Kaip išsirinkti geriausią sodo traktoriuką?

sodo traktoriukasBe abejo, norisi, kad jūsų sode būtų gražu, todėl sodo traktoriuko pirkimas – būtinas dalykas. Tačiau, neskubėkite to daryti – susirinkite visą informaciją, apgalvokite, kokie yra jūsų lūkesčiai ir norai, o tada pasidomėkite, kokie sodo traktoriukai šiuo metu yra parduodami rinkoje. Kad jums būtų lengviau apsispręsti, mes pateiksime jums svarbiausius skirtingų traktoriukų aspektus – jūs sužinosite, kokios yra dvi skirtingos sodo traktoriukų kategorijos ir kuri yra tinkamesnė būtent jums.

Kokioje situacijoje esate jūs?

Kalbant apie sodo traktoriukus, galimos dvi skirtingos situacijos. Visų pirma, reikėtų paskaičiuoti savo vejos plotą. Jeigu turite visai nedaug žemės, tuomet sudėtingesnio ir galingesnio traktoriuko pirkti nebus reikalo. Taip pat reikėtų apgalvoti, ar bus reikalingas žolės surinkimas – tai funkcija, kurią daugiausiai atlieka jau geresni traktoriukai, pritaikyti įvairiems darbams – tiek mažoms, tiek didelėms vejoms.

Taigi, jeigu jūsų sklypas yra nedidelis, jame nėra labai daug augalų ir pati žemė yra gana lygi, nėra nuolydžių, jums užteks gana paprasto ir pigaus traktoriuko. Jeigu žolės surinkimo funkcija jums nėra reikalinga, tačiau taip pat nereikalingas ir galingas traktoriukas, galite pasidomėti, kurie iš paprastesnių sodo traktoriukų komplekte turi ir integruotą žolės surinkimo krepšelį – tuomet jūs galėsite nesunkiai nupjauti veją ir nereikės atskirai surinkinėti užsilikusios žolės.

O jeigu turite gana nemažą veją, kurioje yra ir daugybė augalų bei šlaitų, nelygumų, tuomet jums tikrai prireiks galingesnio sodo traktoriuko. Tokiu atveju, iš karto dairykite į traktoriukus, kurie turi šiek tiek galingesnius variklius, taip pat ir platesnį pjovimo agregatą. Kalbant apie galingesnės kategorijos traktoriukus, jie išsiskiria ne tik savo galia, tačiau ir mobilumu – jie yra kur kas greitesni už mažesnės kategorijos traktoriukus, todėl jums tikrai nereikės savo didelio ploto pjauti valandų valandas – galingas traktoriukas atlieka savo darbą tikrai greitai, tad nei nepastebėsite, kaip greitai visa veja bus nupjauta ir galėsite eiti pailsėti.

Jeigu jūsų sodo sklype yra ypač daug įvairių augalų, nuolydžių ir kitų įmantrybių, galite pasidomėti specialios kategorijos traktoriukais, kurių pagrindinis privalumas – universalumas. Šie mobilūs ir universalūs traktoriukai yra truputį brangesni už vidutiniškus, tačiau išsiskiria tuo, jog jais galėsite patogiai pasiekti net ir sunkiai nupjaunamas vietas, todėl daugeliu atvejų jums nereikės vėliau užbaiginėti darbų su trimeriu. Ar norite tokio patogumo? Be abejo, iš pradžių teks investuoti pinigų, kadangi šios kategorijos traktoriukai kainuoja gerokai brangiau už žemesnės klasės.

Ar jau nusprendėte, kokį traktoriuką pirksite?

Manome, kad sodo traktoriuko pirkimas jums kainuos mažiausiai, jeigu pirksite internete – čia daugelis prekių dabar yra parduodamos pigiau, ir sodo traktoriukai nėra išimtis. Jūs galėsite užsisakyti norimą sodo traktoriuką ir gauti nemokamą pristatymą į jums reikalingą vietą. Kartais pasitaiko akcijų ir specializuotose parduotuvėse bei prekybos centruose, tačiau kaip mūsų patirtis rodo, retai kada pamatysite mažesnes kainas nei internetinėse parduotuvėse.

Tikimės, kad mūsų supažindinimas su sodo traktoriukais ir jų kategorijomis padės jums išsirinkti geriausią variantą ir jums pavyks išlaikyti itin gražią veją!

Meistrokodas šiltnamiai pagal kiekvieno norus ir galimybes

Daržovės kuo puikiausiai gali užaugti darže lauko sąlygomis, tačiau tokiu atveju esame visiškai priklausomi nuo gamtos malonės – tai saulės per mažai, o drėgmės perteklius ar trūkumas. Tuo tarpu Meistrokodas šiltnamiai mums suteikia savarankiškumo. Ir galimybę užsiauginti įvairesnių augalų rūšių. Negana to, šiltnamių pasirinkimo spektras šiandien be galo platus.

Šiltnamiai tinginiams

Iš kokių etapų susideda procesas, kurio rezultatas – savų daržovių kupina pintinė? Atsakymas:

 • Šiltnamio statyba;
 • Dirvos paruošimas augalų sodinimui;
 • Laistymas;
 • Vėdinimas;
 • Ravėjimas;
 • Pilnas šiltnamio paruošimas „poilsiui“ nuėmus derlių.

Be galo daug darbų, ar ne? Iš tiesų. Be to, keletas iš jų – vėdinti, laistyti ir ravėti – turi būti atliekami dieną iš dienos. Daugelį tai gali išgąsdinti. Tačiau žmonių išradingumas ir technologijų pagalba daro stebuklus!

 • Jei apie šiltnamių statybą neturite jokio supratimo ar paprasčiausiai tam neturite laiko, kreipkitės į jų statyba užsiimančius meistrus: norai ir pinigai jūsų, darbas ir medžiagos – jų!
 • Kovoje su piktžolėmis jus nugalėtojais paverčia speciali juodos spalvos agroplėvelė, kuria užklojama dirva. Plėvelėje padaromos skylės daigų sodinimui ir viskas – augalai kuo puikiausiai dera, o piktžolių augimui sąlygos nesukuriamos.
 • Kad nereikėtų dėl šiltnamio vėdinimo ir augalų laistymo aukoti kitų savo planų, galima įsigyti automatines (pusiau automatines) sistemas. Drėkinimo sistema reaguoja į dirvos drėgmės pokytį, o vėdinimo – temperatūros kaitą šiltnamio viduje.

Šiltnamiai išrankiems

meistrokodas siltnamis klasikaJei jus netenkina tradicinė šiltnamių forma ir mūsų senolių dažniausiai naudotos statybinės medžiagos – plėvelė ar seni langai, eksperimentuokite formomis ir medžiagomis. Šiandien tokia galimybė visiems prieinama. Minėti šiltnamių statybos specialistai jums gali pagaminti tokį šiltnamį, kad aplinkiniai sunkiai besuvoks, kokia to statinio paskirtis. Negana to, šiltnamių dangai galite naudoti kanalinio polikarbonato lakštus, pasižyminčius fizinėmis savybėmis, palankiomis augalų augimui, patvarumui, ilgaamžiškumui.

Taigi, siltnamiai šiandien prieinami ir tinkami tikrai visiems. Teliks nuspręskite, kokia forma jums patraukli, kokią medžiagą laikote tinkamiausia statybai, kiek laiko ir finansinių galimybių galite tam skirti.

Šiltnamiai: maksimali nauda, minimalios pastangos

Norite turėti šviežių ir ekologiškų daržovių ant savo stalo? Vienas iš tiesiausių būdų to pasiekti – šiltnamiai. Tačiau daugelį stabdo mintis, ar jie tikrai nori įsigyti dar vieną „rūpestį“ savo gyvenime. Sukonkretinkime tą „rūpestį“:

 • Rytą – atidaryti šiltnamio vėdinimo angas, kad augalai „neiškeptų“, vakare – uždaryti, nenorint, jog pastarųjų „poilsiui“ nepritrūktų šilumos bei jo nedrumstų nepageidaujami gamtos reiškiniai.
 • Rūpintis tinkamu drėgmės palaikymu.

meistrokodas siltnamis klasikaVisų svarbiausia, jog minėti darbai negali būti atliekami kartą ar porą per savaitę – tai tampa viena iš dienos rutinų. Kaip žinia, šiltnamių sezonas – vasara. Būtent tuo pat metu kaip įmanydami bandome rasti laiko ištrūkti prie ežero, jūros ir panašiai. Tad norintiems pailsėti, šiltnamiai tampa tarsi „akmeniu“ po kaklu, neleidžiančiu ilgesniam laikui palikti namus.

Visgi, žmonės šiais laikais yra itin išradingi, tad ir ši problema neliko be sprendimo: galime išpildyti savo norą sveikai maitintis, tuo pat metu neįdėdami į tai daugiau pastangų nei patys norime. Į pagalbą mums atskuba automatinė „laistytoja“ ir „vėdintoja“. Kaip dirba šia pagalbininkai?

 1. Automatinis laistymo mechanizmas. Mums tereikia pasirūpinti, jog talpoje būtų pakankamas vandens kiekis. Jei sistema yra pusiau automatinė, turime „užprogramuoti“, kokiu dažnumu bei intensyvumu dirva būtų laistoma. Jei investuojame į išmanesnę technologiją, tai yra automatinę sistemą, net ir to daryti nereikia: jutiklių pagalba nustatoma, kada drėgmės kiekis sumažėja ir pradedamas laistymo procesas. Tad šio įrenginio dėka Meistrokodas šiltnamiai bus nuolat prižiūrimi (nepaisant to, jei mūsų nebūtų namuose), augalams negrės nei per didelės drėgmės, nei išdžiūvimo grėsmė.
 2. Automatinis vėdinimo mechanizmo. Vėdinimo esmė yra pasirūpinti, jog šiltnamyje nuolat būtų palaikoma optimali temperatūra augalams augti (per karšta – bloga, vėsu – vėl negerai). Užfiksuojame, ties kuria termometro padala temperatūra laikoma aukšta, o kada jau vėsu ir langai (durys ar kitos vėdinamos angos) turi būti automatiškai užveriame.

Taigi, automatinės vėdinimo ir laistymo sistemos užtikrina tinkamos temperatūros ir drėgmės išlaikymą – būtent tai ir nulemia būsimo derliaus kokybę ir kiekį.

Lazerinis nivelyras. Naudojimo privalumai.

Lazerinis nivelyras

Kiekvieną kartą būnant didesniame mieste akis vis užkliūna už dangun besistiebiančių kranų. Statybų vis daugėja ir daugėja. Bet kalbant su statybos įmonių vadovais, susidaro nuomonė, kad surasti kvalifikuotą darbuotoją darosi vis sunkiau ir sunkiau, nors atlyginimai daugeliu atvejų nelabai nusileidžia vakarietiškiems. Išeitis viena – naujausių technologijų naudojimas, bei darbo našumo kėlimas. Tinkamų matavimo prietaisų pasirinkimas, vienas iš būdų paspartinti darbus ir sutaupyti žmogiškųjų išteklių srityje.

Lazerinis nivelyras vienas iš prietaisų, padėsiantis tai pasiekti. Anksčiau atrodžiusi santykinai didelė lazerinio nivelyro kaina, dabar, daugeliu atvejų tesudaro tik pusę darbininko mėnesinio atlyginimo. Lyginant su optiniu nivelyru, kur reikalingi du darbininkai, lazerinis nivelyras išlaisvina vieną žmogų, tuo pačiu sutaupant ir darbo valandų ir pinigų atlyginimui.

Darbo našumas

Labai didelis veikimo diapazonas. Vienu metu skirtingose vietose skirtingus darbus gali dirbti keli darbininkai. Jei naudojate mašinų valdymo sistemą, darbo našumas ypač padidėja. Grunto tvarkymo mašinos, tokios kaip buldozeris, greideris, mini rautuvas, ekskavatorius darbus atliks greitai ir tiksliai. Geodezininkui nebereikės kuoliukais žymėti ruošiamo grunto paviršiaus, atpuls galimybė, kad tuos kuoliukus kas nors netyčia išvers, bei nebereiks tokių įgudusių mašinistų – dalį darbo už juos atliks lazerinis nivelyras.

Paprastas naudojimasis

Lazerinis nivelyras nereikalauja beveik jokių specialių įgūdžių, norint su juo dirbti. Tereikia prietaisą pastatyti, įjungti, ir su specialia liniuote bei spindulio imtuvu visada matysite, koks skirtumas tarp reikiamo ir esamo aukščio. Nebereikia nieko reguliuoti, lazerinis nivelyras viską padarys už jus. Jei lazerinis nivelyras turi pilnai automatinius nuolydžius, tokiu atveju visiškai neteks sukti galvos jei reikalinga pasvirusi plokštuma: tereikės ekrane įvesti reikiamą nuolydį. Šiek tiek sunkiau, kai nivelyras turi neautomatinius arba pusiau automatinius nuolydžius. Tai, bet kokiu atveju, nebus sunkiau, nei dirbant su optiniu nivelyru.

Tikslumas

Ilgai vyravo nuomonė, kad optinis nivelyras tikslesnis nei lazerinis. Tačiau šiuolaikiniai lazeriniai nivelyrai savo tikslumu niekuo nenusileidžia optiniams. Jų tikslumas yra gerokai aukštesnis, nei reikalingas atlikti daugelį darbų.

Patvarumas

Labai dažna situacija statybose, tai prietaiso numetimas ant žemės. Net ir labai stengiantis visiškai išvengti prietaiso sutrenkimo yra labai sunku; kažkas neapsižiūrėjęs užkliudė, kažkam iš sugrubusių rankų išslydo, ar paprasčiausiai stiprus vėjas nuvertė. Situacijų gali būti daugybė ir visų nenumatysi. Lyginant su kitais matavimo prietaisais, lazerinis nivelyras yra vienas iš labiausiai atsparių smūgiams. Žinoma, atsparumas smūgiams gali skirtis priklausomai nuo gamintojo ir konstrukcinių ypatybių, bet bendra tendencija yra tokia.

Galima būtų išvardinti dar daugybę lazerinio nivelyro privalumų, tokių kaip darbas esant blogam apšviestumui, stipriai vibruojančioje aplinkoje ir pan. Visi šie išvardinti privalumai tikriausia padės jums sėkmingai apsispręsti.

Priekabos draudimas – ką reikia žinoti?

Kiekvienas atsakingas vairuotojas pasirūpina automobilio draudimu. Tačiau, jeigu jūsų transporto priemonė turi priekabą, ją taip pat rekomenduojama apsaugoti nuo galimų nelaimių kelyje ar trečiųjų asmenų sukeltos žalos. Šiame straipsnyje pasidalinsime, kas yra priekabos draudimas ir kam tiksliai jis skirtas.

Priekabos draudimas leidžia atgauti pinigus, patyrus žalą, susijusią su automobilių priekaba. Skirtingos draudimo agentūros siūlo skirtingus pasiūlymus – nuo privalomųjų iki savanoriškų ar papildomų draudimų. Tinkama rūšis priklauso nuo papildomų faktorių, galinčių sąlygoti jums geriausio draudimo rūšį. Dauguma draudimo įstaigų leidžia rinktis iš privalomjo transporto priemonių vairuotojų atsakomybės draudimo, privalomojo transporto priemonių vairuotojų civilinės atsakomybės draudimo užsienyje (pastarasis dar žinomas „žaliosios kortelės“ (green card) vardu) bei kasko draudimo, skirto transporto priemonėms apsaugoti. Pastarasis draudimas yra savanoriškas – juo draustis nė privaloma.

Priekabos draudimas internetePasirinkti transporto priemonių draudimą galite tuo atveju, jeigu turite Lietuvos Respublikoje registruotas transporto priemones – nuo motociklų, mopedų, lengvųjų automobilių iki autobusų, mikroautobusų, priemonių, naudojamų žemės ūkio darbams atlikti bei, žinoma, automobilių priekabų.

Kodėl apskritai reikėtų drausti priekabas? Kokie tokio draudimo privalumai?

Automobilio priekabos draudimas apsaugo nuo nelaimingų įvykių kelyje bei neteisėtos trečiųjų asmenų veiklos, nuo kurių nukenčia ši transporto priemonė. Žinoma, tai negarantuoja, jog niekada nepateksite į tokią situaciją, tačiau jos atveju galėsite rūpintis savijauta, o finansiniais rūpesčiais pasirūpins jūsų draudimo bendrovė. Taip pat, toks draudimas yra pakankamai lankstus – galima pasirinkti teritoriją, kurioje jis galioja – Lietuvą ar visą Europos Sąjungą. Jeigu to nepakanka, daugumoje draudimo bendrovių galima rinktis papildomus draudimus, apimančius skirtingus rizikos faktorius ir individualią kliento situaciją. Dėl šios priežasties rekomenduojama nepasikliauti vien tik internete randama informacija, o susitarti dėl susitikimo su draudimo agentūrų atstovais. Jie, puikiai išmanydami savo darbą ir susidūrę su daugybę skirtingų klientų ir atvejų, galės pasiūlyti pačią geriausią variantą jūsų situacijai.

Taigi, priekabos draudimas yra puikus sprendimas vairuotojams, kurie siekia kuo didesnio savo pačių, šeimos narių ar transporto priemonių apsaugojimo kelyje ir nuo neteisėtos trečiųjų asmenų veiklos.

ES parama Jaunųjų ūkininkų įsikūrimui prisideda prie naujų ūkių plėtros

ES parama Jaunųjų ūkininkų įsikūrimui

Anksčiau, mūsų šaliai vos tik įstojus į Europos Sąjungą, daugeliui žemės ūkio sektoriaus subjektų buvo labai sudėtinga tinkamai suprasti ir įgyvendinti visas ES taikomas taisykles norimo dydžio paramai gauti. Ūkininkams kildavo labai daug klausimų, į kuriuos būdavo ganėtinai sunku sulaukti išsamių ir lengvai suprantamų atsakymų. Tačiau, laimei, dabartinė situacija yra radikaliai pasikeitusi, todėl kiekvienas ūkininkas gali nedvejodamas gauti visus norimus atsakymus.

Ypač tuomet, kai ūkininkauti tik pradedama, natūralu, kad trūksta patirties, kuri galėtų padėti perprasti ir įsisavinti ES sukurtas taisykles ir paramos teikimo tvarką. Šiuo metu net ir jaunieji ūkininkai gali tikėtis labai nemažo dydžio paramos, padėsiančios lengviau ir efektyviau vystyti turimą ūkį. ES parama Jaunųjų ūkininkų įsikūrimui labai prisideda prie naujų ūkių kūrimosi ir skatina prisidėti prie našesnio žemės ūkio sektoriaus vystymo.

Be jokios abejonės, ši parama gali būti skirta tik fiziniams asmenims, kurie atitinka konkrečius ES taikomus reikalavimus. Visų pirma, paraiškos davėjas negali būti vyresnis nei 40 metų. Taipogi, būtina turėti vieną iš kelių galimų diplomų. Tai reiškia, kad jaunasis ūkininkas privalo turėti žemės ūkio srities išsilavinimą arba turėtų būti perėjęs jaunųjų ūkininkų kompetencijos ugdymo programos kursą. Be to, norint gauti šią jauniesiems ūkininkams skiriamą ES paramą, konkrečiame ūkyje pareiškėjas kaip ūkio valdytojas turi steigtis pirmą kartą.

Žinoma, kadangi yra nemažai reikalavimų, kuriuos būtina įgyvendinti, galite pamanyti, kad ES parama Jaunųjų ūkininkų įsikūrimui pasinaudoti negalėsite, tačiau yra visiškai priešingai. Europos Sąjunga suteikia 3 metų laikotarpį, per kurį galima įgyvendinti visus aukščiau paminėtus reikalavimus, o tuomet teikti paraišką ES paramai gauti.

Akivaizdu, kad yra sudarytos puikios sąlygos jauniesiems ūkininkams, kuriems reikia didelės finansinės paskatos naujo ūkio plėtrai. Juolab, kad šios programos vykdymo metu ES suteikia 100 procentų viso reikiamo finansavimo (o pradžioje avansu sumokama net 50-80 proc. visos prašomos sumos). Taip pat, verta paminėti, kad Europos Sąjunga paramą skiria ne tik augalininkystės sričiai, tačiau ir vystant gyvulininkystę, daržininkystę, sodyninkystę bei uogininkystę. Tai reiškia, kad nepaisant to ar jūsų būsimas ūkis yra specializuotas, ar mišrus – galite teikti paraišką ir gauti paramą.

Kokie yra skardinių stogų minusai

Skardiniai stogaiDažniausiai straipsniuose apie skardinius, šiferinius ar kitų rūšių stogus yra aptariami šių stogo dangų privalumai ir visos gerosios jų savybės. Tačiau šį kartą papasakosime jums apie skardinių stogo dangų minusus. Jums gali kilti pagrįstas klausimas, kodėl šiuo atveju šių skardinių stogo dangų atžvilgiu būsime taip neigiamai nusiteikę. Iš tiesų, nors tai nuskambės labai paradoksaliai, tačiau mūsų paminėti minusai galės tapti ir nemenkais pliusais. Juk visi puikiai suprantame, kad pasaulyje nėra vien tik blogų arba priešingai – tik gerų žmonių. Lygiai taip pat ir stogo dangos – gali būti pagamintos kokybiškai arba prastai. Viskas priklauso nuo gamintojų. Be abejo, tikriausiai dabar daugelis iš jūsų pasimetėte ir galvojate, kaip gi vis dėlto iš tikrųjų yra – skardiniai stogai yra geras ar prastas pasirinkimas?

Pasistengsiu sukonkretinti svarbiausią informaciją ir paminėti, kokiais minusais pasižymi skardiniai stogai.

Plieninių stogo dangų minusai:

 1. Skardiniai stogai greitai įkaista. Tai tikra tiesa, tačiau turėtumėte sutikti, kad tai, kas greitai įkaista, greitai ir atšąla. Metalas nėra inertiška stogo danga. Dėl greitų temperatūros pokyčių, ant skardinių stogo dangų susidaro kondensatas. Daugelis sakytų, kad kondensato susidarymas ant skardinių stogų yra trūkumas, tačiau tai nesunkiai išsprendžiama ventiliacijos pagalba. Stogo pakalime ir kraige reikia suformuoti ventiliacinius plyšius. Kai oras cirkuliuos tarp skardinės stogo dangos ir difuzinės plėvelės, jis pašalins kondensatą. Taip pat, nuo skardinio stogo ant difuzinės plėvelės nukritęs kondensatas nuteka į plėvelę ir nebelieka jokios anksčiau buvusios problemos. Juk svarbiausia teisingai sumontuoti visą stogo konstrukciją – tuomet net ir staigus skardinio stogo įkaitimas bei atšalimas nesukels jokių rūpesčių.
 2. Skardiniai stogai labai žemiems nuolydžiams netinka. Jei stogo konstrukcijos nuolydis yra labai žemas, teks rinktis kitokią stogo dangą. Pavyzdžiui, mažiausias plieninis čerpinis nuolydis yra 14 laipsnių, o skardinės trapecijos – 7 laipsniai. Valcuojamas klasikinis profilis gali būti montuojamas nuo 4 laipsnių stogo nuolydžio. O kas atsitiks, jei skardinę čerpinio profilio stogo dangą sumontuosime ant 7 laipsnio stogo nuolydžio? Paprasčiausiai lietaus vanduo nenutekės ir laikysis žemiausioje skardinio čerpinio profilio vietoje. Galbūt tai nebūtų didelė problema, tačiau žemiausioje profilio vietoje yra sukamas varžtas. Sutikite, stoginio varžto tarpinė nėra amžina. Apytiksliai po septynerių metų ji sukietės ir pradės leisti vandenį į grebėstą. Tikrai nei vienas iš jūsų nenorėtų, kad jūsų plieninis stogas leistų vandenį į medinę konstrukciją. Kai stogo nuolydis yra pernelyg žemas skardiniai stogo dangai, visuomet rekomenduojama rinktis prilydomą dangą.
 3. Skardiniai stogai barška. Iš tiesų šis stogų tipas lyjant lietui labai „triukšmauja“. Tačiau pagalvokime ar šiais laikais kas nors gyvena po neapšiltinta plienine stogo danga? Juk visi apšildome stogo konstrukciją mažiausiai 25 cm storio akmens vata. Kuo storesnis vatos sluoksnis, tuo ji ne tik labiau izoliuoja šilumą, bet ir sugeria skardinio stogo triukšmą. Šiais laikais į stogus montuojama ir 40 cm vatos sluoksnis. Tokiu atveju skardinio stogo triukšmas izoliuojamas visiškai.

Apibendrinant norėtume pabrėžti, kad skardiniai stogai yra labai geri, tačiau jie turi ir savų minusų. Žinant jų minusus, galima pasiruošti ir pastatyti savo namą taip, kad minusai taptų pliusais. Tik negalvokite, kad kitos stogo dangos neturi minusų – su tuo tiesiog reikia susitaikyti.

Rezervuarai naudingi ne tik stambiems gamintojams

RezervuaraiMūsų rinkoje šiuo metu prieinami labai įvairūs rezervuarai, naudojami įvairioms paskirtims ir pasižymintys savitu funkcionalumu. Šiandieninė įvairių sričių pramonė yra pasiekusi itin aukštą lygį, kuris buvo pasiektas visų pirma orientuojantis į optimaliausios patvarios įrangos kūrimą, kurios pagalba būtų galima efektyviai sandėliuoti, gaminti ar perdirbti skirtingas medžiagas.

Laikui bėgant, gamintojai įvairiose pasaulio šalyse vis daugiau dėmesio ima skirti gamybos procesų našumui didinti, kaskart stengiantis kurti produktyvias ir labai sistemingai veikiančias technologijas. Todėl dabar kiekvienas gamintojas ar prekybininkas gali džiaugtis galimybe pasirinkti įvairius ilgaamžius įrenginius.

Šiuo atveju, rezervuarai yra naudingi kiekvienam gamintojui, kuriam reikia saugiai talpinti pagamintą galutinį produktą. Juose gali būti talpinami tiek skysti, tiek ir birūs produktai. Be abejo, šiuos įrenginius naudoja ne tik įvairūs gamintojai, bet ir prekybininkai ar tiesiog smulkūs ūkininkai, žmonės, dirbantys automobilių srityje ir pan.

Šios talpos dažnai naudojamos kuro ir kitoms žaliavoms laikyti. Todėl jų panaudojimo galimybės yra labai plačios ir neapsiriboja tam tikru konkrečiu pramonės sektoriumi, gamybos ar kitos veiklos sritimi. Didesnės talpos rezervuarai naudojami laikyti dideliems gamybos procese sukurto galutinio produkto kiekiams, kurui ar žaliavoms, o mažesnės talpos rezervuarai labiau pritaikyti tam tikriems tarpiniams produktams laikyti.

Priklausomai nuo rezervuare laikomų medžiagų, jo viduje turi būti palaikoma reikiama temperatūra. Tai leidžia tinkamai apsaugoti juose laikomas medžiagas, išvengti neigiamo poveikio gamybos proceso etapams ir užtikrinti saugumą, kuris yra vienas iš svarbiausių šių įrenginių naudojimo aspektų. Šiais laikais vargu ar galėtumėm įsivaizduoti, ką reikėtų daryti gamybos ar kitų specifinio sandėliavimo paslaugų teikėjams, jeigu jie neturėtų galimybės pasinaudoti tokia įranga, kaip rezervuarai.

Suprantama, kad kiekvienas bet kurioje veikloje naudojamas rezervuaras privalo būti kaip įmanoma geriau izoliuotas. Kitu atveju kiltų didelis pavojus jame laikomoms medžiagoms, nes sąlygos rezervuaro viduje gali labai greitai pasikeisti ir pablogėti. Laimei, rinka savaime labai greitai išstumia nekokybiškus produktus, todėl gaminiai, kuriuos galime įsigyti mūsų dienomis, dažniausiai yra aukštos kokybės, saugūs ir patvarūs.