Nori rūsio? Rinkis juostinius pamatus

Šiais laikais rūsys nėra prioritetas. Galbūt ši karta išaugo iš svajonės turėti rūsį su biliardo stalu, baseinu, pirtimi ar kita laisvalaikio pramoga. Arba tiesiog objektyviau vertinami statybos kaštai, kurie gerokai padidėja įrengiant rūsį. Tad dažniausiai rūsys praverčia tuomet, kai namo sklypas nėra platus ir norima namą išplėsti į aukštį, o ne į plotį.

Kuo skiriasi namas su rūsiu?

Be akivaizdaus skirtumo, jog vienas namas turi rūsį, o kitas ne, net nesvarbu koks jis, namas su rūsiu išsiskiria savo pamatais. Pamatai namui su rūsiu gali būti tik juostiniai. Tokį limitavimą lemia techninės pamatų charakteristikos. Pamatas rūsiui turi būti masyvesni, sandaresni ir gilesni. Žinoma, reikia nepamiršti, jog pirmiausia sprendžiama ar sklype esantis gruntas yra tinkamas rūsiui įrengti. Jei gruntiniai vandenys yra aukštai, paprastai rūsio atsisakoma.

Kalbant apie juostinius pamatus, verta pakalbėti ir apie jų privalumus. Pirmiausia, tai dažnas pasirinkimas net ir neįrengiant rūsio. Juostiniams pamatams įrengti sunaudojama gana nemažai betono, reikalingi kasybos darbai, juostinių pamatų įrengimas užtrunka ilgiau. Tačiau nepaisant to, juostiniai pamatai įrengiami paprasčiau, didelį kiekį darbų galima padaryti patiems, todėl tai ir gana ekonominis variantas. Pavyzdžiui, gręžtiniai pamatai įrengiami specialiai tam skirtomis mašinomis, tad nors darbai ir trunka ilgiau, tačiau jie kainuoja daugiau.

Juostiniai pamatai: monolitiniai ir blokiniai

Juostiniai pamatai yra skiriami į dvi rūšis: monolitiniai ir blokiniai arba surenkamieji. Abiejų rūšių juostiniai pamatai įrengiami ten kur numatytos laikančiosios sienos bei namo pertvaros.

Monolitiniai pamatai yra vientisa gelžbetonio struktūra, pasižymi didesniu atsparumu, nepasiduoda deformacijai, todėl dažnai pasirenkami statyti daugiaaukščius namus. Monolitiniai juostiniai pamatai dažnai pasirenkami ir namams, kurie statomi ant molingo ar molingo sumaišyto su smėliu grunto (toks gruntas linkęs plėstis).

Surenkami arba blokiniai pamatai yra surenkami iš tuščiavidurių lengvų ir paprastai apdirbamų blokelių. Kadangi nereikalingi klojiniai, blokinių pamatų kaina gerokai sumažėja palyginus su monolitiniais. Tačiau blokiniai pamatai turi daugiau siūlių, todėl reikia didesnį dėmesį skirti hidroizoliacijai bei šiltinimui.


Visos teisės saugomos © 2014-2017 Ergoline.lt