Patarimai, norint įrengti nuostabų vaikų kambarį

Geras ir tinkamas kambarys vaikui yra labai svarbus. Kambaryje vaikas praleidžia daugiausiai laiko vienas arba su draugais, todėl tai tarsi jo tvirtovė. Jeigu turite vyresnes atžalas, tai įrengti kambarį yra truputį lengviau, kadangi tokio amžiaus vaikai dažniausiai žino, kokio kambario nori. Bet dažniausiai tėvai rengia kambarį dar negimusiam arba labai jaunam vaikui, todėl klausti jo nuomonės tiesiog nėra įmanoma. Taigi ką svarbiausia žinoti, kad vaiko kambarys būtų nepriekaištingas?

Pernelyg dažnai tėvai skiria labai per mažai vietos naujo šeimos nario kambariui. Tėvelių miegamasis yra mažas, tačiau jie praleidžia jame nepalyginamai mažiau laiko, nei vakai savo kambariuose. Taip yra todėl, kad vaiko kambarys, tai tarsi jo pilis, jo tvirtovėje, kurioje jis ne tik miega, bet ir dirba, mokosi, žaidžia arba linksminasi su draugais. Vaikas kambaryje jausis patogiai tik tada, jei jo plotas bus didesnis nei 10 kvadratinių metrų, o jei viename kambaryje gyvena du gyventojai, tai rekomenduojamas plotas tampa dar didesnis. Jei gyvenate nedideliame būste, kuriame vietos vaiko kambariui tiesiog nėra, būtinai raskite vaikui erdvės namuose, kuri bus skirta jam. Vaikams reikia laisvės, o gerai parinktas, šviesus ir jaukus plotelis suteiks jiems būtent tai.

Kambario vieta namuose yra labai svarbi. Vaiko kambarys turi būti šilčiausias geriausiai apšviestas kambarys. Geriausias apšvietimas namuose yra pietų arba pietvakarių pusėje. Kambarys namo viduryje geriausiai sulaiko šilumą. Jeigu vaikas yra visai mažytis, pasistenkite, kad jo kambaryje būtų ramu ir jis gautų reikiama kiekį poilsio. Naturalūs šviesos šaltinis kambaryje taip pat yra labai svarbus. Apšvietimas vaiko kambaryje yra labai svarbus net naktį. Jeigu vaikas yra labai jaunas ir bijo tamsos, nupirkite jam naktinę lempą. Kad vaikas kambaryje gyventų laimingai, vadovaukitės šiais svarbiausiais prioritetais, kurie ir užtikrins vaiko gerą būklę ir komfortą.

Vaiko kambarys

Vaiko kambarys taip pat turi būti gražus ir spalvingas. Dekoracijos atlieka daug didesnį vaidmenį kambaryje, nei daugelis įsivaizduoja. Visokiausių žaislų, pagalvėlių, paveikslėlių pagalba sukursite daug spalvingesnį ir smagesnį kambarį. Psichologai teigia, jog itin svarbu vaikus nuo mažų metų branginti prisiminimus, todėl labai puiku, jeigu vaiko kambarį dekoruosite nuotraukomis. Nuotraukų paveikslai yra labai populiari dekoracija, kuri suteikia kambariui tos nepaprastai reikšmingos gyvybės. Jų dėka kambarys tampa meniškas ir žaismingas. Toks gražus ir teigiamas poveikis vaiko kambariui yra būtent tai, ko jam ir reikia.

Naujuosius baldus vaiko kambariui parinkite pagal jo amžių. Pirkdami baldus-transformerius sutaupysite labai daug pinigų, kadangi jie puikiai tarnaus net ir vaikams paaugus. Bet jei galite sau leisti, visai mažyčiam šeimos nariui nupirkite baldus, kurie jam bus patogūs. Mažylio baldai turi būti be aštrių kampų ir negali kenkti vaiko sveikatai. Dažnas ir labai populiarus baldų pasirinkimas yra daugiafunkciniai baldai, kurie atlieka visas reikiamas funkcijas ir savo spalvomis padaro kambarį dar gyvybingesnį.


Visos teisės saugomos © 2014-2017 Ergoline.lt