus reikalavimus. Visų pirma, paraiškos davėjas negali būti vyresnis nei 40 metų. Taipogi, būtina turėti vieną iš kelių galimų diplomų. Tai reiškia, kad jaunasis ūkininkas privalo turėti žemės ūkio srities išsilavinimą arba turėtų būti perėjęs jaunųjų ūkininkų kompetencijos ugdymo programos kursą. Be to, norint gauti šią jauniesiems ūkininkams skiriamą ES paramą, konkrečiame ūkyje pareiškėjas kaip ūkio valdytojas turi steigtis pirmą kartą.

Žinoma, kadangi yra nemažai reikalavimų, kuriuos būtina įgyvendinti, galite pamanyti, kad ES parama Jaunųjų ūkininkų įsikūrimui pasinaudoti negalėsite, tačiau yra visiškai priešingai. Europos Sąjunga suteikia 3 metų laikotarpį, per kurį galima įgyvendinti visus aukščiau paminėtus reikalavimus, o tuomet teikti paraišką ES paramai gauti.

Akivaizdu, kad yra sudarytos puikios sąlygos jauniesiems ūkininkams, kuriems reikia didelės finansinės paskatos naujo ūkio plėtrai. Juolab, kad šios programos vykdymo metu ES suteikia 100 procentų viso reikiamo finansavimo (o pradžioje avansu sumokama net 50-80 proc. visos prašomos sumos). Taip pat, verta paminėti, kad Europos Sąjunga paramą skiria ne tik augalininkystės sričiai, tačiau ir vystant gyvulininkystę, daržininkystę, sodyninkystę bei uogininkystę. Tai reiškia, kad nepaisant to ar jūsų būsimas ūkis yra specializuotas, ar mišrus – galite teikti paraišką ir gauti paramą.