Butų nuoma Klaipėdoje: nuo ko pradėti

Dauguma žmonių ieško būsto Lietuvos didmiesčiuose. Vieni susiranda geriau apmokamą darbą, todėl tenka persikelti į didesnius miestus, kiti nusprendžia pradėti savo asmeninį gyvenimą, išvykti iš tėvų namų ir gyventi savarankiškai. Treti baigia mokslus ir keliauja studijuoti į didžiuosius miestus, o vienas iš tokių variantų neretai tampa Klaipėda. Butu nuoma Klaipedoje rugsėjo mėnesį yra paklausi ypatingai būsimiems studentams, kurie palieka namus ir pradeda gyventi savarankiškai dažniausiai nebe savo gimtajame mieste. Iškyla nemažai sunkumų ne tik kaip rasti būstą, bet ir kaip prisitaikyti naujoje aplinkoje, kaip žinoti, kuris rajonas yra saugus, o kuriame bus daugiau triukšmo? Taip pat, atsiremiama ir į finansus, kiek studentai gali sau leisti mokėti už buto nuomą.

Butu nuoma KlaipedojePirmiausiai patartina neskubėti ir nepradėti ieškoti jau nuo vasaros pirmųjų mėnesių. Įprastai didesniuose miestuose yra nemažai laisvų butų, kurie yra nuomojami studentams, todėl galimybės, kad išvis nerasite būsto yra labai menkos. Pradėti reikėtų rugpjūčio mėnesį ir pirmiausiai rasti patikimus šaltinius, kurie nurodytų laisvų butų pasirinkimą. Internete tai galima rasti gana paprastai, tačiau vertėtų atsižvelgti, kad jei buto jums padeda ieškoti įmonė, dalis pinigų turės būti sumokėta ir jai. Kartais būstą nuomai galima rasti tiesiog laikraščiuose ar skelbimuose internete ar net socialiniuose tinkluose. Geriausia kreiptis tiesiai į savininkus ir iš karto su jais susitarti.

Peržiūrėkite kainas ir pasirinkite rajoną, kuris jums bus patogiausias tiek susisiekimo prasme, tiek ir finansiniu atžvilgiu. Atradę keletą variantų susitarkite dėl susitikimo ir buto apžiūros. Nepasitikėkite nuotraukomis, kurios gali būti jau pasenusios. Gražiai atrodantys butai po keleto metų gali būti šiek tiek kitokie, o ir vaizdas nuotraukose gali būti pakoreguotas. Nuvykę būtinai apžiūrėkite butą, pasiteiraukite dėl mokesčių ir pasirašykite sutartį. Jei sutartis yra tik susitarimas, būkite atsargūs ir visus apgadintus daiktus ar gedimus nufotografuokite ar parodykite savininkui. Apie daugumą jis tikrai bus žinojęs, tačiau visa tai yra jūsų labui, kad vėliau netektų kovoti su neteisybe, jei jūs būtumėte apkaltinti turto apgadinimu.

Nepamirškite, kad reikės sumokėti užstatą ir pirmojo mėnesio įmoką – kai kurie nuomininkai leidžia tai daryti palaipsniui, o kiti šių pinigų prašo iš anksto. Turėkite šiek tiek santaupų ir daiktams, kurių jums gali prireikti vos atvykus į naują būstą. Patalynė, virtuvės įrankiai, higienos priemonės – juos jums prireiks įsigyti jau pirmosiomis gyvenimo dienomis. Dėl kiekvieno nesklandumo ar iškilus klausimams, netylėkite ir bendraukite su buto savininkais, taip jie jumis pasitikės labiau ir galimai mažiau kišis į jūsų asmeninę erdvę.


Visos teisės saugomos © 2014-2017 Ergoline.lt