Parkavimo davikliai – kas tai?

pagal | 2016/12/07

parkavimo davikliaiParkavimo davikliai vis dažniau montuojami automobiliuose, tačiau kaip jie veikia? Ar gali automobilio dizainas įtakoti jų efektyvumą ir ar jie atrodo sumontuoti kaip gamykloje?

Kaip veikia parkavimo davikliai?

Kai automobilis juda kliūties link, automobilio salone pasigirsta pysėjimas. Artėjant prie kliūties, šis signalas vis dažnėja, kol, pasiekus tam tikrą atstumą pakinta į pastovų signalą be pertrūkių

Paprastai parkavimo sistemą sudaro galiniame bamperyje sumontuoti keturi ultragarsiniai parkavimo davikliai. Šie parkavimo davikliai siunčia ultragarsinį signalą, kuris atsimuša į greta esančias kliūtis ir grįžta atgal į tą patį parkavimo daviklį. Priimtas sugrįžęs signalas perduodamas sistemos „smegenims“ – valdymo blokui, kuris apdoroja signalą, apskaičiuoja atstumą iki objekto ir perduoda jį vairuotojui garsiniais signalais bei vaizdais ekranėlyje.

Labai retais atvejais automobiliuose montuojami ne ultragarsiniai parkavimo davikliai, o elektromagnetinio lauko pagrindu veikiančios sistemos. Tokioms parkavimo sistemoms nebūtina gręžti bamperio, nes elektromagnetinio lauko jutiklis fiksuoja duomenis ir sumontuotas po bamperio, tačiau šios sistemos labai brangios ir dėl to nepopuliarios.

Ar bamperio dizainas turi įtakos montavimui?

Daugumoje atvejų automobilio forma bai bamperio dizainas turės įtakos parkavimo daviklių montavimo vietų parinkimui. Taip yra dėl labai skirtingų dizaino bei formų skirtingų gamintojų automobiliuose.

Automobiliuose kurių bamperis sudarytas iš centrinės dalies ir dviejų atskirų kampinių dalių, dažniausiai montuojami du žemesnio kampo parkavimo davikliai ir du aukštesnio kampo parkavimo davikliai. Jei automobilis po bamperiu turi metalinį rėmą, vadinasi skylės parkavimo davikliams turės būti išgręžtos aukščiau, kad metalinės dalys nekliudytų montavimui.

Originalūs parkavimo davikliai ir universalūs, kuo skiriasi?

Originalūs parkavimo davikliai yra tokie parkavimo davikliai kurie sumontuoti gaminant automobilį, tai yra dar gamykloje. Originalūs parkavimo davikliai pagaminti tokios formos, kokios buvo sumanyta automobilio dizainerio ir tokie parkavimo davikliai tinka tiktai tam specifiniam automobilio modeliui.

Universalūs davikliai tinkami visiems automobilių modeliams, ir yra gamintami taip kad juos būtų galima sumontuoti į skirtingų storių, formų ir dizaino bamperius. Dėl šios priežasties tokie parkavimo davikliai ne visada panašūs į originalius parkavimo daviklius.

Kartais žmonėms net labiau patinka universalių parkavimo daviklių dizainas, nes jie dažniau atsinaujina, pasiūlo mažesnių, naujesnio dizaino formų sprendimų, o originalūs parkavimo davikliai nekinta visą automobilio modelio gyvavimo laiką.

parkavimo daviklis 1

Parkavimo daviklių dydis

Laikui bėgant parkavimo davikliai darosi vis mažesni. Mažesni davikliai daro mažesnę įtaką bendram automobilio dizainui, todėl dažnai yra mėgiami labiau. Tačiau ne retai montuojamų parkavimo daviklių spalvos apsiriboja tiktai juoda ir sidabrine, prireikus kitos spalvos, tenka parkavimo daviklius dažyti.

O ir apskritai, visada geriau rinktis mažesnius parkavimo daviklius, juk jau išgręžtos skylės sumažinti negalėsime, o padidinti galima nesunkiai.

Ar jums reikalingi priekiniai parkavimo davikliai?

Į šį klausimą atsakyti sunku – viena vertus originalius parkavimo davikliai jūsų automobilyje arba yra arba nėra, o montuojami, dėl techninių galimybių, ne visada atitiks jūsų lūkesčius.

Originalūs parkavimo davikliai yra integruoti į bendrą jūsų automobilio sistemą ir borto kompiuterį, todėl jie automatiškai įsijungs ir išsijungs tiktai tuomet kai to reikės parkuojantis ir neblaškys jūsų dėmesio vairuojant automobilį kelyje. Montuojami parkavimo davikliai ne visada galės veikti taip pat.

Ne retai montuojami priekiniai parkavimo davikliai pajungiami su rankiniu jungikliu. Taip sistema išjungiama kuomet automobilis važiuoja keliu ar stovi kamštyje, o vairuotojas gali įsijungti parkavimo daviklius kuomet jam jų prireikia.