Kodėl verta rinktis geoterminį šilumos siurblį?

pagal | 2021/08/30

Namų šildymo klausimas yra vienas iš svarbiausių, kurį reikia gerai apgalvoti pradedant statyti savo namus. Šildymui skirti geoterminiai siurbliai yra pigesni, palyginti su kitų tipų šildymu, nes jie veikia naudojant žemės energiją. Šiluma imama iš grunto ir gruntinio vandens. Nuolat didėjant energijos kainoms, tokio tipo šildymas tampa vis populiaresnis.Geoterminis šilumos siurblys užtikrina didžiausią šilumos efektyvumą, nes dirvožemis ir vanduo gylyje išlaiko maždaug tokią pačią temperatūrą ištisus metus.

Geoterminiai vertikalūs šilumos siurbliai veikia kolektoriaus pagrindu, kuris yra vertikaliai 200 m gylyje.Šio tipo technologija naudojama, kai neįmanoma įrenginiams įrengti skirti didelio ploto.

Lyginant su kitais siurbliais geoterminis siurblys, turi daug reikšmingų pranašumų:

  • Žemas triukšmo lygis;
  • Įrenginio saugumas, nes montuojant sistemą nenaudojami ugniai pavojingi

elementai;

  • Yra nekenksmingas aplinkai, nes negamina kenksmingų medžiagų;
  • Galimybė naudoti tokią įrangą ne tik šildymui, bet ir kaip oro kondicionierių

vasarą;

  • Geoterminių šilumos šildymo siurblių darbą valdo automatika, o tai padidina

sistemos patikimumo lygį;

  • Nepaisant didelių kolektoriaus matmenų, kuris yra už aptarnaujamo objekto

ribų, patys geoterminiai siurbliai šildymui yra kompaktiškų matmenų.

Sistema veiks tol, kol egzistuos mūsų planeta, energijos šaltinis yra tikrai neišsenkantis. Geoterminio šildymo sistema yra sumontuojama ant paviršiaus, šilumokaitis panardinamas į žemę. Požeminis vanduo teka per siurblį ir įkaista. Tada jis patenka į šildymo sistemą. Paprasčiau tariant, kai lauko temperatūra nukrenta, žemės šilumos siurblys išgauna šilumą iš žemės, ją sutelkia ir perkelia į jūsų namus. Tuo tarpu įprastas šilumos siurblys renka šilumą iš šalto oro, todėl jis yra mažiausiai efektyvus, kai jums labiausiai reikia šildymo. O skirtingai nei kieto kuro ir dujų katilai, geoterminėse elektrinėse nenaudojamas degimo procesas. Jie tiesiog renka ir perkelia šilumą.