Kaip kasmet kinta išmaniųjų telefonų rinka?

pagal | 2019/02/10

Šiandien tikriausiai viena iš populiariausių temų galima būtų laikyti išmaniuosius telefonus. Kiekvienas iš mūsų turi bent po vieną mobilųjį įrenginį, kurį naudojame ne tik standartiniais komunikacijų tikslais, tačiau ir naršymui internete, bendravimui elektroniniu paštu, muzikos klausymui ar net atsipalaidavimui žaidžiant žaidimus. Taigi, drąsiai galima teigti, jog telefonai – neatsiejama šių dienų tema kiekvienam iš mūsų. Technologijoms nuolat judant į priekį – tai kas buvo vakar jau tampa istorija, o tai kas pristatyta šiandien – jau netrukus irgi taps tik istorija. Todėl kyla natūralus klausimas – kodėl ir kas taip greitai keičiasi išmaniųjų telefonų rinkoje? Pabandykime pažvelgti į esminius pasikeitimus tarp vakar ir šiandienos technologijų.

Kur pirkti išmanųjį kompiuterį

Prieš maždaug penkerius metus dauguma iš mūsų žinojo vos keletą mobiliųjų įrenginių gamintojų – tai Nokia, Samsung, LG, HTC ar Apple, tačiau telefonų naujienos itin sparčiai plinta po visą pasaulį ir dabar vien Lietuvoje oficialiai prekiaujama daugiau nei 10 įvairių gamintojų produkcija, o pažvelgus dar į užsienio rinką, galima rasti turbūt kone šimtus skirtingų kompanijų, kurios gali pasiūlyti vienokį ar kitokį išmanųjį prietaisą. Tikriausiai iki šiol dar prisimename mobiliuosius su nespalvotu ekranu ir mygtukais, o už ryšio paslaugas reikėdavo mokėti nežmoniškus pinigus, tačiau dabar – viskas kitaip.

Dauguma kompanijų kiekvieną mėnesį pristato vis naujus išmaniuosius telefonus. Jeigu prieš kelis metus šie įrenginiai pasižymėdavo dviejų ar keturių branduolių procesoriais ir nedideliu operatyviosios atminties (RAM) kiekiu, tai šiemet pasirodę telefonai savo galingumu prilygsta ar net lenkia daugumos mūsų kompiuterius. Pavyzdžiui, prieš keletą mėnesių pristatytas „Huawei P20“ šiemet veikia su itin galingu aštuonių branduolių procesoriumi bei 4 GB operatyviosios atminties, o štai kinai jau dirba ir su dešimties branduolių procesoriais bei savo pirkėjams siūlo įrenginius net 64 GB vidinės atminties. Tačiau procesorius bei atmintis – ne vieninteliai dalykai, kurie itin sparčiai tobulėja.

Kiek anksčiau mobilusis telefonas turėdavo vos vieną, itin prastai fotografuojančią, foto kamerą. Dar prieš metus pagrindinė išmaniųjų įrenginių kamera turėdavo vieną vaizdo jutiklį, o štai šiemet pasirodė prietaisų, kurių nugarėlėse puikuojasi du tarpusavyje susiję kameros jutikliai, o gaunamą rezultatą jau galima bandyti lyginti ir su profesionaliais fotoaparatais. Šiandien daugelis išmaniųjų telefonų turi dvigubas fotokameras. Tai leidžia gauti įspūdingą fono išsiliejimą makro fotografavimo metu bei fotografuoti portretines nuotraukas. Taip pat yra galimybė išgauti ryškesnius vaizdus, priartinti vaizdą, neprarandant kokybės bei fotografuoti plačiu kampu. Naujosios technologijos žengia į priekį taip sparčiai, kad mobilusis telefonas su aukščiausios raiškos ekranu, greitu kaip bitė procesoriumi ir šviesolaidinio interneto greičiais galų gale tapo prieinami visiems.

Taigi, nuolatos tobulėjančios technologijos kasdien pasiūlo mums vis naujesnį ir įdomesnį produktą.