Kaip apsaugoti akis dirbant kompiuteriu

pagal | 2022/11/15

Ar po ilgos darbo dienos prie kompiuterio jaučiatės vis labiau išsekę? Jūs ne vieni. Vis dažniau pasikliaujama technologijomis – nuo bendravimo iki pramogų, tačiau tik nedaugelis iš mūsų skiria laiko suprasti, kokį poveikį regėjimui gali turėti žiūrėjimas į ekraną. Visą dieną dirbant kompiuteriu gali atsirasti akių įtampa ir nuovargis, tačiau taip neturi būti – atlikę vos kelis paprastus veiksmus galite apsaugoti savo regėjimą dirbdami kompiuteriu! Šiame įraše nagrinėsime būdus, kaip galite apsaugoti akis naudodamiesi įrenginiais, ir patarsime, kaip geriausiai išvengti skaitmeninio akių nuovargio. Taigi, jei norite sužinoti, kaip išsaugoti sveikas akis mėgaudamiesi visais mus supančiais skaitmeniniais stebuklais, skaitykite toliau!

1. Taikykite 20-20-20 taisyklę

Vienas iš geriausių būdų apsaugoti akis dirbant kompiuteriu – vadovautis 20-20-20-20 taisykle. Ši taisyklė teigia, kad kas 20 minučių turėtumėte daryti 20 sekundžių pertrauką ir žiūrėti į kokį nors daiktą, esantį už 20 metrų. Tai suteikia akims taip reikalingą pertrauką nuo žiūrėjimo į ekraną ir padeda išvengti akių nuovargio.

2. Sureguliuokite ekrano nustatymus

Jei žiūrėdami į kompiuterio ekraną užsimerkiate arba įtempiate akis, galbūt laikas pakoreguoti ekrano nustatymus. Daugumoje kompiuterių yra galimybė reguliuoti ekrano ryškumą, kontrastą ir šrifto dydį. Atlikę šiuos nedidelius nustatymus, galite labai pagerinti savo akių darbą.

3. Dažnai darykite pertraukas

Be 20-20-20-20 taisyklės, taip pat svarbu dažnai daryti pertraukas, kad nereikėtų žiūrėti į kompiuterio ekraną. Kas valandą atsikelkite ir kelias minutes pasivaikščiokite, kad akys galėtų pailsėti. Ir, jei įmanoma, stenkitės nedirbti kompiuteriu ilgiau nei aštuonias valandas per dieną.

4. Dažniau mirksėkite

Žiūrint į kompiuterio ekraną lengva pamiršti užsimerkti. Tačiau mirksėjimas iš tikrųjų yra labai svarbus, kad akys būtų sveikos. Kai mirksite, akys sutepamos ašaromis, todėl jos nesausėja ir nedirgsta. Todėl dirbdami kompiuteriu būtinai dažnai mirksėkite!

5. Reguliariai lankykitės pas akių gydytoją

Paskutinis, bet ne mažiau svarbus būdas apsaugoti akis – reguliariai lankytis pas akių gydytoją. Akių gydytojas gali padėti anksti nustatyti bet kokias galimas problemas ir patarti, kaip geriausiai apsaugoti regėjimą.

Dirbant kompiuteriu svarbu saugoti akis, nes spinduliuotė ir tam tikri šviesos spektrai gali būti kenksmingi. Vienas iš būdų apsaugoti regėjimą – nešioti apsauginius akinius nuo kompiuterio. Akiniai ne tik filtruoja pavojingus šviesos bangų ilgius, bet ir padeda koreguoti trumparegystę ir toliaregystę, dėl kurios akys patiria įtampą. Be to, tam tikros rūšies akiniai turi dangą, kuri taip pat mažina ekranų mėlynosios šviesos poveikį. Investavę į akinius, skirtus naudotis kompiuteriu, ilgainiui sutaupysite pinigų, nes sumažinsite akių nuovargį, akių įtampą ir galvos skausmus, atsirandančius dėl ilgo naudojimosi kompiuteriu.

Skaitmeninis akių nuovargis yra tikra problema žmonėms, kurie daug laiko praleidžia prie ekranų, tačiau taip neturi būti. Laikydamiesi paprastų šiame įraše nurodytų veiksmų, galite apsaugoti akis nuo įtampos ir nuovargio. Taigi, rūpinkitės savo akimis, būkite hidratuoti, dažnai darykite pertraukas ir sureguliuokite ekrano nustatymus – jūsų akys jums padėkos!