Sveika gyvensena ir sveikesnė visuomenė

Turbūt jau seniai pastebėjote, kad jau keleri metai kaip įvairiose žiniasklaidos priemonėse vis daugiau kalbama apie tai, kas yra vadinama sveika gyvensena. Žinoma, kai kurie vartotojai mano, kad tai yra tik reklama. Tačiau net jei tai būtų reklama, nejaugi visa tai yra blogai? Akivaizdu, kad tikrai ne. Kuo daugiau ir dažniau bus kalbama apie sveiką gyvenseną, tuo sveikesnė taps ir mūsų visuomenė. Juolab, kad galbūt esate girdėję, jog mūsų šalis jau ne pirmus metus yra pripažįstama kaip viena iš labiausiai nutukusių Europos šalių – tai yra iš tiesų labai liūdinantis faktas. Tuo tarpu pati situacija visiškai negerėja ir kasmet dėl viršsvorio kenčia vis daugiau gyventojų. Todėl kalbėti apie tai, kas yra sveika ir teisinga, tiesiog būtina, jei norime bent šiek tiek pakeisti žmonių požiūrį į jų sveikatą, kūną ir gyvenimo kokybę. Be abejo, jei jūs iki šiol daugybę metų savo kasdienybėje netaikėte nei vieno sveikos gyvensenos principo, tikriausiai jaučiatės lyg žuvys, išmestos į krantą. Tačiau tai yra visiškai normalu. Žinios ir patirtis ateina su laiku. Jei jūs šiandien nuspręsite, kad dabar yra pats tinkamiausias metas pokyčiams – neilgai trukus pastebėsite, kad sveikai gyventi jums tampa kur kas paprasčiau nei priešingu atveju. Trumpiau tariant, patys įsitikinsite, kad jūsų gyvenimas sveikų sprendimu dėka tapo kur kas produktyvesnis ir geresnis.

esaunashopŽinoma, nepamirškite, kad sveiką gyvenseną sudaro ne vienas veiksnys. Todėl labai svarbu, kad pakankamai dėmesio skirtumėte savo kasdienei mitybai, fiziniam aktyvumui, poilsiui ir žalingų įpročių vengimui. Tai yra vienos iš svarbiausių detalių, todėl jei to nepamiršite, jūsų gyvenimas labai greitai pasikeis.

Taip pat svarbu, kad turėtumėte labai aiškų tikslą ir pakeistumėte savo požiūrį. Negalvokite vos apie kelių kilogramų atsikratymą. Tai tikrai nebūtų geras ir motyvuojantis tikslas. Jūsų pagrindiniu tikslu turėtų tapti geresnė gyvenimo kokybė ir tvirtesnė sveikata. Tai reiškia, kad visa tai turėtų būti jūsų neatsiejama gyvenimo dalimi.

Patarimais pasidalino eSaunaShop.com

Ar masažas yra gera dovana vyrui?

Dovanos vyrams

Kai kurie žmonės mano, kad dovana turi būti tik materialaus (fizinio) pavidalo, tačiau ar taip yra iš tikrųjų? Be jokios abejonės, kad ne. Dovana gali tapti ir paslauga, pvz., masažas. Be to, pastarasis sprendimas tampa vis populiaresnis – ir labai dažnai jis pasirenkamas ieškant dovanos vyrams. Todėl jei ir jūs šią akimirką ieškote dovanos savo vyrui, kodėl gi nepabandžius padovanoti masažo? Net jei iki šiol niekuomet nebuvote pagalvoję apie tokią galimybę, pateiksime jums keletą privalumų, kodėl masažas yra gera dovana vyrui.

 • Sumažinamas stresas. Masažas yra viena iš efektyviausių streso mažinimo priemonių. Todėl jei jūsų vyro kasdienybėje yra pakankamai daug streso ir įtampos, padovanojus masažą, jis gali būti labai maloniai nustebintas. Tai padės efektyviai atsipalaiduoti ir atitrūkti nuo kasdienių rūpesčių.
 • Sumažinamas nerimas. Puikiai suprantama, kad gyvenant įtemptu gyvenimo ritmu ir turint labai daug įvairių atsakomybių, ilgainiui gali apimti nuolatinis ir didelis nerimas. Todėl jei jūsų vyras apsilankys profesionalaus masažo salone, nerimas ir įtampa gali labai greitai pradingti.
 • Sumažinamas raumenų skausmas. Jei jūsų vyras dirba sunkų fizinį darbą, didžiąją dienos dalį praleidžia sėdėdamas prie kompiuterio ar intensyviai sportuoja – gali jausti įvairių raumenų skausmus. Trumpiau tariant, tokie skausmai gali kilti dėl įvairių priežasčių. Tačiau jei jūsų vyrui bus atliktas profesionalus masažas, viso to galima atsikratyti.
 • Geresnis miegas. Jei reguliariai atliekami masažai, galima nesunkiai sureguliuoti ir miego režimą. Pastebima, kad nuo nemigos kenčiantys pacientai jaučia labai akivaizdų pagerėjimą reguliaraus ir kokybiško masažo dėka.
 • Sumažinamas kraujo spaudimas. Ne paslaptis, kad šiomis dienomis daugybė žmonių skundžiasi padidėjusiu kraujospūdžiu. Taip pat neretai kenčiama ir nuo įvairių širdies problemų. Todėl jei nepamiršite masažo, daugelio sveikatos problemų galite lengvai išvengti.
 • Sumažinamas galvos skausmas. Migrena kankina daugelį – tai būdinga tiek moterims, tiek ir vyrams, todėl jei jūsų vyrui dažnai skauda galvą, masažas gali būti labai puikus natūralus vaistas.

Žinoma, tai tikrai nėra baigtinis masažo teikiamų privalumų sąrašas, todėl galite būti tikros, kad tokia dovana jūsų vyrui ne tik tiks ir patiks, bet ir bus labai naudinga.

Daugiau informacijos ieškokite http://tailandomasazai.lt/

Po liposakcijos operacijos, tobulą kūną išlaiko sportas

Riebalų nusiurbimas

Liposakcija (taip moksliškai vadinamas riebalų nusiurbimas) yra ne be priežasties pati populiariausia kosmetinė/estetinė plastinės chirurgijos operacija, tiek Lietuvoje, tiek ir visame pasaulyje. Šios operacijos metu, ganėtinai nemažas riebalinių ląstelių kiekis, kuris kaupiasi po oda, yra išsiurbiamas iš paciento kūno. Šis gali būti perkeltas į kokią nors kitą paciento pasirinktą vietą (pvz. moterims gali būti perkeltas į krūtis) arba tiesiog atsikratytas. Tačiau, neseniai atliktas tyrimas rodo, jog pacientai, kuriems buvo atlikta liposakcijos operacija, turėtų stengtis reguliariai sportuoti, kitaip nusiurbtos riebalinės ląstelės turi šansų grįžti atgal, pasiskirstydamos tarp pilvo, šlaunų bei kitų kūno dalių sričių.

Naujai atliktas medicininis tyrimas apie kūno medžiagų apykaitą buvo atliktas pasamdžius 36 sveikas moteris tarp20 ir 35 metų amžiaus tarpo, kurios reguliariai nesportavo pastaruosius 6 mėnesius iki tyrimo. Visos moterys buvo normalaus, vidutinio svorio, tačiau savo noru sutiko su riebalų nusiurbimo operacija, kurios metu buvo išsiurbta nuo 1kg iki 1.5kg riebalų nuo pilvo lokacijos.

Neskaitant to, jog ši procedūra yra labai populiari, pastaruosius keleta metų buvo galima rasti nemažai informacijos, jog atseit šie nusiurbti riebalai gali grįžti į kūną atgal, o ne dingti visam laikui. Tyrimo metu buvo padaryta išvada, jog po liposakcijos operacijos, žmogaus organizmas gali stengtis pagaminti papildomų riebalinių ląstelių, tačiau nebūtinai tose vietose, kuriose šios buvo prieš tai. Praeitais metais mokslininkų iš Kolorado Universiteto Jungtinėse Amerikos Valstijose atliktas eksperimentinis tyrimas, kurio išvada buvo tokia, jog nusiurbtos riebalinės ląstelės grįš į kūną po 6-12 mėn. tapo vienu iš labiausiai kritikuojamu moksliniu tyrimu visoje plastinės chirurgijos industrijoje. Lietuvoje plastinės chirurgijos klinika Plastimeda, Vilnius, 852142224, jiems pritaria.Esą tyrimo metu buvo nustatyta išvada iš anksto, jog kūno riebalus žmogaus organizmas stengiasi ginti kuo labiau, o tik po to bet kokiu keliu prieita prie įrodymų. Kiti chirurgai, peržiūrėję šį tyrimą teigia, jog buvo per daug netikslumų matuojant bei per daug išorinių faktorių, kurie galėjo įtakoti riebalinių ląstelių atsistatymą organizme.

Tyrimo metu nebuvo įvertinta tai, jog visos pacientės po riebalų nusiurbimo operacijos (https://plastimeda.lt/riebalu-nusiurbimas/) nustojo sportuoti. Jų teigimų, moterys judėjo net daugiau prieš liposakcijos operaciją, negu po jos, todėl organizmui atsirado gerokai daugiau kalorijų pertekliaus, kurių šis negali magiškai pradanginti. Todėl yra pilnai normalu, jog po ilgo nesportavimo ar fizinio neaktyvumo, žmogaus kūnas priaugina nedidelį riebalų kiekį. Taip nutinka visiems žmonėms, o ne tik tiems, kurie yra pasidarę tokią operaciją.

Bio kosmetika – saugaus grožio garantas

Tradicinė kosmetika orientuota į chemijos pramonę. Mokslininkai – kosmetologai nuolat bando ieškoti vis pigesnių ir mažiau kenksmingų alternatyvų, kurias galėtų naudoti pramonėje. Deja, tačiau didžioji dalis komponentų, gaunamų cheminės sintezės metu, neigiamai veikia žmogaus sveikatą. „Greenpeace“ organizacija teigia, jog šiomis dienomis kosmetikos gamyboje naudojama apie 200 žmogui potencialiai pavojingų cheminių medžiagų. Beveik pusė iš šių medžiagų įsigeria į odą ir gali neigiamai veikti žmogaus vidinius organus, tapti rimtų ligų priežastimi – neseniai žiniasklaidoje nuskambėjo atvejis, kai kosmetikoje naudoti parabenai buvo rasti vėžiu sergančios moters organizme. Nors to metu nebuvo įrodyta, jog būtent kosmetika sukėlė šią ligą, pasaulio medijose kilo milžiniškas ažiotažas ir panika, pradėta ieškoti sveikesnių alternatyvų. Būtent tada nuspręsta grįžti prie žmonijos ištakų – gamtos ir pasiimti iš jos tai, kas geriausia. Būtent todėl bio kosmetika – masiškai populiarėjanti grožio priemonė.

Bio kosmetikaBio kosmetika leidžia jums rūpintis savo kūnu, atrodyti gražiai tuo pačiu ne kenkiant, o padedant savo sveikatai. Bio kosmetikos spektras labai platus – įvairiausi odos kremai (dieninis ir naktinis kremas veidui, kremas kojoms, kremas rankoms), losionai ir tonikai, šveitikliai ir veido kaukės, plaukų dažai ir šampūnai. Žodžiu, šių laikų bio kosmetikos pramonė gali pasiūlyti Jums viską, kad atrodytumėte graži ir sveika. Dėl to, jog bio kosmetikos sudėtyje nėra emulsiklių, konservantų ir kitų cheminių tirštiklių, šios kosmetikos galiojimo laikas yra daug trumpesnis, todėl jeigu matote kosmetikos flakoną su prierašu „bio“ ir kelerių metų galiojimu – tai apgaulė. Taip, nors bio kosmetikos galiojimo terminas yra sąlyginai trumpas, jos kaina – daug mažesnė už standartinės kosmetikos, o nauda – kelis kartus didesnė. Skirtingai nei tradicinės kosmetikos priemonės, ekologiška kosmetika ne tik maskuoja problemą, tačiau ir bando išgydyti jos kilimo priežastis.

Kokosų aliejus – faktai, kuriuos privalo žinoti kiekvienas

Kokosų aliejus – tai natūralus produktas, kadangi tam, kad jį išgauti, nenaudojami jokie aromatizatoriai, tirštikliai, dažikliai ir kitos cheminės medžiagos, naudojamos maisto ir kosmetikos pramonėje. Visos jo teigiamos savybės atsirado iš gamtos, todėl nieko keisto, jog šį produktą žmonės atrado jau prieš keletą tūkstančių metų.

Stebuklingosios kokosų aliejaus savybės pasireiškia:

 • Kokosų aliejusKokosų aliejuje gausu lauro rūgšties (ne mažiau nei 50% nuo bendros masės). Šis fermentas pasižymi stipriomis antibakterinėmis savybėmis.
 • Kokosų aliejuje gausu hialurono rūgšties. Ši rūgštis padeda drėkinti odą, saugo ją nuo išsausėjimo, o sočiųjų riebalų trigliceridai padeda odai geriau ją pasisavinti. Būtent todėl kokosų aliejus laikomas bene geriausia odos ir plaukų priežiūros priemone.

Kaip pasirinkti tinkamą aliejų?

Kadangi kokosu aliejus turi būti natūralus ir nerafinuotas, nuo jo turi sklisti itin stiprus kokosų kvapas, kuris daugeliui gali pasirodyti per daug intensyvus, neįprastas. Jeigu nejaučiate stipraus kokosų kvapo – jūsų perkamas aliejus – rafinuotas (aliejaus rafinavimas minimizuoja kokosų kvapą, tačiau tuo pačiu sunaikiną apie 50% aliejuje esančių naudingų medžiagų).

Kokosų aliejaus naudojimas

Reguliariai naudodami kokosų aliejų jausitės jauna ir graži, o jūsų oda ir plaukai atrodys tiesiog stulbinančiai.

Kokosų aliejus turi aibę teigiamų savybių:

 • Padeda sumažinti raukšlių kiekį.
 • Drėkina ir maitina odą.
 • Gali būti naudojamas kaip antibakterinė priemonė.
 • Apsaugo odą nuo išorinių dirgiklių (ultravioletinių spindulių, bakterijų, dulkių, aplinkos taršos).
 • Gali būti naudojama kaip odą raminanti priemonė po skutimosi.
 • Padeda stiprinti nagus.
 • Padeda kovojant su stresu ir nuovargiu.

Kokosų aliejų odai geriausia naudoti tiek vieną, tiek maišyti su kitais ingredientais, gaminti maitinančia kaukes. Pateikiame keletą kokosų aliejaus kaukių naudojimo variantų:

 • Kaip alternatyvą losionui po skutimosi. Nusiskutę būtinai išsimaudykite duše ir trinkite kokosų aliejų į dar vis drėgną kūną.
 • Kaip alternatyvą kremui – odos maitinimui ir drėkinimui.
 • Kaip alternatyvą įdegio kremui – padeda tolygiai įdegti, saugo odą nuo dehidratacijos, neleidžia jai išdžiūti, apsaugo nuo neigiamo UV poveikio.

Dantų protezavimas ir klausimai, kuriuos užduoda pacientai

Dantų protezavimas

Nemenkos dalies žmonių gyvenime anksčiau ar vėliau ateina metas, kai rimtesnis dantų gydymas tampa neišvengiamas. Ir šiuo atveju turime galvoje ne įprastą karieso pažeistų dantų gydymą, dantų valymą ar balinimą. Kalbame apie tai, kas vadinama dantų protezavimu ir implantavimu. Žinoma, kadangi pastarasis pasirinkimas kai kuriems vartotojams atrodo pernelyg brangus, neretai pasirenkamas dantų protezavimas, todėl verta įvardinti bent keletą klausimų, kurie dažnai kyla dėl dantų protezų besikreipiantiems pacientams.

Kuomet dantų protezavimas yra neišvengiamas? Jei turite ne visus dantis, o tušti tarpai yra tarp vienų iš priekinių dantų, tikėtina, kad laikui bėgant bus neigiamai paveikti ir šalia esantys dantys. Tai reiškia, kad dantys stumsis, tokiu būdu didindami esamus tarpus. Tuo tarpu, jei tušti tarpai tarp dantų yra arčiau krūminių dantų, tai gali turėti didelės neigiamos įtakos sukandimui ir maisto kramtymui, todėl tiek vienu, tiek ir kitu atveju dantų protezavimas gali būti labai efektyvus sprendimas, padedantis lengviau kramtyti ir nesibaiminti dėl savo šypsenos.

Kokius dantų protezus galima rinktis? Šiandieninė odontologijos sritis yra labai pažengusi į priekį, todėl vartotojams yra siūlomi patys įvairiausi sprendimai. Ne išimtis ir dantų protezai, todėl visų pirma reikėtų kreiptis į savo odontologą, kuris įvertinęs jūsų dantų būklę, galėtų lengviau nustatyti, kokie dantų protezai jūsų atveju galėtų tikti geriausiai.

Nejaučiate dantų skausmo – ar reikalingi dantų protezai? Kiekvienas atvejis yra labai skirtingas, tačiau jei matote, kad vienas ar kitas jūsų dantis atrodo labai prastai ir netaisytinai, jums neabejotinai verta apsilankyti pas odontologą. Tuomet jis patars, kuris sprendimas būtų pritaikomas efektyviausiai. Tikėtina, kad tokioje situacijoje jums bus pasiūlyti dantų implantai arba protezai. Pastarasis pasirinkimas galėtų būti gerokai pigesnis.

Baiminatės, kad dantų protezai jums suteiks diskomfortą? Jei taip, tuomet labai klystate. Šiandieniniai dantų protezai gerokai skiriasi nuo tų, kurie buvo naudojami prieš dvidešimt ar daugiau metų. Todėl vartotojams nekyla jokių papildomų nepatogumų ir diskomforto. Naudodami dantų protezus jei gali nevaržomai šypsotis ir pasitikėti savimi.

Didelė sveikos gyvensenos nauda – tai ne reklaminis triukas

Žingsniamačiai
Žingsniamačiai – tarp sportuojančių žmonių greitai populiarėjantis elektroninis prietaisas.

Jau ne pirmi metai, kai galime girdėti kalbant apie sveikos gyvensenos propagavimo būtinybę. Ir nors kai kurie vartotojai mano, jog visa tai yra nulemta visiems jau seniai pabodusio marketingo, vis dėlto, kai kalbame apie savo sveikatą ir gerovę, į visą tai nereikėtų žvelgti skeptiškai. Net jei primygtinai rekomenduojama sportuoti ir sveikai maitintis – tai nereiškia, jog vien dėl savo principų turėtumėte elgtis priešingai ir parodyti, kad jūs esate nepaveikūs reklamos priemonėms. Mūsų sveikata yra pagrindinis turtas, kurį turime, todėl negalime žvelgti pro pirštus į tai, kas lemia mūsų gyvenimo kokybę ir pilnatvę. Taigi, jei iki šiol jūs nebuvote iš tų žmonių, kurie su malonumu keliasi anksti ryte ir „įšokę“ į sportbačius lekia pabėgioti – pats metas savo įpročius pakeisti. Rezultatai, kuriuos pasieksite, tiesiogiai atsispindės jūsų kasdienės gyvenimo kokybės gerėjime.

Be to, nereikia pamiršti, kad fizinio aktyvumo trūkumas ilgainiui gali labai neigiamai paveikti jūsų sveikatą ir bendrą fizinę būklę. Jei jūs iki šiol vadovavotės nuomone, kad „sportas atima sveikatą“, šį požiūrį turėtumėte pakeisti priešingu – „sportas yra sveikata“. Savo kūną galime įsivaizduoti kaip daiktą, kuriuo kasdien naudojamės. Todėl jei vieno ar kito buitinio prietaiso nenaudojame labai ilgą laiką, jis gali sugesti kur kas greičiau. Tą patį galima pasakyti ir apie mūsų kūną. Jei ilgai nesportuosime ir mūsų kūnas negaus jokio fizinio krūvio, didės rizika ne tik susidurti su viršsvorio problema, tačiau taip pat gali imti atrofuotis kaulai, susilpnėti raumenys ir atsirasti kitų didelių bei mūsų gyvenimo kokybei kenkiančių sveikatos problemų. Todėl negalvokite, kad jei nesimankštinsite, savo raumenis ir kaulus tinkamos būklės išsaugosite gerokai ilgiau nei priešingu atveju.

Kita vertus, galite vadovautis ir kitomis klaidingomis (mitams priskiriamomis) nuomonėmis, pvz., kad norint pasiekti akivaizdžius teigiamus rezultatus, kasdien sporto salėje reikia praleisti ne vieną valandą ir išlieti ne vieną litrą prakaito. Be abejo, kad tokie teiginiai neturi nieko bendro su realybe. Jei kasdien bent pusvalandį skirsite intensyvioms fizinėms treniruotėms, to visiškai pakaks, kad jūsų kūnas būtų tvirtas ir stiprus. Tuo tarpu, jei mėgstate ne tokias intensyvias treniruotes, sportui galite skirti ir valandą ar pusantros. Viskas priklauso nuo to, koks yra jūsų fizinis pasiruošimas, sveikatos būklė ir kokie yra jūsų lūkesčiai.

Tarkime, jei ilgą laiką nesportavote ir šiandien jums yra pakankamai sudėtinga rasti motyvacijos pradėti judėti teisinga linkme, galite į pagalbą pasitelkti papildomas pagalbines ir paskatinančias priemones. Vienos iš jų galėtų būti elektroniniai žingsniamačiai. Šių prietaisų pagalba galite sekti ir fiksuoti savo nueitus žingsnius, todėl matydami konkrečius skaičius, galėsite jausti didesnį entuziazmą. Be to, tai gali būti puikus būdas palengva savo kūną pripratinti prie fizinio aktyvumo. Juk jums tikrai nėra būtina kasdien nubėgti labai ilgus atstumus. Pradžioje galite tiesiog pasivaikščioti – ir nemanykite, kad tai bus neefektyvu ar neproduktyvu. Ilgesni pasivaikščiojimai lygiai taip pat degina kalorijas kaip ir bet kuri kita fizinė veikla. Juolab, kad turėdami žingsniamatį, galėsite lengviau suprasti, kokį atstumą jums reikia nueiti, kad pasiektumėte savo kasdienį užsibrėžtą tikslą.

Taigi, judėdami pirmyn mažais, tačiau užtikrintais žingsneliais, galite pasiekti tai, apie ką anksčiau galėjote tik pasvajoti. Todėl svarbiausias veiksnys šiuo atveju yra ne kas kita, o jūsų mąstymas, ryžtas ir siekiai. Jei turėsite tikslą ir valios jo siekti, visa tai taps pasiekiama ranka.

Ar sveika mityba paremta tik valios pastangomis

Receptai

Turbūt daugelis iš jūsų ne kartą aplinkinius girdėjo sakant – „tiesiog darykite tai, tiesiog valgykite sveikai“. Nemaža dalis žmonių mano, kad sveika mityba yra paremta elementariomis valios pastangomis. Jie taip pat mano, kad jei norite valgyti sveikai, tereikia save tuo įtikinti ir judėti pirmyn. Tačiau daugeliui žmonių tai neveikia. Nustatyta, kad įprastai žmonės bent 3 kartus per metus pradeda vieną ar kitą dietos planą, tačiau tai reiškia, kad bent 2 kartus jiems nepasiseka. O tai akivaizdžiai parodo, kad nepakanka tik valios pastangų ir nusiteikimo.

Aplink mus yra pernelyg daug pagundų, kurios pasiruošusios sugniuždyti mūsų planus ir nusiteikimą. Ir tai galima pasakyti ne tik apie sveiką mitybą, bet ir apie beveik bet kurią mūsų gyvenimo sritį. Jei žmogus yra nuolatos veikiamas pašalinių veiksnių, kurie skatina daryti tai, ko nereikėtų daryti, anksčiau ar vėliau galima palūžti.

Taigi, kaip pradėti valgyti sveikai? Kaip visko nemesti vos tik pradėjus? Ko dar reikia, kad galėtume išsiugdyti teigiamus mitybos įpročius? Visų pirma turite suformuoti aplinką, kuri padės jums nepalūžti ir būti sėkmingais. Tai nėra utopija. Teigiamą aplinką gali susikurti kiekvienas, todėl pateiksime kelis patarimus.

Jūsų virtuvėje turėtų būti tik sveiki pasirinkimai. Daugeliui žmonių maitintis sveikai yra labai sudėtinga, tačiau ne todėl, kad sveikas maistas būtų neskanus, o todėl, kad aplinkoje būna daug pagundų – bulvių traškučiai, saldainiai, sausainiai, gaivieji gėrimai, pyragaičiai, tortai ir kt. Tuo tarpu, jei savo šaldytuvą visuomet užpildysite tik sveikais produktais, pagundų sumažės.

Sveiko maisto receptai. Puikiai suprantama, kad jei iki šiol maitinotės pakankamai nesveikai, jūsų žinomi maisto gaminimo receptai gali būti riboti. Todėl būtinai pasirūpinkite, kad visuomet po ranka turėtumėte sveiko maisto receptų, padedančių jums labai greitai ir nesudėtingai paruošti pilnavertį ir subalansuotą patiekalą.

Normuokite maisto porcijas ir valgykite virtuvėje. Begalė žmonių linkę į savo lėkštę įsidėti tiek maisto, kiek tik joje telpa, tačiau maisto porcijas reikėtų normuoti ir išskaidyti į 5 ar 6 valgymus. Taip pat reikėtų valgyti virtuvėje, o ne kambaryje priešais televizoriaus ekraną. Tokiu atveju pasisotinsite kur kas geriau, nors suvalgysite mažiau.

Masažai teigiamai veikia tiek fizinę, tiek ir psichologinę būseną

MasažaiGalima išbandyti pačias įvairiausias masažo technikas, kurias taiko profesionalūs masažuotojai, tam tikru ritmu daromais judesiais stimuliuodami minkštuosius audinius ir raumenis. Tokios masažo technikos labai gerai atpalaiduoja kūną, leidžia pajusti emocinį stabilumą ir vidinę ramybę. Taigi, akivaizdu, kad tokia visapusiška nauda, kurią teikia masažai, veikia ne tik kiekvieno iš mūsų fizinį kūną, bet turi teigiamą poveikį ir mūsų psichologinei būsenai.

Masažo terminas yra atkeliavęs iš trijų skirtingų pasaulio kampelių, o jo reikšmė bene visur yra analogiška. Šis žodis yra kilęs iš termino „massa“. Lotynų kalba „massa“ reiškia „masė arba tešla“, arabiškai – „ką nors daryti arba jausti rankomis“, o prancūzų kalba šis terminas atitinka „trynimas arba minkymas“ reikšmę. Kaip matome, skirtingų pasaulio regionų gyventojai masažą suprato vienodai, todėl kiekvienoje šalyje būdavo ir tebėra taikomos įvairios masažo technikos.

Profesionalų atliekami masažai žmogaus organizme paskatina daugybę įvairių teigiamų pokyčių, pvz., suaktyvinama mūsų kūnui būtinų medžiagų gamyba, lengviau pašalinami toksinai, pagerėja raumenų tonusas ir kt., todėl po masažo žmonės jaučiasi atsigavę. Kiekviena masažo forma turi savitą poveikį mūsų organizmui, todėl natūralu, kad jis gali būti atliekamas įvairiais būdais – labai tiksliais ir nekintančiais judesiais, vibracijomis, suspaudimais, tempimais ir daugybe kitų būdų.

Norintys atsipalaiduoti, visuomet gali apsilankyti masažo paslaugas teikiančioje įstaigoje, kurioje masažo terapijos specialistai su malonu jūsų kūnui pritaikys reikiamą masažo techniką. Jos dėka jūsų organizmas pajus didžiausią galimą naudą. Be abejo, šito nereikėtų suprasti klaidingai ir vienareikšmiškai. Masažas nėra skirtas vien tik atsipalaidavimui ir malonumui. Visų pirma, tai yra labai puiki terapinė procedūra, taikoma medicinos srityje.

Todėl, kad ir su kokiomis sveikatos problemomis jūs susiduriate, nesibaiminkite apsilankyti masažo specialisto kabinete ir pasikonsultuoti, kokie masažai galėtų padėti išspręsti jūsų problemas. Visuomet yra rekomenduojama kartas nuo karto pasinaudoti tokiomis paslaugomis ir taip pagerinti savo savijautą. Kiekvienas specialistas neabejotinai visada patars ir nukreips jus tinkama linkme. Reguliarūs masažo seansai sustiprins jūsų organizmą, imuninę sistemą, atgaivins kūno audinius, raumenis ir pagerins psichologinę būseną. Po tinkamai atliktų masažų ciklo jūs tikrai jausitės atsigavę ir norėsite nuolat šypsotis.