Mūsų organizmui kasdien reikia vidutiniškai 2 litrų vandens. Be to, geriant vandenį galima gauti tam tikros fizinės ir net psichinės naudos. Kai kurie žmonės klausia, kokia yra geriamojo vandens nauda odai? Kai kurie klausia, kokią naudą teikia vandens gėrimas ryte. Na, yra daugybė išvalyto vandens gėrimo privalumų. Jei geriate vandenį iš čiaupo arba vandenį buteliuose, yra tikimybė, kad daug naudos negausite. Todėl būtų labai įdomu ir naudinga sužinoti, kokiais privalumais pasižymi filtruotas vanduo ir kodėl vandens filtrai namui yra toks naudingas pasirinkimas.
Sunkieji metalai vandenyje
Gyvsidabris, švinas ir arsenas yra vieni iš sunkiųjų metalų. Jos yra kenksmingos jūsų organizmui. Visi esame girdėję apie apsinuodijimą gyvsidabriu. Įsivaizduokite, kas nutiktų, jei šių metalų būtų jūsų geriamajame vandenyje. Tačiau pasirodo, kad šių metalų dažnai randama vandentiekio vandenyje. Jei norite apsaugoti save ir savo vaikus nuo šių kenksmingų medžiagų, rinkitės filtruotą vandenį.
Chloruotas vanduo
Dauguma vandens tiekėjų vandeniui valyti naudoja chlorą. Nors jis padeda pašalinti pavojingas bakterijas ir visa kita, jis taip pat gali būti kenksmingas žmonių sveikatai. Tyrimas rodo, kad chloruotas vanduo didina riziką susirgti vėžiu. Taigi, gelbėkite save ir savo artimuosius vengdami chloruoto vandens ir gerdami filtruotą vandenį.
Mažinama aplinkos tarša
Jei naudojate plastikinius vandens butelius kaip geriamojo vandens šaltinį, tai prisidedate prie aplinkos taršos. Nesvarbu, ar butelius perdirbate, ar ne. Plastikinių butelių gamyba prisideda prie aplinkos taršos. Taigi, būkite draugiški aplinkai ir gerkite filtruotą vandenį.
Sumažinamas vandens rūgštingumas
Ph lygis vandenyje gali turėti įtakos rūgštingumui. Geriamojo vandens Ph lygis turėtų būti apie 7. Tačiau vandentiekio vandens Ph lygis įvairiose vietovėse skiriasi. Kai kuriose vietovėse nustatytas 8,8 Ph lygis. Filtrai gali sumažinti šį Ph lygį. Taigi, sumažėja vandens rūgštingumo tikimybė.
Vandentiekio vanduo gali skleisti nemalonų kvapą
Yra daugybė priežasčių, kodėl stiklinė vandens gali skleisti nemalonų kvapą. Kad ir kokios būtų priežastys, tokio vandens gerti beveik neįmanoma. Filtruotas vanduo nemalonaus kvapo neturi.
Sutaupoma daug pinigų
Taip, jūs teisingai supratote – filtruotas vanduo taupo pinigus. Šiais laikais žmonės labiau linkę rinktis vandenį buteliuose. Tačiau butelis vandens nėra toks ekonomiškas pasirinkimas. Vyrauja klaidinga nuomonė, kad vandens filtravimo sistemai įrengti reikia daug pinigų. Tačiau nepamirškite, kad tai vienkartinės išlaidos. Vanduo buteliuose gali būti maždaug 30 kartų brangesnis už tokį patį kiekį filtruoto vandens. Dabar tik pagalvokite, kiek daug galite nuveikti už visus tuos sutaupytus pinigus.
Kalkių nuosėdų mažinimas
Ar kada nors pastebėjote kalkių nuosėdas ant įvairių su vandeniu nuolatos kontaktuojančių paviršių? Deja, bet didžiojoje dalyje namų ūkių Lietuvoje vanduo yra kietas arba labai kietas, o tai reiškia, kad kalkių nuosėdos yra labai dažna ir opi problema. Kartais net ir į butelius išpilstytame vandenyje yra daug kalkių nuosėdų. Laimei, vandens filtrai yra tam, kad vėl jus išgelbėtų. Filtruotame vandenyje kalkių paprastai būna nedaug. Taigi, dar vienas taškas už filtruotą vandenį.
Geresnė odos sveikata
Nešvarus ar kenksmingų medžiagų savyje turintis vanduo gali labai neigiamai paveikti mūsų odos būklę. Lygiai tą patį galima pasakyti ir apie kitą vandenį. Jei bent šiek tiek rūpinatės savo oda, sumažinsite vandentiekio vandens naudojimą odos priežiūrai.