Anglų kalbos mokymasis aktualus daugybei žmonių. Apie tai, kokia populiari ši užsienio kalba ir kiek galimybių ji atveria, nereikia nė pasakoti. Tačiau patys mokymosi metodai kelia visokių klausimų.
Ar sunku, ar lengva? Per kiek laiko įsisavinami žodžiai? Ar verta „kalti“ gramatiką? Tokios ir panašios mintys sukasi galvoje. Kai kuriems žmonėms reikia išmokti kalbą, bet nėra noro, nes iš mokyklos laikų prisimenami stori vadovėliai su daugybe gramatikos pratimų. Ir štai čia pastebimas šioks toks paradoksas – mokiausi mokykloje, bet nelabai kas liko galvoj. Rodos, visai neblogai sekėsi ta užsienio kalba, o štai dabar ir žodžiai ne visi atminty išlikę, ir laikus ar specifines frazes būtų sunku prisiminti. Kaip sakoma, mokomės visą gyvenimą. Turint omenyje užsienio kalbą šis posakis tikrai tinkamas.
Yra gera žinia. Kad ir kokie dabartiniai įgūdžiai, kad ir kokie pasiekimai, bet kuriuo atveju bandymas prašnekti angliškai gali duoti teigiamų rezultatų. Ar įmanoma įsisavinti kalbą greitai ir lengvai? Būtų smagu, jei pakaktų paskirti kelias valandas ir kone viso žodyno žodžius įsimintumėte… Bet palaukite. Ar tikrai reikia „iškalti“ kiekvieną daiktavardį, veiksmažodį, būdvardį? Vargu. Žinoma, kuo turtingesnis žodynas, tuo geriau – tada ir atostogauti į svečią šalį vykstate labiau užtikrinti, ir įvairios darbo situacijos sklandesnės. Bet nėra reikalo atmintinai mokytis kiekvieno žodžio.
Ar galima teigti, kad anglų kalbos mokymasis naudingas siekiant karjeros? Neabejotinai. Kuo aukštesnis postas, tuo didesni reikalavimai. Kadangi „hello“, „how are you“ ir dar daugybė panašių frazių skamba kone visame pasaulyje, natūralu, jog ir darbe tenka bendrauti su klientais, kuriems minėtos frazės labiau pažįstamos nei „labas“ ar „kaip sekasi“. Puikus pavyzdys – turizmo sektorius. Nepasakysi kinams ar vokiečiams, kad prieš atvykdami į Lietuvą paskirtų vienus kitus metus ir perprastų lietuvių kalbą.
Ieškote darbo? Tuomet anglų kalbos mokymasis arba yra jūsų prioritetas, arba paskaitos jau lankytos ir rašydami CV paminėjote, kad kalbate angliškai. Nes tai tikrai svarus privalumas. Aišku, niekas nepaneigs, kad būtina kuo taisyklingiau šnekėti ir sava, gimtąja kalba. Juk įsidarbinę banke nesikreipsite į klientus „ei, bičiuks“ ar „nu ir pavarai su tom paskolom“.
Grįžkime prie pradžioje pateiktų klausimų. Ar sunku, ar lengva? Per kiek laiko įsisavinami žodžiai? Ar verta „kalti“ gramatiką? Mokytis nėra taip sunku, kaip galbūt atrodo, bet reikia atrasti efektyvų būdą, nes antraip neliks jokio noro, procesas bus nuobodus ir, deja, nelengvas. O žodžių įsisavinimas priklauso nuo to, kokio intensyvumo kursus lankote. Ir, aišku, nuo pasirinktų metodų.