Kombinuotas boileris namuose

Kam namuose, turinčiuose įrengtą šildymo sistemą, pirkti elektrinį boilerį? Juk žiemos metu vienu metu šildytis namus ir naudoti elektrą boileriui mažų mažiausiai neapsimoka. Štai visai kitas variantas – kombinuoti boileriai.

Šio įrenginio dėka elektra šiltam vandeniui naudojama tik vasaros metu, kuomet visas namas nėra šildomas kietu kuru arba dujomis. O štai visi finansiniai pranašumai turėti kombinuotą boilerį pasimato žiemos metu. Tuomet karštam vandeniui nėra išleidžiama nė cento elektros, nes boileris yra prijungiamas prie pagrindinio šilumos katilo, ir maudytis galima vandeniu, kuris šildo visus namus.

Kombinuoti boileriaiVidinis kombinuotų boilerių šilumokaitis yra sujungiamas su katilu arba net saulės kolektoriumi bei kita namų šildymo sistema. Paprastai boilerių galia siekia 9 kilovatus, o talpa gali svyruoti nuo 50 iki net 200 litrų.

Dar egzistuoja naujos technologijos greitaeigiai boileriai. Šie įrenginiai puikiai tinka juos kombinuojant su granuliniais arba dujiniais katilais. Šie boileriai naudingi, kai karštas vanduo reikalingas dažnai ir daug.

Kombinuoti vandens šildytuvai gali būti tiek horizontalūs, tiek vertikalūs – tai priklauso nuo kokia jūsų namų erdvė, kiek vietos turite ir kur norite įsimontuoti boilerį. Galbūt tam vietos turite ir vonioje, o gal tik sandėliuke.

Paprastai keturių asmenų šeimai visiškai užtenka 100 l talpos boilerio, o kartais net ir 80 l. Boilerio dydį turėtumėte rinktis pagal tai, kokie šeimos maudymosi įpročiai, kaip dažnai gaminate valgyti, plaunate indus ir t.t.

Taigi, kombinuoti 80L ar didesni boileriai yra geriausias variantas tiems, kurie gyvena privačiuose namuose su atskiru šildymo katilu. Žiemą pasijaus kiekvienas sutaupytas euras, o vasarą galėsite vandenį šildyti tik pagal savo poreikius. Paskutinis žingsnis – išsirinkti norimos talpos ir gamintojo vandens šildytuvą.


Visos teisės saugomos © 2014-2017 Ergoline.lt