Pavasaris – namų ir kaminų valymo metas

Ir vėl atėjo tas metų laikas – pavasaris! Atėjus šiltiems orams, daugelis namų savininkų pereina į „pavasario valymosi“ režimą. Galbūt tikslas atsikratyti seno, kad atsirastų vietos naujiems, o gal tai tik generalinis tvarkymasis visuose namuose, tačiau kartu su pavasariu ir šiltu oru užeina kažkas, kas skatina žmones valytis.

Kada paskutinį kartą kruopščiai išvalėte ir sutvarkėte visus namus? Iš tiesų naudinga kartą per metus „apversti namus aukštyn kojom“ ir įvykdyti generalinį namų tvarkymosi projektą. Bet kokia nauda, jei paliekate kaminą nevalytą? Kaminų valymas yra tiesiog būtinas pavasarį, tarsi atsidėkojimas už atliktus darbus.  Juk kaminas, kartu su pečiumi ar židiniu prieš akis, buvo tas šilumos šaltinis, kuris gelbėjo šaltomis žiemos dienomis.

Taigi, pavasarinis tvarkymasis yra svarbus. Ir jei jūs dar neužsikrėtėte tvarkymosi nuotaika, štai kelios priežastys, kodėl turėtumėte rimtai ir su optimizmu žiūrėti į pavasarinį namų tvarkymą:

  • Gyvenimas kelia daug mažiau streso, kai namų aplinka yra švari ir tvarkinga. Mažesnis stresas gali reikšti geresnę sveikatą, nes daugelį rimtesnių sveikatos problemų, kurias patiria žmonės, sukelia būtent stresas.
  • Jei nuolat atrodo, jog trūksta laiko, tuomet būtinas pavasarinis tvarkymasis, nes nebegaišite brangių minučių kiekvieną dieną bandydami rasti daiktus, kurie nebuvo padėti į savo vietą.
  • Negalite žinoti, ką rasite, kai valysite kiekvieną namų kampelį. Galbūt rasite ne ten padėtus pinigus ar seniai pamestą nuotrauką, kuri sugrąžins mielus prisiminimus.

O tuo pačiu, nėra geresnio laiko nei pavasaris, pasikviesti kaminkrėtį ir išvalyti kaminą. Jei vis dar dvejojate ar tai būtina, tuomet štai keletas svarių priežasčių:

  • Kiekvieną kartą naudojant malkomis kūrenamą šildymo katilą ar židinį, išsiskiria kreozotas, liaudiškai tiesiog vadinamas suodžiais. Padengdamas kamino sieneles kreozotas siaurina kamino angą, o užsikišus jai dingsta trauka, dūmai pradeda eiti į vidų.
  • Kreozotas yra šalutinis degimo produktas, kuris pats itin gerai dega. Užsidegus ant kamino sienelių prilipusiam kreozotui, gali kilti kamino gaisras. Dažnai tai viena skaudžiausių gaisrų priežasčių.
  • Kaminą užkišti gali ir iš lauko atpūstos šiukšlės, seni lapai, paukščių suneštos šakelės ar net visas paukščio lizdas įkurtas kamine.
  • Valymas būtinas ne tik dėl kreozoto ir galimo kamino gaisro. Blogos būklės kaminas gali lemti tai, jog dūmais eis ne į lauką, o į kambarį. Dūmai nors patys ir nepavojingi, tačiau nemalonus kvapas įsigeria į baldus, drabužius, plaukus, gali dirginti gerklę, akis bei sukelti sveikatos problemų sergantiems astma.
  • Kaip į namus nesant traukai kamine patenka dūmai, taip ir anglies monoksidas gali patekti. Kitaip nei dūmai, anglies monoksidas yra itin pavojingas ir gali būti mirtinas. Šios dujos vadinamos „nematomu žudiku“, nes negalima jų nei pajausti, nei užuosti. Būtent dėl to namuose rekomenduojama įsidiegti anglies monoksido detektorių.

Ir tai yra tik dalis svarbių priežasčių, kodėl reikėtų į pavasarinio tvarkymosi darbus įtraukti ir kamino valymą. Ir geriausia šį atsakingą darbą patikėti profesionaliam kaminkrėčiui. Kaminkrėtys turi visą reikiamą techniką, apsaugos priemones laipioti stogais, specialias vaizdo kameras, kurios leidžia įvertinti kamino būklę ir atlikti išsamią kamino techninę apžiūrą.

Kaminų valymas turi būti atliekamas mažiausiai kartą per metus arba dažniau, jei esama požymių, kad kaminas padengtas suodžiais ar užsikišęs. Pavasaris, pasibaigus šildymo sezonui yra idealus laikas nuodugniam kamino valymui.


Visos teisės saugomos © 2014-2017 Ergoline.lt