Stogo šiltinimas: kaip išlaikyti šilumą viduje

pagal | 2021/10/15

Stogas yra viena svarbiausių namo dalių, saugančių nuo šalčio ir karščio. Jis ne tik saugo šilumą žiemą, bet ir vėsą vasarą. Tačiau yra daugybė dalykų, dėl kurių stogo izoliacija gali tapti neveiksminga. Šiame tinklaraščio įraše sužinosite, kaip teisingai apšiltinti stogą, kad jis būtų maksimaliai efektyvus!

Kokia yra geriausia stogo šiltinimo medžiaga?

Šiluminės izoliacijos sluoksnio tipo pasirinkimas turi didelę įtaką pastato šiluminėms savybėms. Kruopštus šilumos izoliatoriaus parinkimas, taip pat tinkamas stogas ir įrengimas turi įtakos ir komfortui, ir vidaus apdailos ilgaamžiškumui.

Šilumos izoliacinių medžiagų tipai, jų privalumai ir trūkumai:

Polistireninis putplastis

Tai nebrangi izoliacijos galimybė, turinti keletą privalumų ir trūkumų. Polistireninis putplastis puikiai sulaiko šilumą ir pagerina izoliacijos kokybę. Tačiau jis turi nulinį garų pralaidumą: drėgmė nepasišalina iš pusrūsio ir sudaro sąlygas veistis pelėsiui ir grybeliui. Todėl, jei taupydami pinigus naudosite polistireninio putplasčio plokštes, netrukus susidursite su kita problema: užtikrinti veiksmingą stogo vėdinimą ir kondensato šalinimą.

Mineralinė akmens vata

Dažniau pasitaikantis šilumos izoliatoriaus tipas, kuris gali užtikrinti storesnę namo stogo izoliaciją. Jį galima įsigyti 100-200 mm storio ritiniais ir įvairaus pločio plokštėmis, todėl tinkamą izoliaciją reikia rinktis atsižvelgiant į gegnės kojos aukštį ir gegnių sistemos nuolydį. Mineralinės vatos izoliacija, kitaip nei polistireninis putplastis, nesukelia kondensato kaupimosi ir šiltnamio efekto. Tai ekologiškesnė izoliacijos alternatyva polistireniniam putplasčiui, nors ji ir brangesnė.

Purškiamos šiltinimo putos

Naudodami šį metodą galite sukurti labai patvarią šilumos izoliaciją. Ši medžiaga ne tik puikiai išlaiko šilumą, bet ir pasižymi puikiomis hidroizoliacinėmis ir garų barjero savybėmis. Ji naudojama 50-80 mm storio sluoksniu. Jau po vienos dienos darbo su poliuretano putomis galite tęsti darbą dar vieną dieną.

Kadangi per šį laiką medžiagoje atliekami metodai, purškiamos šiltinimo putos leidžia greitai izoliuoti konstrukciją. Dėl greito sukibimo (įsiskverbimo) į medinį namo paviršių jis iš karto pradeda veikti kaip termoizoliacinė medžiaga. Tvirtos poliuretano putos pasižymi išskirtiniu įsiskverbimu (sukibimu) į medinius paviršius. Panaudoję ją kaip izoliacinę medžiagą, galite nenaudoti įvairių plėvelių, nes standžiosios poliuretano putos jau išsprendžia šias problemas.

Rekomenduojame įsigyti GAMO purškiamas šiltinimo putas.

Stogo šiltinimo etapai

Išorinėje stogo pusėje įrengiama vėjo ir hidroizoliacinė užtvara. Vėliau montuojami tvirti arba pakopiniai grebėstai, po to – onduline stogo moduliai. Palėpės viduje (palėpėje) įrengiama putų (arba mineralinės vatos) izoliacija. Ant izoliacijos viršaus garus izoliuojanti membrana išklojama papildomais strypais.

Jei pasirinksite tinkamą izoliacijos tipą ir tinkama tvarka sumontuosite visus stogo izoliacijos komponentus, savo name sukursite sveiką mikroklimatą, kuris pagerins jo šiluminį efektyvumą 10-15 %. Jei laikysitės šio metodo, visus stogo įrengimo etapus galite atlikti patys.

Atminkite! Kad ir kokį šilumos izoliatorių pasirinktumėte ir kokį montavimo būdą pasirinktumėte, norėdami tinkamai apšiltinti stogą, TURITE TIKRAI VYKDYTI VARTOTOJO INSTRUKCIJAS IR TECHNIKĄ. Tik taip užtikrinsite, kad jūsų šilumą izoliuojantys paviršiai bus efektyvūs.

Daugiau informacijos apie stogo šiltinimą rasite čia.