Mūsų nuosavo namo teritorijos tvarkymas

Teritorijos tvarkymas

Pastebima, kad nemaža dalis nuosavus namus įsigyjančių žmonių visų pirma didžiausią dėmesį skiria savo namų interjero kūrimui ir tobulinimui, visiškai pamirštant namo eksterjerą ir kraštovaizdį. Ir tai yra puikiai suprantama. Tuomet, kai daugelį metų gyvename daugiabutyje esančiame bute – augalų sodinimas, vejos pjovimas ir teritorijos tvarkymas mums nebūna aktualus. Tačiau vos tik persikeliame į nuosavą namą, situacija pasikeičia. Turėdami net ir nedidelį plotelį šalia namo esančios nuosavos žemės, turime skirti jai pakankamai daug deramo dėmesio. Tai padeda sukurti jaukią atmosferą kieme ir labai gražų kraštovaizdį.

Žinoma, nemanykite, kad tai yra labai paprasta užduotis. Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad pasodinti keletą augalų ir pasėti jūsų mėgstamas gėles yra labai lengva ir greita. Tačiau, deja, bet toks požiūris labai greitai pasikeičia. Kiekvienas augalas yra labai savitas, todėl ir jo priežiūra yra skirtinga. Tai, kas puikiai tinka vienam augalui, gali visiškai netikti kitam. Taip pat aktualu atsižvelgti ir į augalų sodinimo vietą bei jiems paruoštą dirvą. Visa tai labai svarbu, jei norime, kad mūsų kieme esanti augmenija augtų labai kokybiškai ir nenuvystų.

Tuomet, kai pasirinksite augalus, kurie geriausiai tiktų jūsų namo kiemui, pradėkite domėtis jų išdėstymu ir suderinamumu. Lygiai taip pat, kaip savo namuose deriname įvairius baldus, sienų atspalvius ir kitas interjero detales – turime suderinti ir kraštovaizdžio elementus. Įvertinkite skirtingų augalų augimo trukmę, jų įprastai užimamą teritoriją, spalvas, žydėjimo ciklus ir kt. Jei visą tai suderinsite, galite neabejoti, kad jūsų namo eksterjeras atrodys kuo puikiausiai.

Taigi, kai išspręsite visas minėtas užduotis, bus pats metas išsiaiškinti, kaip turėtų būti atliekamas teritorijos tvarkymas ir kokiu būdu būtų geriausia prižiūrėti pasodintus augalus. Jei iki šiol ši sritis jums buvo svetima ir neturite nė menkiausios patirties, kuri galėtų palengvinti visą procesą, tuomet verta peržvelgti įvairius sodininkų ir apželdinimo specialistų patarimus. Tačiau jei neturite pakankamai laiko, kurį skirtumėte informacijos paieškoms, visuomet galite kreiptis į teritorijų priežiūros paslaugas teikiančius profesionalus, kurie labai operatyviai ir kokybiškai pasirūpins kiekviena reikiama užduotimi.


Visos teisės saugomos © 2014-2017 Ergoline.lt