Sienų šiltinimas palengvina gyvenimą

pagal | 2020/10/09

Patalpų apšildymas jau pakankamai  senai tapo neatskiriama statybos darbų dalimi. Nors  medžiagų, montavimo metodų yra  gausybė jų pasirinkimas gali  sukelti nemenkas problemas.  Juk netinkamai atliktas šiltinimas gali ne tik  blogai  atlikti  šilumą izoliuojančią  funkciją, tačiau taip pat gali  sukelti  naujas problemas, pavyzdžiui, gali  atsirasti grybelis, danga netarnaus taip ilgai,  gali  atsirasti pelėsiai ir daug kitų problemų.  Ką būtent  reikia  apšildyti ?  Praktika parodo, kad pakankamai  didelis šilumos kiekis yra prarandamas per išorines  atramines  sienas.  Tai yra  paaiškinama, kadangi jos turi didelį plotą, palyginus  su grindimis ir  stogu.  Ir nors  langai  praleidžia kur kas  daugiau šilumos, tokiu  atveju palyginus  su sienų plotu galima padaryti išvadas, kad sienos tai yra  pagrindinis šilumos  vagis patalpoje.  Kai  yra  atliekamas sienų šiltinimas visų pirma turi būti  pažymimos pačios  silpniausios sienų vietos per kurias yra prarandama daugiausia šilumos.  Įprastai tai perdangos  ir  kampinės  zonos, kurioms  turi  būti  skiriamas  ypatingas dėmesys.  Kai jūs kreipsitės į specialistus tokiu  atveju  šilumos  praradimas  bus įvertinamas  specialiais  prietaisas, kuris  aptiks per kur namas netenka  daugiausia šilumos.  Atsižvelgiant į tai, kad komunalinės  paslaugos  nuolat brangsta ir  norisi nors kažkaip  sutaupyti savo  finansus yra naudojami įvairiausi  metodai.  Vienas iš šiuolaikiškiausių  būdų, kuris gali  sukurti  patogias sąlygas namuose, tai namo  sienų  apšiltinimas. Naudojant šiltinimo medžiagas yra sukuriamas  apsaugantis sienas  sluoksnis, kuris  neleidžia  šilumai pereiti kiaurai ją.

Išorinis  fasado šiltinimas, tai procesas, kai sienos  yra  apšiltinamos  iš  išorinės sienų pusės.  Tai suteikia  galimybę išsaugoti tą namo plotą, kuris  buvo prieš atliekant apšildymą. Dar  vienos  tokio  sienų šiltinimo privalumas, tai sienoms  suteikiama apsauga, jas paveikia  oro sąlygos.  Kai bus atiliktas  sienų šiltinimas jos nešals, kadangi visas  šaltis  bus  sulaikomas  šiltinamojo  sluoksnio dėka.  Sienų taip neveikia temperatūros  svyravimai, taigi jos  tarnaus kur kas ilgiau.  Taip pat  gali būti  atliekamas vidinis sienų šiltinimas, kuris  suteikia galimybę  apšildančias medžiagas naudoti  iš  vidinės  sienų pusės.  Šis montavimo  būdas  ne taip efektyviai  sutaupys jūsų namų erdvę, tačiau jis iš jūsų nereikalaus  jokių papildomų įrankių. Tai sutaupys jūsų pinigus. Be to, sienų šiltinimas nepažeis jūsų namo estetinės  ir  architektūrinės  išvaizdos.  Taip pat, kai yra  atliekami šiltinimo darbai gali  būti naudojama tokia medžiaga kaip mineralinė vata ir bazalto pluoštas.  Šiltinimas gali  būti  atliekamas tiek iš vidaus, tiek ir iš išorės.  Šiais laikais  vis labiau populiarėja  putų  polistirolas, kuris naudojamas, kai yra  atliekamas sienų  šiltinimas iš išorės. Tačiau jos  gali būti naudojamos  ir  patalpų viduje.  Jos  yra  vientisos, bei ne tokios  trapios.  Jos klijuojamos  tiesiogiai ant klijų  mišinio, ir vėliau yra prispaudžiamos.  Plokštės  yra klijuojamos sandariai, tai užtikrina  maksimalų šilumos izoliacijos lygį.  Vėliau putų polistirolo paviršius yra  apdorojamas specialiu glaistu, jis gali  būti net dekoratyvinis arba gali  būti apsaugotas naudojant  apdailos medžiagas. šilumą izoliuojančios  savybės tiesiogiai priklauso nuo  naudojamos  medžiagos  storio ir  vientisumo.

Taigi  kokios  šiltinimo medžiagos  labiausiai tiks jums?  Jei  jūs norite  apšildyti savo butą tokiu  atveju jums labiau patiks  išorinis  apšildymas, kai ura naudojamas putų polistirolas. Jei  reikės  apšildyti namo sienas tokiu  atveju  geriau  naudoti kitas medžiagas.  Sienų šiltinimas  Kaune  pasirūpins, kad jūsų namo sienos prarastų kiek tik įmanoma mažiau šilumos. Tokiu  atveju jūsų namuose bus  visada  šilta ir jauku.

Daugiau informacijos rasite čia.