3 požymiai, jog sėkmingai parduosite savo butą

Net jeigu perkate butą tam, kad jame gyventumėte ir neplanuojate artimiausiu metu jo parduoti, rinkitės būtent tokį būstą, kurį, esant reikalui, galėsite greitai ir pelningai parduoti. Žemiau pateikiame kriterijus, kurie padės Jums geriau įsivertinti būsto vertę.

Nauji butaiNepaisant plačiai žinomų parametrų, tokių kaip rajonas, pasiekiamumas, vietovės infrastruktūra ir kainos adekvatumas, būsto kainai įtakos turi ir smulkesni parametrai: buto kvadratūra, aukštas, vaizdas pro langą, virtuvės dydis, lubų aukštis.

  1. Plotas turi atitikti kambario klasę

Svarbiausias buto parametras – tai ne kambarių skaičius, o buto plotas. Buto plotas privalo atitikti jo klasei bei standartinei tos klasės klientų paklausai. Žinoma, jeigu jus domina nauji butai, į šį faktorių jau bus atsižvelgta, tačiau perkant nenaują butą, šį informacija tiesiog būtina. Pavyzdžiui, ekonominės ir „komfort“ klasės butų išmatavimai: vieno kambario butas – nuo 36 iki 42 kv. m. ; dviejų kambarių butas – nuo 54 iki 62 kv. m. ; trijų kambarių butas – nuo 68 iki 82 kv. m. Pirkdami didesnius arba mažesnius butus privalote suvokti, jog paklausa jiems nebus itin didelė.

  1. Svarbus lubų aukštis ir virtuvės dydis

Tam, kad butas būtų paklausus, virtuvės plotas privalo būti ne mažesnis nei 8 kv. m. , geriausia, jog plotas būtų nuo 10 iki 12 kvadratinių metrų. Rekomenduojamas lubų aukštis – ne mažiau 2,6 metrų.

  1. Nesirinkite buto pirmame ir paskutiniame aukštuose

Žmonių pozicija, jog neverta pirkti buto pirmame ir paskutiniame aukštuose vis dar galioja. Nesvarbu ką manote asmeniškai Jūs, pirkdami būstą mąstykite kaip pardavėjas.

Nori rūsio? Rinkis juostinius pamatus

Read More

Šiais laikais rūsys nėra prioritetas. Galbūt ši karta išaugo iš svajonės turėti rūsį su biliardo stalu, baseinu, pirtimi ar kita laisvalaikio pramoga. Arba tiesiog objektyviau vertinami statybos kaštai, kurie gerokai padidėja įrengiant rūsį. Tad dažniausiai rūsys praverčia tuomet, kai namo sklypas nėra platus ir norima namą išplėsti į aukštį, o ne į plotį.

Kuo skiriasi namas su rūsiu?

Be akivaizdaus skirtumo, jog vienas namas turi rūsį, o kitas ne, net nesvarbu koks jis, namas su rūsiu išsiskiria savo pamatais. Pamatai namui su rūsiu gali būti tik juostiniai. Tokį limitavimą lemia techninės pamatų charakteristikos. Pamatas rūsiui turi būti masyvesni, sandaresni ir gilesni. Žinoma, reikia nepamiršti, jog pirmiausia sprendžiama ar sklype esantis gruntas yra tinkamas rūsiui įrengti. Jei gruntiniai vandenys yra aukštai, paprastai rūsio atsisakoma.

Kalbant apie juostinius pamatus, verta pakalbėti ir apie jų privalumus. Pirmiausia, tai dažnas pasirinkimas net ir neįrengiant rūsio. Juostiniams pamatams įrengti sunaudojama gana nemažai betono, reikalingi kasybos darbai, juostinių pamatų įrengimas užtrunka ilgiau. Tačiau nepaisant to, juostiniai pamatai įrengiami paprasčiau, didelį kiekį darbų galima padaryti patiems, todėl tai ir gana ekonominis variantas. Pavyzdžiui, gręžtiniai pamatai įrengiami specialiai tam skirtomis mašinomis, tad nors darbai ir trunka ilgiau, tačiau jie kainuoja daugiau.

Juostiniai pamatai: monolitiniai ir blokiniai

Juostiniai pamatai yra skiriami į dvi rūšis: monolitiniai ir blokiniai arba surenkamieji. Abiejų rūšių juostiniai pamatai įrengiami ten kur numatytos laikančiosios sienos bei namo pertvaros.

Monolitiniai pamatai yra vientisa gelžbetonio struktūra, pasižymi didesniu atsparumu, nepasiduoda deformacijai, todėl dažnai pasirenkami statyti daugiaaukščius namus. Monolitiniai juostiniai pamatai dažnai pasirenkami ir namams, kurie statomi ant molingo ar molingo sumaišyto su smėliu grunto (toks gruntas linkęs plėstis).

Surenkami arba blokiniai pamatai yra surenkami iš tuščiavidurių lengvų ir paprastai apdirbamų blokelių. Kadangi nereikalingi klojiniai, blokinių pamatų kaina gerokai sumažėja palyginus su monolitiniais. Tačiau blokiniai pamatai turi daugiau siūlių, todėl reikia didesnį dėmesį skirti hidroizoliacijai bei šiltinimui.

Ar lengva rasti butą Klaipėdoje?

Nekilnojamas turtasVos ne kiekvienam žmogui per gyvenimą tenka ieškotis būsto. Vieni jo ieško vos sulaukę 18 – kos, kiti – pabaigę studijas ar susiradę padorų darbą, kuris leistų nusipirkti ar išsinuomoti butą. Dažnai studentai, kurie atvažiuoja į Vilnių, Kauną, Klaipėdą ar Šiaulius studijuoti, čia ir pasilieka po studijų. Jaunus žmonės traukia didesni miestai, todėl būtent čia jie ieško ir butų gyvenimui. Žinoma, didelis miestas reiškia didesnis butų kainas, todėl ne vienas pasirenka ne pačius didžiausius miestus, pavyzdžiui, Klaipėdą – kur butų kainos gerokai mažesnės nei Vilniuje, o ir miestas juk yra šalia jūros! Ar gali būti geriau?

Klaipėda nėra mažas miestas, tad ir čia šiek tiek reikės sukrapštyti pinigų butui pasiimti paskolą, norint įsigyti naują būstą. Iš tiesų, mieste siūloma pirkti nemažai butų, tad buto pirkimas Klaipėdoje neturėtų sukelti daug rūpesčių. Tereikia išsirinkti vieną iš siūlomų. Butus galima rinktis pagal kainas, pagal rajonus, kuriuose jie yra, pagal kambarių skaičius. Tačiau dažniausiai visi šie reikalavimai eina kartu, nes juk perkame butą bent artimiausiems keliems metams, todėl nesinori gyventi visai bet kur ar visiškai bet kaip. Dėl šios priežasties butą gali būti rasti sunkiau, tačiau juk tam ir yra nekilnojamo turto paslaugos, kuriomis naudojasi vos ne kiekvienas, norintis nusipirkti ar parduoti savo būstą.

Jei ieškote buto Klaipėdoje, pasižiūrėkite, kokios nekilnojamo turto agentūros jums gali pasiūlys butus. Pasižiūrėkite, ką jos siūlo, ar  yra jums tinkamų variantų. Jei taip, galite kreiptis į vieną tokių agentūrų ir pasakyti, jog jus domina vienas ar kitas jų svetainėje pateiktas butas. Net jei skelbimuose ir nerasite norimo būsto, vis tiek verta nekilnojamo turto paslaugos jums gali pasitarnauti. Tai nėra vien nekilnojamo turto pardavimas – tokios agentūros užsiima ir būsto paieškomis suinteresuotiems pirkti klientams. Taigi, jei ruošiatės buto Klaipėdoje pirkimui, susisiekite su agentūra, kuri dirba būtent šiame mieste iš pasakykite jai, kokio buto ieškote, kaip jis turėtų atrodyti, kuriame miesto rajone būti. Ir tuomet laukite. Vos atsiradus butui, kuris atitinka jūsų reikalavimus, į jus kreiptis nekilnojamo turto agentūros brokeris ir pasiūlys apžiūrėti tokį butą. Jei jis jums patiks – sumokėsite brokeriui ir netrukus bus paruošti dokumentai buto pirkimui. Tad patikėkite savo rūpesčius profesionalams ir tikrai liksite patenkinti.

 

Butų nuoma – ar verta į ją investuoti

Šiandien nekilnojamojo turto rinkoje yra jaučiamas didžiulis pagyvėjimas. Atsigavo ne tik statybos, tačiau taip pat suaktyvėjo ir patys vartotojai. Trumpiau tariant – gyventojai ėmė dažniau imti paskolas naujiems būstams. Dažniausiai tai būna daugiabučiuose esantys butai. Pirkėjams tai atrodo patrauklesnis pirkinys. Ir puikiai suprantama, kodėl. Įprastai butų kaina yra gerokai mažesnė nei namų. Juolab, kad ir butų nuoma yra kur kas paklausesnė nei tuo tarpu namų. Būtent dėl pastarojo veiksnio nemaža dalis šiuolaikinių vartotojų kreipiasi į bankus dėl būsto paskolų. Žinoma, jei tokio tipo paskolų paklausa akivaizdžiai išauga ir lygiagrečiai padidėja nekilnojamojo turto objektų įsigijimas – didėja rizika, kad anksčiau ar vėliau prasidės ekonominė krizė. Šis veiksnys neramina daugelį, tačiau nepaisant to, šiandien butai yra viena iš paklausiausių prekių nekilnojamojo turto rinkoje.

ButaiJei kalbant skaičiais – tuomet, kai 70 proc. vartotojų turėjo nuosavą būstą ir taip pat buvo gavę paskolą naujam būstui, kurį nuomojo, prasidėjo ekonominė krizė. Šis skaičius akivaizdžiai parodo, kad bankai buvo suteikę kur kas daugiau paskolų nei turėjo suteikti. Todėl pamažu artinamasi prie šio didelio skaičiaus, lemiančio daugybę ekonominių problemų. Kad ir kaip bebūtų, tai nereiškia, jog negalite kreiptis dėl būsto paskolos – ypač, kai šiandien paskolą galima gauti pakankamai palankiomis sąlygomis. Jei nusprendėte, kad butų nuoma galėtų tapti vienu iš jūsų pasyvių pajamų šaltiniu, tuomet pats metas pagalvoti, kokie butai jūsų atveju galėtų būti tinkamiausia investicija.

Turėtumėte pasidomėti, kokios kvadratūros butai yra paklausiausi. Taip pat svarbu atsižvelgti ir į buto vietą. Nepaisant to, kad galite išnuomoti bene bet kurį butą, tai dar nereiškia, kad visuomet galite gauti norimą kainą. Dėl šios priežasties pravartu pasidomėti, kurie miestai ir kurie rajonai pasižymi didžiausiomis būsto nuomos kainomis. Radę šiuos aspektus atitinkantį variantą, galite pradėti dairytis po nekilnojamojo turto skelbimus, kurių pastaruoju metu gausu internetiniuose skelbimų portaluose. Nors tai gali užtrukti – investicija, apie kurią galvojate, yra ilgalaikė, todėl skirkite tiek laiko, kiek tik jo reikės. Svarbiausia ne jūsų laiko sąnaudos, o tai ar pajėgsite rasti butą, kuris kuo puikiausiai atitinka jūsų lūkesčius.

Jei neturite pakankamai reikiamos patirties ir manote, kad jūsų sprendimas gali būti nesėkmingas, visuomet pravartu kreiptis į nekilnojamojo turto ekspertus, kurie su malonumu jums pagelbės, atsakant į visus kylančius klausimus ir tokiu būdu nukreipiant tinkama linkme. Be to, jei kreipsitės į minėtos srities specialistus, taip pat galite pasinaudoti ir jų teikiamomis paslaugomis, pvz., butų paieška. Jei išdėstysite visus savo keliamus reikalavimus ir nurodysite pinigų sumą, kurią galėsite investuoti į nekilnojamąjį turtą, tuomet galite būti tikri, kad pasirinktas NT specialistas pakankamai greitai ras tai, ko ieškote.

Patarimai ieškantiems buto

Butu nuoma

Išsirinkti butą pačiam yra sudėtingas procesas. Daugybė butų nuomos bei parduodamų butų pasiūlymų, gali visiškai sujaukti mintis. Kaip visi suprantame, rankantis tarp begalės, apsispręsti būna ypatingai sudėtinga, o aplinkiniai bei nieko neišmanantys patarėjai gali tik dar labiau pabloginti situaciją. Tam, kad taip neatsitiktų, mes norime pasidalinti vertais dėmesio patarimais, kurie bent kelis kartus palengvins buto nuomos ar buto pirkimo paieškas.

Buto vieta

Visų pirma, renkantis būstą visam laikui, tai yra perkant butą, siūlome atkreipti dėmesį į vietą ar rajoną, kuriame yra jūsų jau pamėgtas butas. Ne tik jo susisiekimas su centru turi būti geras, bet taip pat, atidžiai apsvarstykite ar būsima vieta bus patogi važiavimui į darbą, ar vaiko nuvežimui į darželį. Be to, labai svarbu pasidomėti rajono saugumu. Dažniausiai, norime įsigyti NT butą esantį ramioje, netriukšmingoje vietoje, kad ne tik poilsis, bet ir saugumas būtų užtikrintas. Šiuo atveju, dar prieš keliaujant apžiūrėti butą, peržiūrėkite mėnesinius duomenis, kuriuose bus pateiktas įvairių nusikaltimų skaičius pagal rajoną. Tik tuo atveju, jeigu pasirinkta vieta atrodys saugi ir atitinkanti visus jūsų norimus standartus – keliaukite jį apžiūrėti.

Apsisprendėte, jog buto vieta turi vien pliusus? Nieko nelaukite, ir vadovaukitės tolimesniais nurodymais. Atvykus apžiūrėti butą, labai svarbu pasidomėti namo statybos metais, šildymo išlaidomis šalčiausiu metu bei žinoma langų padėtimi. Niekada nepamirškite, jog pirkdami butą, jūs galutinai apsiprendžiate, kad būtent jame prasidės naujasis jūsų gyvenimas, kuris turi būti kokybiškas. Grįžtant prie langų padėties, siūlome rinktis būstą pro kurio langus spinduliuos pietvakarių saulė. Taip pat, nepamirškite apžiūrėti medžiagas, kurios buvo naudotos tiek paties namo išorei bei apšiltinimui, o taip pat ir buto viduj. Tik įsitikinę, jog naudotos medžiagos yra kokybiškos, galite keliauti prie tolimesnių įžvalgų.

Buto pasas

Buto pasas – yra dar vienas dalykas, be kurio įsigyti butą būtų beprasmiška. Tam, kad suvokti būtų lengviau, buto pasas yra visa buto enciklopedija. Jame galima sužinoti net ir smulkiausias detales bei visą informaciją apie butą ir jo būklę. Konkrečiau, apie jo statybos, renovacijos metus, atliktus apdailos darbus, garantinius dokumentus dėl atliktų tvarkymo darbų, šildymo ir vėdinimo sistemų instrukcijų dokumentus ir panašiai.

Taigi, butai pardavimui – tai puiki nepamainoma gyvenamoji vieta, dideliuose bei mažuose miestuose mėgstantiems gyventi žmonėms, o patarimus kaip įsigyti patį tinkamiausią, būtų galima vardinti ir vardinti. Tačiau, išsirinkti tobulą variantą pačiam gali ir nepavykti. Tam, kad nekiltų jokios papildomos rizikos dėl netinkamai įsigyto buto – mes siūlome rinktis NT brokerius bei įmones, kurios ne tik padės surasti geriausius buto pasiūlymus tinkančius tik jums, bet ir padės sutaupyti jūsų brangų laiką, kuris būtų išnaudojamas buto paieškai ir pan. Butai pardavimui, dažniausiai yra siūlomi visuose Lietuvos miestuose, tačiau norint tikrai kokybiškų paslaugų, rinkitės tik gerą vardą turinčias įmones. Jeigu nusprendėte pasirinkti brokerio paslaugas ir jo pagalbą – jūs pasirinkote teisingai. Žinoma, nepamirškite ir visų, prieš tai minėtų patarimų, nes tik jų pagalba galėsite išsirinkti protingai.

Butų nuoma Kaune – pakankamai nebrangiai kainuojantis pasirinkimas

Kokia tendencija pastebima šiandieninėje nekilnojamojo turto rinkoje? NT specialistai teigia, kad nekilnojamojo turto kainos kyla, o tai tiesiogiai įtakoja ir būsto nuomai taikomus įkainius. Tačiau didžiausi kainų šuoliai pastebimi ne kur kitur, o būtent sostinėje, į kurią kasmet atvyksta vis daugiau gyventojų iš kitų Lietuvos miestų. Kita vertus, būtent pastarasis veiksnys lemia, kad kai kurie ilgamečiai Vilniaus miesto gyventojai nusprendžia palikti savo gimtąjį miestą ir persikrausto į šiek tiek mažesnį ir mažesnėmis kainomis pasižymintį Lietuvos miestą, pvz., Kauną. Juk nėra ko abejoti, kad butu nuoma Kaune yra gerokai pigesnė nei Vilniuje, todėl gyventojai Kaune gali išvengti didelių išlaidų ir savo uždirbamus pinigus paskirstyti kur kas produktyviau.

Butu nuoma KauneŽinoma, buto nuomai rekomenduojama pradėti ieškoti kaip įmanoma anksčiau, t.y. nelaukti, kol prasidės ruduo. Kaip žinia, baiginėjantis vasarai į didmiesčius suplūsta moksleiviai, studentai ir dirbantys gyventojai, todėl tokiu laikotarpiu pastebima didesnė būsto nuomos paslaugų paklausa. Norint rasti jūsų lūkesčius geriausiai atitinkantį variantą, geriau buto nuomos paieškas pradėti vasaros pradžioje, o radus tinkamą būstą – jį rezervuoti, nuomotojui paliekant užstatą (dažniausiai pastarasis siekia dviejų arba trijų mėnesių būsto nuomos kainą).

Tik nesupraskite klaidingai – jei būsto imsite ieškoti rudenį, tai dar nereiškia, kad jo nerasite. Tiesiog tokiu laikotarpiu nuomojamų butų pasirinkimas būna kur kas mažesnis, o ir kainos gerokai didesnės (kai yra mažesnė pasiūla ir didesnė paklausa – natūralu, kad paslaugų kaina didėja). Be to, svarbu ir tai, kokiu būdu ieškosite buto. Jei šią užduotį patikėsite nekilnojamojo turto agentams, vargu ar pavyks sutaupyti. Už savo teikiamas paslaugas ir jums surastą butą nuomai, jie taip pat paprašys atitinkamo atlygio, kuris lems didesnes jūsų patiriamas išlaidas. Norint to išvengti, butų nuomos Kaune paieškos gali būti atliekamos savo pačių jėgomis, į pagalbą pasitelkiant internetinius būsto nuomos skelbimų portalus. Tai yra pakankamai greitas ir nesudėtingas būdas rasti jūsų keliamus reikalavimus atitinkantį butą. Radus tai, ko ieškote, tereikia susisiekti su buto nuomotoju ir aptarti tolimesnes detales.

Butų nuoma Klaipėdoje: nuo ko pradėti

Dauguma žmonių ieško būsto Lietuvos didmiesčiuose. Vieni susiranda geriau apmokamą darbą, todėl tenka persikelti į didesnius miestus, kiti nusprendžia pradėti savo asmeninį gyvenimą, išvykti iš tėvų namų ir gyventi savarankiškai. Treti baigia mokslus ir keliauja studijuoti į didžiuosius miestus, o vienas iš tokių variantų neretai tampa Klaipėda. Butu nuoma Klaipedoje rugsėjo mėnesį yra paklausi ypatingai būsimiems studentams, kurie palieka namus ir pradeda gyventi savarankiškai dažniausiai nebe savo gimtajame mieste. Iškyla nemažai sunkumų ne tik kaip rasti būstą, bet ir kaip prisitaikyti naujoje aplinkoje, kaip žinoti, kuris rajonas yra saugus, o kuriame bus daugiau triukšmo? Taip pat, atsiremiama ir į finansus, kiek studentai gali sau leisti mokėti už buto nuomą.

Butu nuoma KlaipedojePirmiausiai patartina neskubėti ir nepradėti ieškoti jau nuo vasaros pirmųjų mėnesių. Įprastai didesniuose miestuose yra nemažai laisvų butų, kurie yra nuomojami studentams, todėl galimybės, kad išvis nerasite būsto yra labai menkos. Pradėti reikėtų rugpjūčio mėnesį ir pirmiausiai rasti patikimus šaltinius, kurie nurodytų laisvų butų pasirinkimą. Internete tai galima rasti gana paprastai, tačiau vertėtų atsižvelgti, kad jei buto jums padeda ieškoti įmonė, dalis pinigų turės būti sumokėta ir jai. Kartais būstą nuomai galima rasti tiesiog laikraščiuose ar skelbimuose internete ar net socialiniuose tinkluose. Geriausia kreiptis tiesiai į savininkus ir iš karto su jais susitarti.

Peržiūrėkite kainas ir pasirinkite rajoną, kuris jums bus patogiausias tiek susisiekimo prasme, tiek ir finansiniu atžvilgiu. Atradę keletą variantų susitarkite dėl susitikimo ir buto apžiūros. Nepasitikėkite nuotraukomis, kurios gali būti jau pasenusios. Gražiai atrodantys butai po keleto metų gali būti šiek tiek kitokie, o ir vaizdas nuotraukose gali būti pakoreguotas. Nuvykę būtinai apžiūrėkite butą, pasiteiraukite dėl mokesčių ir pasirašykite sutartį. Jei sutartis yra tik susitarimas, būkite atsargūs ir visus apgadintus daiktus ar gedimus nufotografuokite ar parodykite savininkui. Apie daugumą jis tikrai bus žinojęs, tačiau visa tai yra jūsų labui, kad vėliau netektų kovoti su neteisybe, jei jūs būtumėte apkaltinti turto apgadinimu.

Nepamirškite, kad reikės sumokėti užstatą ir pirmojo mėnesio įmoką – kai kurie nuomininkai leidžia tai daryti palaipsniui, o kiti šių pinigų prašo iš anksto. Turėkite šiek tiek santaupų ir daiktams, kurių jums gali prireikti vos atvykus į naują būstą. Patalynė, virtuvės įrankiai, higienos priemonės – juos jums prireiks įsigyti jau pirmosiomis gyvenimo dienomis. Dėl kiekvieno nesklandumo ar iškilus klausimams, netylėkite ir bendraukite su buto savininkais, taip jie jumis pasitikės labiau ir galimai mažiau kišis į jūsų asmeninę erdvę.

Butai ir didelis jų pasirinkimas

ButaiJums tinkančio ir patinkančio buto paieškos neretai gali užsitęsti. Ne todėl, kad tokių nekilnojamojo turto objektų mūsų rinkoje būtų pernelyg mažai. Tačiau dėl to, kad iš tikrųjų pasirinkimas yra ypač didelis, ir visi butai pasižymi skirtingomis savybėmis – visi jie turi savų privalumų ir trūkumų. Jei turite aiškią viziją, kokio buto norite, ir puikiai žinote, koks jums būtų visiškai nepriimtinas, tuomet belieka pasiraitoti rankoves ir kibti į paieškas.

Paieškos gali vykti labai įvairiai. Viskas priklauso nuo to, kokiems būdams jūs teikiate pirmenybę. Vieni žmonės yra linkę pasikliauti internetu ir įvairiuose skelbimų portaluose bandyti rasti idealiausiai jų reikalavimus atitinkantį butą. Tuo tarpu kiti skiria daugiau dėmesio nekilnojamojo turto agentūroms, kurios geba greitai ir efektyviai surasti kliento ieškomą butą. Todėl akivaizdu, kad kiekvienas turi pasirinkimą – kaip ieškoti ir kaip rasti.

Neretai vienas pagrindinių kriterijų būna strateginė vieta, t.y. vieta, kurioje bus norimi butai. Suprantama, kad nuo tokios vietos priklauso ir butų kainos. Vieni rajonai yra toliau nuo pagrindinių miesto objektų ir pagrindinių gyventojų koncentracijos vietų, o kiti nuo jų yra vos už kelių minučių kelio pėsčiomis. Tokie atstumai ir, be abejo, rajonų susisiekimo infrastruktūra gali labai akivaizdžiai įtakoti kainą.

Kadangi dar visai neseniai naujos statybos namų didžiuosiuose Lietuvos miestuose per daug nebuvo, žmonės didelio ir išskirtinio pasirinkimo neturėjo. Dabar situacija yra visiškai kitokia. Galime rinktis iš daugybės įvairių naujos statybos gyvenamųjų namų bet kurioje miesto dalyje. Be to, jų statyba iki šiol nesustojo. Skirtingose miestų vietose naujų nekilnojamojo turto objektų atsiranda bene kiekvieną mėnesį. Turint tokį pasirinkimą, dažniausiai renkamasi gyventi naujame name.

Priežasčių, kodėl paklausiausi butai yra naujos statybos namuose, yra nemažai, tačiau viena pagrindinių – nedidelės šildymo išlaidos žiemos sezono metu. Visi puikiai žinome, kokios šildymo sąskaitos atkeliauja gyvenant nerenovuotuose prieš ne vieną dešimtmetį pastatytuose namuose. Dėl šios priežasties daugelis žmonių pirmumą teikia autonominiam šildymui, nes butuose būtent su tokiu šildymu mokami mažesni komunaliniai mokesčiai. Žinoma, kokį butą įsigysite, yra tik jūsų pačių pasirinkimas.