Dantų protezavimas ir klausimai, kuriuos užduoda pacientai

pagal | 2017/01/02

Dantų protezavimas

Nemenkos dalies žmonių gyvenime anksčiau ar vėliau ateina metas, kai rimtesnis dantų gydymas tampa neišvengiamas. Ir šiuo atveju turime galvoje ne įprastą karieso pažeistų dantų gydymą, dantų valymą ar balinimą. Kalbame apie tai, kas vadinama dantų protezavimu ir implantavimu. Žinoma, kadangi pastarasis pasirinkimas kai kuriems vartotojams atrodo pernelyg brangus, neretai pasirenkamas dantų protezavimas, todėl verta įvardinti bent keletą klausimų, kurie dažnai kyla dėl dantų protezų besikreipiantiems pacientams.

Kuomet dantų protezavimas yra neišvengiamas? Jei turite ne visus dantis, o tušti tarpai yra tarp vienų iš priekinių dantų, tikėtina, kad laikui bėgant bus neigiamai paveikti ir šalia esantys dantys. Tai reiškia, kad dantys stumsis, tokiu būdu didindami esamus tarpus. Tuo tarpu, jei tušti tarpai tarp dantų yra arčiau krūminių dantų, tai gali turėti didelės neigiamos įtakos sukandimui ir maisto kramtymui, todėl tiek vienu, tiek ir kitu atveju dantų protezavimas gali būti labai efektyvus sprendimas, padedantis lengviau kramtyti ir nesibaiminti dėl savo šypsenos.

Kokius dantų protezus galima rinktis? Šiandieninė odontologijos sritis yra labai pažengusi į priekį, todėl vartotojams yra siūlomi patys įvairiausi sprendimai. Ne išimtis ir dantų protezai, todėl visų pirma reikėtų kreiptis į savo odontologą, kuris įvertinęs jūsų dantų būklę, galėtų lengviau nustatyti, kokie dantų protezai jūsų atveju galėtų tikti geriausiai.

Nejaučiate dantų skausmo – ar reikalingi dantų protezai? Kiekvienas atvejis yra labai skirtingas, tačiau jei matote, kad vienas ar kitas jūsų dantis atrodo labai prastai ir netaisytinai, jums neabejotinai verta apsilankyti pas odontologą. Tuomet jis patars, kuris sprendimas būtų pritaikomas efektyviausiai. Tikėtina, kad tokioje situacijoje jums bus pasiūlyti dantų implantai arba protezai. Pastarasis pasirinkimas galėtų būti gerokai pigesnis.

Baiminatės, kad dantų protezai jums suteiks diskomfortą? Jei taip, tuomet labai klystate. Šiandieniniai dantų protezai gerokai skiriasi nuo tų, kurie buvo naudojami prieš dvidešimt ar daugiau metų. Todėl vartotojams nekyla jokių papildomų nepatogumų ir diskomforto. Naudodami dantų protezus jei gali nevaržomai šypsotis ir pasitikėti savimi.