Kada verta rinktis dygliuotas padangas

pagal | 2017/07/08

Žiemines dygliuotos padangos

Daugybė vairuotojų kasmet svarsto, kokia padangas savo eksploatuojamai transporto priemonei būtų geriausia pasirinkti. Vos tik ima artėti privalomas padangų keitimo laikas, transporto priemonių savininkai ima domėtis, ką rekomenduoja šios srities specialistai ir koks variantas pripažįstamas optimaliausiu. Tačiau, kaip bebūtų, vieno universalaus ir visiems puikiai tinkančio pasirinkimo nėra. Ir tai yra visiškai suprantama, kadangi kiekvieno vairuotojo įpročiai, vairavimo stilius ir lūkesčiai yra skirtingi.

Pavyzdžiui, daugiausiai klausimų vairuotojams kyla dėl dygliuotų padangų. Tiesą sakant, kiekvienais metais vyksta nesibaigiančios diskusijos, kurios padangos yra geresnės – dygliuotos ar ne? Todėl apie tai verta pakalbėti šiek tiek plačiau.

Žiemines dygliuotos padangos labai puikiai tinka tuomet, kai vairuotojai savo automobilius dažniau eksploatuoja sniegu ir ledu padengtuose keliuose ir vietovėse. Be abejo, tokios važiavimo sąlygos mūsų šalyje yra labai dažnos – juolab, kad šaltasis metų laikas Lietuvoje trunka bene šešis mėnesius. Tačiau reikia atminti, kad dygliuotų padangų negalite naudoti ištisus metus – tai galima daryti tik nuo lapkričio 10 d. iki kovo 31 d. Taip pat padangų specialistai įvardina ir dar vieną trūkumą – tai didesnį triukšmą, kurį skleidžia padangų dygliai, kontaktuodami su kietu paviršiumi. Kaip bebūtų, nemaža dalis vairuotojų pirmenybę linkę skirti žieminėms dygliuotoms padangoms, nes jų manymu jos yra saugesnės ir tinkamesnės mūsų klimato sąlygoms (žiemos laikotarpiu).

Žinoma, vairuotojai gali rinktis ir žiemines padangas be dyglių, pvz., minkšto mišinio padangas. Jos gali tikti tiek snieguotiems ir ledu padengtiems, tiek ir sausiems keliams. Bet kuriuo atveju, tik pats vairuotojas gali nuspręsti, kurios padangos jo atžvilgiu yra pačios tinkamiausios, todėl stenkitės rinktis tai, kas atitinka jūsų vairavimo įpročius.

Galiausiai, jei norite, kad jūsų sprendimas būtų labai gerai apgalvotas ir tikslingas, į pagalbą pasitelkite internetą. Internete veikia ne viena specializuota padangomis prekiaujanti parduotuvė, kurioje galite rinktis iš labai didelio skirtingų ir kokybiškų padangų asortimento. Juolab – internete siūlomų padangų kainos dažniausiai būna kur kas mažesnės nei fizinėse parduotuvėse.

Daugiau informacijos ieškokite čia http://www.xpadangos.lt