Butų nuoma – ar verta į ją investuoti

Šiandien nekilnojamojo turto rinkoje yra jaučiamas didžiulis pagyvėjimas. Atsigavo ne tik statybos, tačiau taip pat suaktyvėjo ir patys vartotojai. Trumpiau tariant – gyventojai ėmė dažniau imti paskolas naujiems būstams. Dažniausiai tai būna daugiabučiuose esantys butai. Pirkėjams tai atrodo patrauklesnis pirkinys. Ir puikiai suprantama, kodėl. Įprastai butų kaina yra gerokai mažesnė nei namų. Juolab, kad ir butų nuoma yra kur kas paklausesnė nei tuo tarpu namų. Būtent dėl pastarojo veiksnio nemaža dalis šiuolaikinių vartotojų kreipiasi į bankus dėl būsto paskolų. Žinoma, jei tokio tipo paskolų paklausa akivaizdžiai išauga ir lygiagrečiai padidėja nekilnojamojo turto objektų įsigijimas – didėja rizika, kad anksčiau ar vėliau prasidės ekonominė krizė. Šis veiksnys neramina daugelį, tačiau nepaisant to, šiandien butai yra viena iš paklausiausių prekių nekilnojamojo turto rinkoje.

ButaiJei kalbant skaičiais – tuomet, kai 70 proc. vartotojų turėjo nuosavą būstą ir taip pat buvo gavę paskolą naujam būstui, kurį nuomojo, prasidėjo ekonominė krizė. Šis skaičius akivaizdžiai parodo, kad bankai buvo suteikę kur kas daugiau paskolų nei turėjo suteikti. Todėl pamažu artinamasi prie šio didelio skaičiaus, lemiančio daugybę ekonominių problemų. Kad ir kaip bebūtų, tai nereiškia, jog negalite kreiptis dėl būsto paskolos – ypač, kai šiandien paskolą galima gauti pakankamai palankiomis sąlygomis. Jei nusprendėte, kad butų nuoma galėtų tapti vienu iš jūsų pasyvių pajamų šaltiniu, tuomet pats metas pagalvoti, kokie butai jūsų atveju galėtų būti tinkamiausia investicija.

Turėtumėte pasidomėti, kokios kvadratūros butai yra paklausiausi. Taip pat svarbu atsižvelgti ir į buto vietą. Nepaisant to, kad galite išnuomoti bene bet kurį butą, tai dar nereiškia, kad visuomet galite gauti norimą kainą. Dėl šios priežasties pravartu pasidomėti, kurie miestai ir kurie rajonai pasižymi didžiausiomis būsto nuomos kainomis. Radę šiuos aspektus atitinkantį variantą, galite pradėti dairytis po nekilnojamojo turto skelbimus, kurių pastaruoju metu gausu internetiniuose skelbimų portaluose. Nors tai gali užtrukti – investicija, apie kurią galvojate, yra ilgalaikė, todėl skirkite tiek laiko, kiek tik jo reikės. Svarbiausia ne jūsų laiko sąnaudos, o tai ar pajėgsite rasti butą, kuris kuo puikiausiai atitinka jūsų lūkesčius.

Jei neturite pakankamai reikiamos patirties ir manote, kad jūsų sprendimas gali būti nesėkmingas, visuomet pravartu kreiptis į nekilnojamojo turto ekspertus, kurie su malonumu jums pagelbės, atsakant į visus kylančius klausimus ir tokiu būdu nukreipiant tinkama linkme. Be to, jei kreipsitės į minėtos srities specialistus, taip pat galite pasinaudoti ir jų teikiamomis paslaugomis, pvz., butų paieška. Jei išdėstysite visus savo keliamus reikalavimus ir nurodysite pinigų sumą, kurią galėsite investuoti į nekilnojamąjį turtą, tuomet galite būti tikri, kad pasirinktas NT specialistas pakankamai greitai ras tai, ko ieškote.


Visos teisės saugomos © 2014-2017 Ergoline.lt