Ar nauji butai Vilniaus mieste reikalauja mažiau priežiūros nei namas užmiestyje?

pagal | 2023/09/22

Daugelis svajoja, kad tada, kai jau užaugs arba uždirbs pakankamai pinigų, galės nusipirkti svajonių būstą. Daliai žmonių tai gali būti namas, kitiems – kotedžams, bet dažniausiai mūsų šalies gyventojai nori gyventi bute. Tad kodėl naujos statybos butai tampa paklausesne preke nei namas ar kotedžas?

Aplinkos tvarkymas

Juk gyvenant bute nereikės nei žiemą kasti sniego, nei vasarą pjauti žolės? Sakote, kad tai nebūtina dirbti patiems, o galima pasisamdyti darbininkus? Valio, jeigu galite sau tai leisti, bet šiuos darbus tenka taip dažnai atlikti, kad tikrai – ar spėsite nuolat kviesti aplinkos prižiūrėtoją, kuriam visais metų laikais bus darbo? Juk pavasarį tenka taip pat prižiūrėti Jūsų teritorijoje esančius augalus, žalią veją, o rudenį grėbti lapus bei visa, kas gyva, paruošti žiemos miegui.

Tuo tarpu gyvenant bute teritorijos tvarkymu rūpinasi visas namas bei paskirtas administratorius, o jame dažniausiai gyvena ne vienas namų ūkis. Tad kuo didesnis namas, tuo gali būti pigesnė ir kiemo priežiūra. Dėl to šiuo atžvilgiu nauji butai Vilniaus mieste gali turėti bent vieną nemažą pliusą.

Nekilnojamo turto vidaus švara

Priklausomai nuo to, kokio dydžio namą arba butą įsigysite, gali turėti įtakos, ar Jums reikės samdyti namų tvarkytoją. Nors tikrai dažnai nutinka ir taip, kad net ir mažiems, vieno ar dviejų kambarių butams, žmonės mieliau kviečiasi asmenį, kuris galėtų viską sutvarkyti, o ne tuos darbus imasi atlikti patys. Tad tai gali būti labai individualu. Tikrai nėra lengva didesnį namą arba butą prižiūrėti patiems. Nors šiais laikais ir gali būti pagalbinių priemonių bei robotų, kurie mums pagelbėja buityje, bet vis tiek, kuo didesnis plotas – tuo ir daugiau dėmesio teks skirti jo priežiūrai bei švarai. Ir visai nesvarbu, ar Jus domina mažesni, ar didesni nauji butai Vilniaus mieste, jų priežiūra teks rūpintis Jums.

Planuojantys įsigyti naują gyvenamą plotą Vilniuje ir turintys tam tikrą biudžetą arba galintys gauti riboto dydžio paskolą, dažnai svarsto namo bei buto pasirinkimo dilemą. Tad viskas priklauso ne tik nuo noro, bet ir įtakos turi būsimo nekilnojamo turto priežiūra. Būtinai įvertinkite šiuos aspektus.

Tema: NT