Kiek kainuoja pasidaryti įrašą

pagal | 2017/04/25

Įrašų studijaKainos įrašų studijose yra dar miglota sritis daugeliui paprastų piliečių. Juk tikrai retam iš mūsų prireikia tokių paslaugų kaip muzikos albumo įrašymas ar fonogramų gamyba. Kita vertus, bet kurią dieną patys galime tapti verslininkais ir pulti ieškoti įrašų studijos, kuris pasirūpintų mūsų reklaminio klipo įgarsinimui ar pagamintų audio reklamą transliacijoms radijuje. Tuomet ir tenka išsiaiškinti kokios įrašų studija kainos vyrauja rinkoje, kur ieškoti pigiau, o kur geriau ir brangiau. Nors tai ir nėra taisyklė, dažniausiai kaina ir kokybė žengia koja kojon ir įrašų srityje. Tačiau ne visiems verslams ir ne visiems muzikantams tai turėtų būti labai aktualu. Galima pabandyti visaip.

Kalbant apie verslą ir jam skirtą reklamą, su kuria vienaip ar kitaip yra susijusios įrašų studijos, matome bent du kelius. Štai turite savo autoservisą ir nusprendėte, jog jums reikia reklaminio klipo. Jūs galite kreiptis į ką nors, kas gali tokį nufilmuoti ir sumontuoti. Po to ieškote įrašų studijos ir tenai savo reklaminį klipą įgarsinate. Kitas kelias kur kas paprastesnis – susirandate reklamos agentūrą, kuri pagamintų visą klipą nuo pradžios iki pabaigos ir nesukate sau galvos.

Antrasis atvejis atrodo kur kas patrauklesnis. Tuomet daug rūpesčių nusikelia nuo jūsų pečių, įrašų studija kainos jums tampa nebeaktualios, viskas ko reikia – tik susimokėti ir palaukti. Tačiau tai turi ir vieną didelį minusą. Be jokios abejonės, tai kaina. Reklamos kompanijos pačios ne taip ir dažna įgarsina reklaminius vaizdo klipus ar gamina audio reklamą. Dažniausiai jų darbas yra idėjų generavimas ir jų įgyvendinimo valdymas. Kaip? Perkant paslaugas tose pačiose įrašų studijose, joms mokant už paslaugas ir dar patiems atsiriekiant dalį pinigų. Tad natūralu, jog tokiu būdu gamintas reklaminis klipas bus gerokai brangesnis.

Taigi, patiems ieškotis, kas nufilmuotų klipą, jį sumontuotų ir kas vėliau įgarsintų paprastai yra kur kas pigesnis variantas. O kaina jaunam verslui ar jaunam muzikantui dažnai yra labai svarbus veiksnys. Tokiu atveju tikrai tenka susipažinti, kokios kainos vyrauja įrašų studijose, nusistebėti, jog jos skiriasi net kelis kartus ir galų gale vis tik išsirinkti, kam patikėti savo reklamos gamybos bei įgarsinimo paslaugas. Tokiu būdu jūs daug geriau įsiliejate į procesą, galite labiau jį kontroliuoti, labiau jį suprantate ir, tikėtina, sutaupote nemažai pinigų. Kita vertus, tai tuo pačiu reikalauja ir daug jūsų laiko, kurį galėtumėte skirti tiesiogiai pagrindinei savo veiklai. Tad belieka rinktis.