Kaip išsirinkti tinkamą lovą ir užtikrinti patogų miegą?

Miegodamas žmogus praleidžia net 1/3 savo gyvenimo. Tai yra labai daug, o ramus ir ilgas miegas užtikrina gerą nuotaiką ir puikią savijautą. Jei norite užtikrinti sau gerą miegą, turite ne tik išrinkti gražią lovą ,kuri derės prie interjero, bet ir pasirūpinti patogiu čiužiniu. Tam kad ryte jaustumėtes puikiai ir žvaliai,  čiužinį reikia rinktis taip, kad jis prisitaikytų prie jūsų kūno linijų ir užtikrintų nuostabų miegą. Taigi kaip išsirinkti puikią lovą, kuri užtikrins jums maksimalų komfortą.

Čiužinys ir lova yra du neatsiejami dalykai. Prieš perkant čiužinį pasidomėkite kokia jūsų lova, koks pagrindas. Geriausias pasirinkimas – tai plati, atvira lova su grotelėmis ir mažomis kojelėmis. Tokia lova, po kuria patogu valyti yra svarbi, nes tai leidžia kvėpuoti čiužiniui. Jeigu jūsų lova su patalynes dėže, jokiu būdų nesirinkite lateksinių čiužinių, nes jie labai jautrus besikaupiančiam prakaitui ir drėgmei, o tokioje lovoje ventiliacija labai prasta. Dabar dažniausiai rekomenduojami ir geriausiai vėdinami spyruokliniai čiužiniai.

Lovos miegamajam

Nuotraukos autoriai: baldų parduotuvė https://www.gintarobaldai.lt/visi-baldai/korpusiniai-baldai/lovos

Kai rinksitės lovą nepamirškite skirti dėmesio ir jos grotelėms. Jų medinės lentelės turi būti pritvirtintos elastingai. Tarpai tarp grotelių turi būti labai maži, o pačių grotelių turėtų būti ne mažiau nei 28. Tada grotelės perims dalį jūsų kūno svorio ir sukurs patogias miegojimo sąlygas. Jeigu gerai pritaikysite groteles, čiužinio tarnavimo laikas ženkliai pailgės.

Jūsų svoris taip pat yra labai svarbus kriterijus pagal kurį turėtų būti renkamas jūsų čiužinys. Svarbiausi išrinkti tokį čiužinį, ant kurio miegoti nebūtų per kieta, bet ir nereikia kad kūnas įdubtų – stuburas turi būti lygus ir tiesus. Dėl šių priežasčių būtent ir rekomenduojame pagulėti kad pratestuoti norimus čiužinius. Gamintojai padalina čiužinius į kelias kietumo grupes. Dažniausiai perkami čiužiniai yra antroje ir trečioje grupėje. Žmogaus svoriui iki 80 kilogramų rekomenduojama antra kietumo grupė. Ypač sunkiems žmonės yra gaminami specialūs čiužiniai.

Jeigu miegate su partneriu ir svorio skirtumas yra didesnis nei 30 kilogramų, labai patariame įsigyti skirtingus čiužinius. Nusipirkę skirtingo kietumo čiužinius ir sujungę juos vienu užvalkalu miegosite daug patogiau, negu ant vieno čiužinio, o tarpo viduryje visai nepajusite. Naudodami tokius čiužinius daugiau sutaupysite, nes jeigu sunkesnis žmogus miega ant to pačio, minkštesnio čiužinio, jis susidevės kur kas greičiau.

Jeigu jus labai vargina alergija, rekomenduojame įsigyti čiužinį su antialerginiu užvalkalu. Taip gamintojai naikina grybelius ir erkutes. Žmonės, kurie yra alergiški dulkių erkutėms patariame nenaudoti spyruoklinių čiužinių, nes būtent viduje tarp spyruoklių jos ir kaupiasi.

Jeigu dažnai prakaituojate, įsigykite vėsesnį čiužinį. Miegas ant tokio specialaus čiužinio bus daug malonesnis ir kokybiškesnis. Vėsiausi čiužiniai yra spyruokliniai, nes būtent jie užtikrina gera oro ventiliaciją.


Visos teisės saugomos © 2014-2017 Ergoline.lt