Trumpai apie nuotekų valymo įrenginius Lietuvoje

pagal | 2021/09/02

Idealiausia, kuomet namai prisijungę prie bendros miesto nuotekų valymo sistemos. Tačiau deja, pakankamai daug namų ūkių Lietuvoje dar neturi tokios galimybės. Paprastai tai nutolusios nuo miesto vietovės, vienkiemiai ar naujai formuojami gyvenamųjų namų kvartalai atokiau nuo praeinančių inžinerinių tinklų.

Laimei jau kuris laikas nereikia lauko tualeto ar taip vadinamos „bačkos“, kad naudotis visiems įprastais vonios ir tualeto patogumais. Nuotekų valymo įrenginiai privatiems namams suteikia galimybę jaustis patogiai, o tuo pačiu ir turėti švarią aplinką.

Švarios aplinkos klausimas pastaruoju metu itin aktualus. Visi atsisuka į taršos problemą, į vandens šuliniuose švarą ir pritaikymą maisto ruošai. Senoviniai būdai atsikratyti nuotekomis (išleidžiant nevalytas nuotekas į aplinką) nėra toleruojami nei aplinkosaugininkų, nei pačių žmonių. Bent kiek savo aplinka ir sveikata besirūpinantys žmonės supranta, jog nevalytos nuotekos patekusios į aplinką galiausiai pasiekia ir geriamo vandens šaltinius. Geriant tokį vandenį nesveika arba netgi pavojinga gyvybei.

Tuo tarpu nuotekų valymo įrenginiai išvalo nuotekas pakankamai, jog šios būtų tinkamos išleisti į gruntą, melioracijos griovius ar vandens šaltinį. Nuotekų valymo įrenginiai Lietuvoje itin griežtai kontroliuojami, bet kokio įrenginio pasistatyti nepavyks, todėl valymo kokybė išties maloniai stebina.

Populiariausi valymo įrenginiai Lietuvoje

Lietuvoje esama ne vieno sertifikuoto ir Apsaugos ministerijos patvirtinto nuotekų valymo įrenginio. Nors procesas ilgas ir griežtas, bet užkelta kokybės kartelė yra naudinga galutiniam vartotojui – nereikia sukti galvos dėl aplinkos apsaugos, tas jau yra pagalvota kuriant įrenginius.

August

August nuotekų valymo įrenginiai valo azotą ir fosforą, nėra jautrūs padidėjusiems ir sumažėjusiems nuotekų srautams. Puikiai atlaiko piko laikotarpius. Tuo tarpu be elektros gali išbūti iki 3 parų, o be nuotekų iki 180 dienų. Sistema turi specialų atostogų režimą, kuris sureguliuoja valymą, kuomet jūsų nėra namuose ir sistema nenaudojama. Pažangi elektros vartojimo sistema, suskirsto elektros srautus ciklais, taip sumažinant elektros sąnaudas.

August valymo įrenginių kaina yra 1770 -2770 € priklausomai nuo galingumo ir aptarnaujamo gyventojų skaičiaus.

Švaistė

Švaistė valymo įrenginių privalumas – sistemos korpusas bei dizaino ypatybė. Dizainas – siauras dangtis ir viršutinė dalis, kuri sumontuota specialiai palengvinat priėjimą, todėl patogu išvalyti bei išsiurbti dumblą. Tuo tarpu korpusas turi išorines briaunas pagamintas iš polipropileno, taigi tai apsaugo korpusą nuo deformacijos grunte. Kitų įmonių valymo įrenginius, norint, kad gruntas nedeformuotų korpuso, reikia montuoti su gelžbetoniniais žiedais, kurie įtvirtintų korpusą žemėje. Taigi, šios korpuso briaunos sutaupo montavimo laiko bei pinigų.

Švaistė valymo įrenginių kaina yra 1900 -2750 € priklausomai nuo galingumo ir aptarnaujamo gyventojų skaičiaus.

Traidenis

Traidenis siūlo NV tipo aeorobinius nuotekų valymo įrenginius, kurie nereikalauja papildomų biocheminių preparatų, veikia efektyviai, atitinka aukščiausius kokybės standartus. Tai lengvai montuojamas, tyliai dirbantis įrenginys su tvirta konstrukcija. Ypatinga dizaino ypatybė – siauras įrenginio dangtis palengvina priežiūrą ir valymą.

Traidenis valymo įrenginių kaina yra 1800 -2300 € priklausomai nuo galingumo ir aptarnaujamo gyventojų skaičiaus.

Visų trijų gamintojų nuotekų valymo įrenginių talpai taikoma 10 metų, orapūtei – 2 metų garantija. Taip pat visų paminėtų valymo įrenginių veikimo principai užtikrina, jog nuotekos bus maksimaliai išvalytos ir vandenį bus galima išleisti į gruntą.