Rusiškos pirties įrengimas ir jos pliusai

Rusiška pirtis viena iš nedaugelio vietų, kurioje galima atsipalaiduoti po sunkių ir varginančių dienos darbų. Atsipalaiduojama tiek fiziškai, tiek ir dvasiškai. Dauguma tokio tipo pirtis naudoja ir gydomaisiais tikslais, raumenų atpalaidavimui, taip pat odos būklės gerinimui. Medus ir pirtis yra nuostabus kūno pilingas bei odos prisotinimas visomis reikalingomis medžiagomis tam, kad oda būtų švelni, lygi ir be nepageidaujamų inkštirų ar spuogų. Tradicinė rusiška pirtis yra pagaminta iš medžio, cilindro formos ar apvalių rastų. Ne retai pirtys statomos iš eglės ar pušies rastų – šie medžiai yra tvirti, tarnauja ilgai ir puikiai estetiškai atrodo.

Rusiškos pirties įrengimasRusiškos pirties įrengimas gali būti dvejopas. Seniausias ir visiems gerai žinomas variantas dar iš senelių laikų yra toks, kuriame sienos yra aklinai užkamšytos, lubos žemos, nėra kamino, o pati pirtis yra sudaryta iš dviejų dalių. Pirmoji skirta priešpirtiniams veiksmams: pasidėti drabužius ar ateiti atvėsti per ilgai pabuvus pagrindinėje dalyje, kur vyraus didelis karštis, garai ir visi rusiškos pirties malonumai. Viduje taip pat galima rasti atvirą ugniakurą, kuris kaitina akmenis esančius ant viršaus, o šie įkaitina visą patalpą. Dūmams išeiti yra įrengiama maža orlaidė lubose. Įprastai pirtys nuo senovės buvo skirtos ne tik malonumui bet ir prausimuisi. Taigi, viduje yra talpa, kurioje kaitinamas vanduo, kuriuo vėliau galite ne tik griebti vantas ir vanotis, bet ir nusiprausti. Žinoma, nepamirškite atsinešti šalto vandens, nes ten esantis vanduo visuomet būna verdantis.

Antrasis rusiškos pirties tipas yra toks, kuriame dūmai nepakliūva į vidų, jie išeina pro įrengtą kaminą. Tiesa ta, kad prieš tai minėtoje dūminėje pirtyje poveikis žmogui yra didesnis. Aukštesnė temperatūra ir karštis ilgiau laikosi, o dūmai ir aprūkusios sienos skleidžia gerąsias medžiagas.

Svarbiausia dalis pirtyse yra garai. Rusiškos pirtys padeda išvalyti organizmą nuo šlakų, o padidintas prakaito išsiskyrimas padeda atsikratyti kenksmingų medžiagų. Tuo tarpu skysčių kiekis papildomas švariu vandeniu, ko rezultate tampa švaresnis kraujas ir ląstelinis skystis. Kaitintis pirtyje yra rekomenduojama bene kiekvienam bent kartą per mėnesį.


Visos teisės saugomos © 2014-2017 Ergoline.lt