Ką apima nekilnojamojo turto vertinimas?

pagal | 2022/12/27

Jeigu planuojate būstą parduoti arba radote konkrečius namus, kurie tenkina Jūsų poreikius ir norite sužinoti, kokia yra jų reali vertė, žinoma, tokiu atveju būtina samdyti specialistus, kurių atliekamas nekilnojamojo turto vertinimas padeda gauti gana tikslius skaičius.

Daugelis žino, kad tokia paslauga yra, tačiau iš ko ji tiksliai susideda – sužinoma tik tada, kai prireikia vertinimo darbų. Trumpai aptarsime svarbiausius aspektus, kurie padės Jums geriau suprasti turto vertinimo niuansus.

Lokacija

Žinoma, pirmiausia yra vertinama vieta, kur yra būstas. Tikrai lokacija lemia labai daug. Juk namą galima pagerinti, jį perstatyti, tačiau kai vieta yra gera – kaina kyla.

Būsto infrastruktūra

Taip pat vertinimo metu yra žiūrima – kaip butas yra išvystytas. Nuo tokių, kurie yra įrengti ir tinkami ėjimui gyventi čia ir dabar, iki tokių, kurie reikalauja ne tik remonto darbų, tačiau taip pat net ir papildomų statybų. Rinkoje pasiūla yra labai plati, tad ir vertinimo gairės yra labai plačios.

Statybos metai

Žinoma, labai svarbu, kurių metų yra statybos būstas. Tai dažniausiai lemia ne tik jo vertę, tačiau taip pat net ir galimybę gauti paskolą. Kai norisi, kad būtų galima įsigyti būstą, kurio vertė yra kuo didesnė, žinoma, geriau mokėti brangiau, tačiau pirkti naujos statybos namus, kadangi tai yra kur kas geresnė investicija, kuri taip pat džiugina ir didesne nauda.

Kaimynai

Ar svarbūs yra kaimynai, kurie yra gerta? Tikrai taip. Kai kurie kaimynai net gali sumažinti būsto vertę per pusę. Ypač tokiu atveju, kai greta yra socialiniai būstai. Deja, tai – faktas, nors dažniausiai apie tai nėra garsiai kalbama.

Estetika

Galiausiai, būsto estetika, nors dažnai labai greitai ir paprastai yra pakoreguojama – taip pat gali padėti apibendrinti – kokia yra tam tikro objekto vertė.

Nors galima išgirsti mitų, kad turto vertinimo sumos gali būti kiek koreguojamos pagal kliento poreikius, tačiau tai nėra tiesa. Galbūt anksčiau ir buvo daugiau nelegaliai ir netiksliai atliekų vertinimų, tačiau šiuo metu galite būti ramus dėl jų kokybės. Žinoma, radus įmonę, kuri dirba nuosekliai ir apgalvotai.

Tema: NT