Modernios ir kokybišos dujines kaitlentes

Kokie namai be virtuvės, o kokia virtuvė be viryklės. Namų šeimininkės dažnai ginčijasi, kas geriau, elektrinė ar dujinė viryklė, todėl šiame straipsnyje mes pabandysime pateikti, kokie yra dujinių viryklių pranašumai.

  • Ekonomiškumas. Dujinės viryklės yra ekonomiškesnės už elektrines dėl kelių paprastų priežasčių. Visų pirma dujos yra pakankamai pigus energijos šaltinis. Visų antra, jų liepsna iš karto yra karšta, todėl jos įšyla akimirksniu, tuo tarpu elektrinių viryklių plytelės sugaišta šiek tiek laiko kol įkaista. Momentinis įšylimas leis jums maistą gaminti iš karto, o tai sumažins energijos sąnaudas. Taip pat galima atsiminti ir tai, kad dujos naudojamos maisto gaminimui yra tiesiog pigesnės nei tam pačiam tikslus išnaudota elektra.
  • Dujines kaitlentesGreitis. Tai, kad dujinės kaitlentės įšyla greitai yra pliusas ne tik jūsų piniginei, tačiau taip pat ir jūsų laisvalaikiui. Momentinis karštis leidžiantis gaminti maistą iškarto prisideda prie to, kad virtuvėje praleisite mažiau laiko ir todėl jūsų laisvalaikis kasdien pasipildys mažiausiai dešimčia sutaupytų minučių.
  • Tikslumas. Jei jūs mėgstate gaminti, tuomet žinote, kad labai dažnai receptų knygose yra nurodoma tiksli temperatūra, kurioje reikia gaminti vieną ar kitą patiekalą. Naudodamiesi dujine kaitlente jūs žymiai lengviau pasieksite reikiamą virimo ar kepimo temperatūrą, nei naudodamiesi elektrine virykle. Taip yra dėl tos pačios priežasties – dujų pagalba skleidžiama liepsna yra akimirksniu padidinama arba sumažinama ir temperatūra puode ar keptuvėje taip pat akimirksniu kinta. Tuo tarpu pasukus elektrinės viryklės karščio reguliavimo svirtelę, viryklės kaitlentė užtruks kurį laiką, kol atšals arba įkais iki didesnės temperatūros.
  • Tolygi temperatūra. Naudodamiesi tikra iš dujų atsirandančia liepsna, jūs žinosite, kad karšis yra pasiskirstęs tolygiai palei keptuvės ar puodo dugną. Todėl jūsų gaminamas maistas nepridegs ir pasigamins itin skaniai.
  • Nenutrūkstamas gaminimas. Ar jums pažįstamas jausmas, kai naudojantis elektrine virykle staiga dingsta elektra ir jūsų maisto gaminimo planai nutrūksta? Neišvirę makaronai plaukioja vėstančiame vandenyje, o pusžalis pyragas pūpso orkaitėje? Tai gali nutikti bet kam, kas naudojasi elektrinėmis viryklėmis, nes elektros tiekimas į jūsų namus vien nuo jūsų nepriklauso. Tuo tarpu, jei naudojatės dujine kaitlente, tuomet elektros sutrikimai tikrai nesugadins jūsų vakarienės planų. Žinoma, jei gyvenate daugiabutyje, kuriame yra centralizuotas dujų tiekimas į jūsų kaitlentę, tuomet dujų tiekimas irgi gali nutrūkti. Tačiau net ir šiuo atveju yra išeitis – tereikia namuose turėti dujų balioną, kurį tokiu atveju pajungsite prie viryklės. Tai yra puiki išeitis, o tuo tarpu elektrinių viryklių šeimininkams, kurie norėtų pasinaudoti panašia alternatyva namie reikėtų turėti itin brangų ir garsiai veikiantį dyzelinį ar benzininį elektros generatorių (žinoma pokštaujame).

Jau turbūt supratote, kad mūsų manymu, renkantis tarp dujinės ir elektrinės kaitlentės, rinktis tikrai reikėtų būtent dujinę, dėl mūsų aukščiai išvardintų privalumų. Žinoma elektrinės viryklės stengiasi pasivyti dujines vystydamos naujas technologijas, todėl atsiranda visokios alternatyvos. Pavyzdžiui indukcinės elektrinės viryklės, kurios taip pat įšyla itin greitai, beveik kaip dujinės kaitlentės. Tačiau ant modernios ir kokybiškos dujines kaitlentes jūs galite uždėti bet kokį kepimui ar virimui skirtą indą ir galėsite pradėti maisto gaminimą. Tuo tarpu, jei naudojatės indukcine virykle, tuomet turite naudoti būtent indukcinėms viryklėms skirtus indus, o tai reiškia, kad kartu su virykle jūs turėsite įsigyti ir visiškai naują puodų ir keptuvių rinkinį, o senuosius tam skirtus virtuvės rakandus teks išmesti ar išsivežti į kaimo sodybą.


Visos teisės saugomos © 2014-2017 Ergoline.lt