Į ka kreiptis ir kaip elgtis įvykus avarinei situacijai?

pagal | 2018/04/05

Neretas pilietis yra patyręs, ką reiškia pakliūti į avarinę situaciją. Tikrai ne pats maloniausias išgyvenimas ir ne pati geriau patirtis gyvenima, bet kartais tai yra neišvengiame nes ne visuomet priklauso nuo mūsų. Taigi ką daryti, jei vistik avarija įvyko?

Visų pirma, įvykus avarijai turėtumėte išsiaiškinti, kas yra kaltas. Jei išsiaiškinti pavyksta, su avarijos bendrininkais privalote užpildyti avarijos deklaraciją, kurią kiekvienas vairuotojs privalo turėti atsispausdinęs ir laikyti savo automobilyje. Deklaraciją supildę teisingai su bendrininkais, vėliau ją turite pateikti į policijos komisariatą, išsiūsti paštu ar elektroniniu paštu nuskanuotą deklaracijos kopiją. Bet tikrai yra žinomas ne vienas variantas, kai avarijos kaltininkai nenusprendžia, kuris yra kaltas, todėl tokiais atvejais reikalingas policijos įsikišimas. Jei avarija įvyko kelyje ir dėl jūsų automobilių neteisingos padėties sustojo eismas, patartina, jei įmanoma, juos nufotografuoti ir patraukti nuo kelio, kad netrikdytumėte eismo kitiems eismo dalyviams. Bet kai kuriais atvejais patraukti automobilių negalima, tada laukiama, kol atvyks policija ar kitos tarnybos ir padės išsiaiškinti kaltininkus bei patraukti ir sutvarkyti įvykio vietą.

Po avarijos, jei viskas baigėsi laimingai, jums reikės meistrų pagalbos, todėl patartina susirasti kokybiškai dirbančius meistrus, kurie išmano savo darbą ir žino savo atsakomybes. Autoservisai Mažeikiuose, skalndo gandai, yra labai geros kokybės, nes juose dirba kvalifikuoti meistrai, o jums, po avarijos, būtemt tokių ir reikės. Taigi kreipiatės į meistrus, kurie jums padės sutvarkyti automobilį.

Pats svarbiausias patarimas vairuotojasm yra nedaryti avarijų apskritai. O tai padeda daryti nuovoka ir sveikas protas. Nevairuokite išgėrę ar neišsilaikę teisių. Taip pat kelyje turite elgtis atsakingai ir gerbti kitus eismo dalyvius, nesvarbu, tai būtų dviratininkas ar kito automobilio vairuotojas, o gal pėstysis. Visi turi lygias teises ir turi gerbti vieni kitus, kad būtų išvengta nelaimių. Taip pat vairuodami turite kreipti dėmesį į kelią, o ne į pašalinius veiksnius, tokius kaip žinučių rašymas ir naršymas internete vairuojant. Tai gerokai sumažina koncentraciją ir padidina avarijos tikimybę.