Kaip uždirbti iš fotografijos?

Fotografai VIlniujeFotografija šiandien pasiekiama visiems – sunku ir rasti žmogų, kuris neturi fotoaparato bent jau mobiliajame telefone, o ką jau kalbėti apie išmaniuosius, planšetes ar kitus šiuolaikinius įrenginius. Kai prieš 50 metų fotografavimas buvo reto žmogaus hobis, dar ir brangus ir reikalaujantis daug laiko ryškinant juosteles, dabar gi viskas kitaip. Fotoaparatai atpigo, nuotraukos žiūrimos dažniausios tik kompiuteryje, todėl visi, kas tik netingi, imasi fotografuoti ir skelbti visiems savo darbus. Žinoma, yra ir tokių, kuriems fotografija tikrai patinka. Matydami, kad gauna neblogus rezultatus, kai kurie žmonės vis giliau pasineria į fotografiją, kol galiausiai nusprendžia, jog iš to galima ir uždirbti.

Tačiau, ar viskas taip paprasta? Įsivaizduokite, fotografuojate vestuves Vilniuje ar Kaune. Kokia didžiulė konkurencija tarp fotografų yra vien šiuose miestuose? Galbūt, norint uždirbti, reikėtų specializuotis konkrečioje srityje? Pavyzdžiui, asmeninėse fotosesijose ar krikštynų fotografijoje? Pagalvokite, ar jums išvis yra priimtina ir teikia malonumą žmonių fotografavimas? Galbūt geriau fotografuosite peizažus, daiktus, gyvūnus? Tokios nuotraukos nėra labai populiarios, tačiau ir iš jų galima uždirbti. Pavyzdžiui, svetainėse, kur keliami šimtai nuotraukų ir kaskart jūsų nuotrauką kam nors nupirkus, gaunate keliolika centų ar net ir kelis dolerius. Į tokį verslą reikės įdėti daug darbo, nes norint juntamai uždirbti, reikės įkeli kelis šimtus ar net tūkstančius nuotraukų ir ne bet kokių, bet itin kokybiškų ir aktualių.

Galbūt mėgstate fotografuoti renginius, įvykius? Tuomet galėtumėte pasirinkti žurnalistikos fotografo sritį. Kelionės, renginiai, pažintys su naujais žmonėmis vienam gali kelti baimę, o kiti su malonumu į tai velsis ir tiesiog dirbs mėgstamą darbą.

Žinia, kad norint uždirbti iš fotografijos, reikia mokėti ne tik fotografuoti, bet ir apdoroti nuotraukas. Ne vienas profesionalus fotografas neatiduoda klientui neredaguotų nuotraukų. Taigi, reikės įsigyti nuotraukų redagavimo programą ir ją gerai įvaldyti. Galbūt teks skirti ir pinigų kursams ar mokomajai video medžiagai.

Jei žadate dirbti fotografu didžiajame mieste, turėkite omeny, kad fotografai Vilniuje, Kaune ar Klaipėdoje smarkiai tarpusavyje konkuruoja, tad ir jums bus sunkiau įsitvirtinti. Kiek paprasčiau – mažesniame miestelyje, kur greičiausiai didžiausia reklama bus draugų ir pažįstamų rekomendacijos ir bus lengviau susirasti klientų. Tad gerai viską apgalvokite ir nuspręskite tinkamai.

 


Visos teisės saugomos © 2014-2017 Ergoline.lt