Kontaktiniai lęšiai akims: kodėl verta juos pasirinkti

pagal | 2021/10/07

Svarstote, ar rinktis kontaktinius lęšius, ar akinius? Negalite apsispręsti, ar jums labiausiai tiktų kontaktiniai lęšiai akims, ar tradiciniai akiniai? O gal jau kurį laiką dėvite akinius ir jums jau seniai pabodo susidurti su visais jų keliamais nepatogumais, todėl jus domina kontaktinių lęšių ekonomiški rinkiniai, kurie padėtų padidinti jūsų gyvenimo kokybę ir suteiktų daugiau komforto? Jei taip, tuomet atėjo metas susipažinti su svarbiais kontaktinių lęšių privalumais.

Visiškai neapribojamas regėjimo laukas

Akiniai leidžia aiškiai matyti, bet tai galioja tik tiesiai prieš jus esančiam vaizdui. Periferinį matymą dažnai užstoja akinių rėmeliai. Tuo tarpu kontaktiniai lęšiai suteikia galimybę naudotis visu regėjimo lauku.

Mūsų periferinis matymas yra svarbus. Pagalvokite apie automobilio vairavimą. Galimybė matyti, kas važiuoja iš kairės ar dešinės, gali padėti išvengti avarijos. Tas pats galioja ir sportuojantiems arba tiems, kurie paprasčiausiai nori matyti juos supančio pasaulio grožį.

Be to, kontaktiniai lęšiai neiškraipo regėjimo taip, kaip kai kurie akiniai. Prastesnį regėjimą turinčių žmonių akinių lęšiai paprastai būna storesni, o tai gali neigiamai paveikti ir patį regėjimą jį iškraipant. Laimei, kontaktiniai lęšiai jo neiškraipo, todėl jūsų regėjimas būna kuo natūralesnis.

Jokio akinimo

Esame tikri, kad jus ne vieną kartą apakino nuo akinių atsispindintys saulės spinduliai. Tačiau kontaktiniai lęšiai nesukuria jokio akinimo ar aštrių saulės šviesos atspindžių. Taip yra todėl, kad lęšiai yra ant jūsų akių, o ne prieš jas. Taigi, kontaktiniai lęšiai yra puikus pasirinkimas užsiimant bet kokia veikla lauke ir esant bet kokiam apšvietimui.

Lengva dėvėti

Kontaktinius lęšius tikrai lengva nešioti. Per kelias sekundes galite įsidėti kontaktinius lęšius į akį. Tiesiog uždėkite lęšį ant piršto galiuko ir uždėkite jį ant akies. Tą patį padarykite ir su kita akimi. To visiškai pakaks, kad būtumėte pasiruošę!

Didesnis patogumas

Kontaktiniai lęšiai tinka beveik bet kurioje situacijoje. Nesvarbu, ar keliaujate į kalnus, ar ilsitės kieme, ar dirbate biure, kontaktiniai lęšiai padės jums ir užtikrins netrukdomą regėjimą.

Visi kontaktiniai lęšiai yra patogūs, tačiau vienadieniai lęšiai yra dar patogesni. Tokiu atveju nereikia rūpintis lęšių valymu ir jų laikymu. Vienkartinių kontaktinių lęšių porą išmetate dienos pabaigoje. Tuomet kiekvieną rytą pasitinkate dieną su nauja lęšių pora!

Puikiai tinka aktyviems žmonėms

Kontaktiniai lęšiai puikiai tinka sporto mėgėjams ir keliaujantiems žmonėms. Akiniai linkę slysti net ir esant mažiausiam aktyvumo lygiui. Tuo tarpu jei laiką leidžiate aktyviai, taip pat ir prakaituojate, o dėl to akiniai apsitraukia migla ir tokiu būdu pablogina regėjimą. Galiausiai, jei į akinius pataikys kamuolys, akiniai gali sudužti, o nuolaužos gali lengvai pažeisti akis.

Kontaktiniai lęšiai neturi nė vienos iš šių problemų. Jie neslysta, nedūžta ir, galiausiai, jie niekada nesulūš ir nepakenks jūsų akims.

Lęšiai suteikia daugiau pasitikėjimo savimi

Apie akinius nešiojančius žmones sklando daug neigiamų stereotipų. Kai kurie akinius nešiojantys žmonės gali jaustis nepatrauklūs arba nepasitikintys savimi. Kadangi kontaktiniai lęšiai nepastebimi, šis nerimas dėl to, kad reikia regėjimo korekcijos, išnyksta.

Akiniai taip pat gali prieštarauti jūsų aprangai ar bendrai išvaizdai. Tačiau kontaktiniai lęšiai niekada nesugadina jūsų aprangos ar išvaizdos. Tiesą sakant, spalvotų kontaktinių lęšių pora gali netgi padėti patobulinti jūsų išvaizdą.

Puikiai tinka bet kokiomis oro sąlygomis

Kontaktiniai lęšiai daug geriau prisitaiko prie oro sąlygų nei akiniai. Jie nerasoja, kai pereinate iš šaltos aplinkos į karštą, ant jų nepasilieka lietaus lašai, jie taip pat „nesurenka“ kitų medžiagų, pavyzdžiui, purvo, žolės, lapų ir kt. Net jei ant kontaktinio lęšio patektų lietaus lašas, paprasčiausias mirktelėjimas jį nuvalytų.