Kaip priderinti tvorą prie namo?

pagal | 2021/11/29

Derinti baldus, namų aksesuarus ar užuolaidas prie bendro namų interjero yra įprasta praktika. Tokia pati praktika turėtų būti taikoma ir namų eksterjerui, kuriame tam tikri atskiri elementai turėtų viską apjungti į vieną visumą.

Vienas iš tokių elementų – kiemo tvora, kuri gali būti skirtingo tipo, dizaino, spalvų ir yra bene pati svarbiausia eksterjero kontekste. Pateiksime keletą minčių, į ką reikėtų atkreipti dėmesį, statant tvorą.

Tvoros tipas

Tvora gali būti medinė, metalinė, segmentinė, korteno, kalviška ir kt. Tvoros tipo pasirinkimą dažnai įtakoja tai, kokią paskirtį ji turi atlikti ir kokie yra individualūs poreikiai bei finansinės galimybės. Tačiau vis dėlto, ji turėtų derėti bendrame kontekste. Vienos populiariausių šiuo metu yra segmentinės ir metalinės tvoros, kurios nereikalauja itin didelio pritaikymo. Tuo tarpu medinė ar kalviška tvora reikalauja kiek daugiau investicijų, be to, labiau derinama prie tam tikro eksterjero.

Tvoros spalva

Šiuo metu rinkoje siūlomos tvoros išsiskiria gana plačia spalvų palete, todėl pasiteisinimų, kad kitokios nebuvo, neturėtų būti. Jeigu tai yra metalinė, profilinė ar segmentinė tvora, paprastai ji derinama prie namo stogo ir langų rėmų spalvos. Tikriausiai nelabai smagu būtų matyti tamsiai pilkos spalvos stogą ir rudą tvorą, nebent ji yra medinė.

Tvoros dizainas

Kalbant apie tvoros dizainą, tai yra visiškas kiekvieno žmogaus pasirinkimas. Priklausomai nuo poreikio apsaugoti savo aplinką nuo smalsių akių, ji gali būti visiškai, dalinai permatoma arba aklina. Šiuo atveju gali būti derinami keli skirtingi tvoros tipai. Pavyzdžiui, kalviškos ir medinės, mūrinės ir metalinės tvoros elementai ir pan. Tvoros elementai gali būti orientuoti horizontaliai arba vertikaliai, priklausomai nuo tvoros tipo ir namo fasado elementų.